DAJ CYNK

OnePlus 5T z gniazdem Jack 3,5mm - dlaczego?

02.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4627

Ważne 5

1

Prezes OnePlus wyjaśnił, dlaczego najnowszy smartfon firmy będzie miał gniazdo Jack 3,5mm. Zaprezentował też ciekawy wariant rozwiązania w przypadku jego braku.Prezes OnePlus wyjaśnił, dlaczego najnowszy smartfon firmy będzie miał gniazdo Jack 3,5mm. Zaprezentował też ciekawy wariant rozwiązania w przypadku jego braku.

Obecność Jacka 3,5mm jest, jak określił to Pete Lau - konfliktem pomiędzy trendami w branży, a przekonaniami twórców. Trendy w branży są za likwidacją tradycyjnego gniazda słuchawkowego, natomiast zespół OnePlus uważa je za niezbędne. Wg nich użytkownikom zależy na wysokiej jakości dźwięku, a to gwarantuje jedynie połączenie przewodowe.

Firma zastanawiała się też nad alternatywnym rozwiązaniem w postaci umieszczenia w smartfonie dwóch gniazd USB typu C. Dzięki temu możliwe byłoby jednoczesne ładowanie oraz słuchanie muzyki.

Jak słusznie zauważa redakcja portalu GSMArena taki zabieg miałby też inne zalety. W przypadku korzystania z funkcji transformacji smartfonu w komputer (jak ma to miejsce w Samsungach i Huaweiach) dodatkowy port umożliwiłby proste podłączenie dodatkowych urządzeń peryferyjnych.

Zobacz: Patent Microsoftu może przywrócić mini-Jacka do smartfonów

Źródło tekstu: forums.oneplus; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu