DAJ CYNK

OnePlus wchodzi na polski rynek

04.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10238

Ważne 11

0

Chiński producent smartfonów OnePlus rozszerza sieć dystrybucji urządzeń na całą Europę - w tym Polskę.

Chiński producent smartfonów OnePlus rozszerza sieć dystrybucji urządzeń na całą Europę - w tym Polskę.

OnePlus to dosyć świeża marka - firma powstała w grudniu 2013 roku. Stworzył ją były wiceprezes Oppo, Pete Lau, który w krótkim czasie pokazał, że zna się na produkowaniu dobrych smartfonów z górnej półki. W grudniu 2014 roku na jaw wyszło, że OnePlus to tak naprawdę submarka Oppo i choć firma jest zarządzana niezależnie od Oppo Mobile, to jednak 100% udziałów należy do Oppo Electronic.

Niezależnie od tego, do kogo OnePlus należy, smartfony nowej marki zostały niezwykle ciepło przyjęte przez rynek. Co warto podkreślić, producenta zupełnie nie interesuje średnia półka urządzeń - tworzy on jedynie produkty klasy premium... ale kosztujące znacznie mniej niż konkurenci.

Dostępny na wybranych rynkach od czerwca zeszłego roku smartfon OnePlus One ma 5,5-calowy ekran FullHD pokryty szkłem Gorilla Glass 3, czterordzeniowego Snapdragona 801 (2,5 GHz), 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, 3 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix (filmy 4K), przednią kamerkę 5 Mpix, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.1, NFC, łączność LTE Cat4 (150/50 Mb/s), HSPA+ (pobieranie do 42,2 Mb/s), litowo-polimerowy akumulator 3100 mAh i smukłą obudowę o grubości 8,9 mm.


Co najciekawsze, telefon fabrycznie pracuje pod kontrolą najlepszej na rynku alternatywnej wersji Androida - CyanogenMod (11S). Już na start dostajemy więc nawet nie tyle pozbawionego producenckich śmieci Androida, co nawet jego tuningowaną wersję pozbawioną mnóstwa błędów i ograniczeń, których Google jeszcze nie usunął lub usuwać nie zamierza.

Polska premiera już 9 marca w Warszawie. Wtedy też dowiemy się w jakiej cenie dostaniemy telefony OnePlus w naszym kraju. Poza Polską wariant 16 GB OnePlus One kosztuje około 1100 zł, a niecałe 1300 zł opcja z 64 GB pamięci wewnętrznej.

Wejście OnePlus na kolejne rynki jest o tyle ciekawe, że w sieci krążą już doniesienia na temat OnePlus 2, który bazować ma na Snapdragonie 810. Jeśli producent nie zrezygnuje z agresywnej polityki cenowej, szykuje się nam przystępna cenowo alternatywa dla Galaxy S6 czy HTC One M9.

Zobacz: OnePlus One sprzedany w prawie milionie egzemplarzy
Zobacz: Meizu wchodzi na polski rynek z flagowym MX4

Źródło tekstu: OnePlus, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~gdyby tylko
0

2015-03-05 21:40:48

Ten OnePlus nie był takie wielki, tak max 4,7-5.0 cali...

