DAJ CYNK

OnePlus 3 z 6 GB pamięci RAM

08.06.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4324

Ważne 8

1

Premiera smartfonu OnePlus 3 zbliża się wielkimi krokami. GFX Bench potwierdził aż 6 GB pamięci RAM.

Premiera smartfonu OnePlus 3 zbliża się wielkimi krokami. GFX Bench potwierdził aż 6 GB pamięci RAM.



Chińska marka OnePlus znana jest przede wszystkim z bardzo dobrego stosunku ceny do wydajności, a po ostatnim OnePlus X czy OnePlus 2 - również ze starannego designu. Co ważne, w przeciwieństwie do Xiaomi, telefony można w pełni legalnie zakupić w Europie i nie są przy tym łamane czyjekolwiek prawa patentowe.

Nadchodzący OnePlus 3 (premiera 15 czerwca) to flagowiec producenta, który dostanie Snapdragona 820, 6 GB pamięci RAM, 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD, 64 GB pamięci wewnętrznej, główny aparat 16 Mpix z filmami 4K, przednią kamerkę 8 Mpix i Androida 6.0 z nakładką Oxygen OS.

Jak przystało na współczesne flagowce, zastosowano w nim metalową obudowę, a w przycisku Home ukryto czytnik linii papilarnych. Jeśli producent postawi na dotychczasową politykę cenową, w cenie poniżej 2000 zł dostaniemy telefon klasy HTC 10 (3499 zł).

Zobacz: OnePlus - 300 tys. dolarów za lokowanie produktu w serialu
Zobacz: OnePlus 3 już 15 czerwca

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~Aa
0

2016-06-09 14:41:50

Miałem One Plus X. Piękny design, świetne wykonanie, dual sim. Niestety robił przeciętne zdjęcia i bardzo słabe filmy. Czasem zdarzały się problemu z softem. Sprzedalem, więcej nie kupię.

Odpowiedz

21. pacman
1

2016-06-08 18:45:33

@LuiNNiestety seria od Sony Compact nie ma konkurenta, ale sama też się już skończyła, Z5Compact jest znacznie droższy od 3, a o jedynce nawet nie wspominając. Cena w chwili premiery jest śmieszna, a teraz obcięli np. ram, do tego bateria już nie jest takim mocnym atutem, czytnik działa tak sobie, dużo błędów oprogramowania, aparat...niby od Sony, ale ma takie problemy, że szkoda gadać.Gdyby przy tej cenie dali te samo bez obcinania parametrów, nie było problemów z programowaniem, aparat miał wreszcie dobry soft i dali dobre szkło (Sony miało wpadki z pękającym ekranem) to byłby może nie hit, ale kawał dobrego sprzętu. Tutaj nie trzeba dużo, wręcz przeciwnie dopracować coś fajnego...ale widać Sony chce skończyć jak HTC, które prawie zniknęło z rynku. Nie ma nic do 5 cali co nie było by niby 4,5-5,0, ale...wymiary miało znacznie większe nie wiedzieć dlaczego. Do tego zawsze mini od innych mają znacznie gorsze parametry. Z1c i Z3c się wyróżniały...no cóż szkoda Sony bo X na razie wydaje się drogą do grobu. Potem wyjdzie jakiś prezes, dyrektor, szef jakiegoś działu i zacznie się lament...ale to będzie ich własna wina, nawet konkurencja nie musi się za bardzo starać żeby im dokopać.

Odpowiedz

20. ~
1

2016-06-08 16:34:09

A mają jakąś oficjalną dystrybucję oraz serwis w Polsce?

Odpowiedz

19. ~~~~
-1

2016-06-08 14:44:10

Pomimo szybkiego SOC i dużo Ramu i tak Android się przytnie przy elementach wysuwanych np w appkach czy ustawieniach.

Odpowiedz

18. vonski
0

2016-06-08 14:31:20

@5: tylko od handlarzy na allegro, bywają i tacy co wystawiają FV23%, choć oczywiście jest drożej.@3: w OnePlusie nie ma kompletnie żadnego bloatware/''u.@13: a widziałeś w ogóle tego OxygenOS/''a? Bo gwarantuję Ci, że na oko nie poznasz, że to nie jest czysty Android. Do gołego systemu dodane jest dupereli typu obsługa gestów, motywy itd.

Odpowiedz

17. LuiN
0

2016-06-08 13:50:07

@16, TomecekGD - być może i OnePlus 3 wyrwiesz poza europejską dystrybucją i z ceną pomniejszoną o VAT. Tylko to ciut inny kaliber gabarytowy, a jak rozumiem zależy Ci na bardziej poręcznym urządzeniu.

Odpowiedz

16. TomecekGD
0

2016-06-08 13:42:20

@14 Pełna wersja mi5 kosztuje ~1380 zł i to z wysyłką z UE, więc nie ma VATu. Wersja mini musi być tańsza. Czekam z niecierpliwością. Test wytrzymałości obudowy mnie nie interesuje, bo nie wyginam specjalnie telefonu ;)

Odpowiedz

0

2016-06-08 13:21:21

Nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem ale dla mnie ma za małą... rozdzielczość. Używam googli VR i na ekranie 2K obraz nie powala, a Full HD się do tego nie nada. Niemniej poza tym specyfikacja jest bardzo w porządku :)

Odpowiedz

14. LuiN
1

2016-06-08 13:01:20

@12, TemecekGD - i sądzisz, że będzie tańszy? Patrząc na duży wariant telefonu, to nie sądzę. Przeraził mnie też test wytrzymałości obudowy Mi5.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-06-08 12:49:08

Juz bylbym w stanie przebolec 5,5", ale "Androida 6.0 z nakładką Oxygen OS." nie dam rady. Tylko czysty Andorid w Motorolach i Nexusach.

Odpowiedz

12. TomecekGD
1

2016-06-08 12:05:04

@9 Tylko marka OnePlus została znana ze względu na bardzo dobre parametry i niską cenę. Teraz się to zmienia. Mają coraz wyższe ceny. Sam poczekam jeszcze na Xiaomi Mi5 Mini - także ma mieć Snapdragona 820.

Odpowiedz

11. ~bolo
1

2016-06-08 11:50:50

8, 10: a teraz powróćmy do tematu...bo takie bajki opowiadacie, że smutek -chyba, że handel bazarowy na lewo, to co innego

Odpowiedz

10. ABP
0

2016-06-08 11:44:49

@8: Dokładnie. Pamiętam zdziwienie Amerykanina, gdy chcieliśmy od niego papier z pieczątką. On jej po prostu nie maił. A jak pierwszy raz chcieliśmy fakturę od Chińczyków, to wysłali nam dokument z firmowym nagłówkiem i pieczątką. Resztę mieliśmy uzupełnić według własnych potrzeb i odesłać im do wydrukowania. Im do rozliczenia wystarczało, że na konto wpływało tyle, na ile się umówiliśmy.

Odpowiedz

9. LuiN
0

2016-06-08 11:28:14

@7, TomecekGD - poprzednie modele kosztowały dużo więcej w chwili europejskiej premiery, poza tym to i tak będzie jeden z najtańszych telefonów ze Snapdragonem 820.

Odpowiedz

8. ~Preza
0

2016-06-08 11:21:00

@surface - bo w normalnym kraju do rozliczenia wystarczy paragon, a na słowo faktura robią wielkie oczy :)

Odpowiedz