Odpowiedz

32. ~nick
0

2015-03-05 19:27:18

Sercem i mózgiem OnePlus One jest najmocniejsza odmiana Snapdragona 801, taktowana z częstotliwością 2,5 GHz. Mówiąc bardziej po ludzku: to ten sam procesor, którego użyto w Samsungu Galaxy S5 i LG G3. Teoretycznie ? nuda, bo wiedzieliśmy, czego się spodziewać po tym sprzęcie. Praktycznie ? nowa jakość w optymalizacji systemu i działaniu w trakcie intensywnego użytkowania.Od pewnego czasu dużo uwagi poświęcamy temu, że czołowe smartfony maksymalną wydajność utrzymują tylko przez bardzo krótki czas. Czyli niby kupujemy najnowszy supersprzęt z mnóstwem gigaherców, ale się okazuje, że po kilku minutach grania z jego teoretycznej mocy pozostaje tylko jakaś część, bo wszystkie zegary taktujące muszą być spowalnianie, aby coś się nie ugotowało. Drastycznym przykładem takiego zachowania jest LG G3. Pomimo podzespołów mocniejszych niż w poprzedniku jest od niego wolniejszy, właśnie przez problemy z temperaturą prowadzące do braku płynności w grach, w których wszystko powinno działać idealnie płynnie.OnePlus One jest zupełnie inny. Robiliśmy z nim karkołomne rzeczy. Na przykład ustawialiśmy maksymalną jasność ekranu, zapętlaliśmy wymagający test na kilkadziesiąt minut i wystawialiśmy telefon na słońce. Po takim wygrzewaniu sprawdzaliśmy, czy wyniki testów się zmieniły i czy da się nagrywać filmy 4K. W takich warunkach Xperia Z2 nie pozwoliłaby nawet zrobić zdjęcia (a co dopiero mówić o nagraniu filmu), a w LG G3 wydajność spadłaby do ułamka początkowej, do tego wyświetlacz byłby przyciemniony i nic by nie było na nim widać, kamera zaś działałaby ledwo, ledwo. A OnePlus One? Niezawodny i niewzruszony. Owszem, górna część obudowy zrobiła się nieprzyjemnie ciepła, ale wszystko działało, a więc da się stworzyć mocny smartfon działający w każdych warunkach, a nie taki, którego parametry robią wrażenie jedynie na opakowaniu.Podobnie jest z systemem operacyjnym.

Odpowiedz

31. ~Jeszcze nie mam ale biorę coś p
0

2015-03-05 17:33:02

Jeszcze nie mam ale biorę coś prosto z Chin. Dosyć przereklamowanych, drogich tel. znanych marek wyprodukowanych tamże.

Odpowiedz

30. ~fafi
0

2015-03-05 13:25:31

@27 Nie zgadzam się z pańską opinią!

Odpowiedz

29. ~onlyU
0

2015-03-05 13:18:35

@28 pryszcz na twarzy

Odpowiedz

27. ~Calm7
1

2015-03-05 10:53:11

25). A kto mówi o cudzie techniki? Wiesz co to jest syf, fajans etc? Czyli coś, co do niczego się nie nadaje, nie działa. Więc.. Używajcie odpowiednich zwrotów, bo wszystko wypaczacie.

Odpowiedz

26. ~Ardi
-1

2015-03-05 10:51:15

Przecież One PLUS ONE ma Snapdragona S 801 a nie jakiegoś badziewnego Mediateka...

Odpowiedz

25. ~do 24
0

2015-03-05 10:43:03

Mediatek nigdy nie był jakims cudem techniki, i teraz nagle jest... ?

Odpowiedz

24. ~lool
1

2015-03-05 09:29:18

14. Syfne? Człowieku poczytaj, weź do ręki i wtedy się wypowiadaj... polaczki cebulaczki...

Odpowiedz

23. vonski
0

2015-03-05 09:10:26

@12: ale piszesz o oficjalnych buildach CM czy nieoficjalnych? Bo używałem CyanogenModa na kilkunastu sprzętach i o żadnych błędach nic nie wiem. Owszem, nieoficjalne buildy robiony przez ludzi spoza ekipy CM czasem średnio stabilnie działają, ale ten w OnePlus jest idealnie dopracowany.@21: niezupełnie. Podstawowym 5.0 ma być ich nowy system (Oxygen), ale CM również będzie dalej wspierany i rozwijany. A nieoficjalne nightly są od dawna...

Odpowiedz

22. ~AZetka
-1

2015-03-05 09:08:30

No wreszcie nareszcie , czekałam na ten telefon, ALE u zadnego operatora go nie mieli. Chcialam cos na androidzie i wybrałam Lumie 520. Dobry telefon dla ludzi. Polecam.Ania.

Odpowiedz