DAJ CYNK

Oficjalna przejściówka z USB-C na HDMI firmy Samsung do obsługi trybu DeX w Galaxy Note9 trafiła do sprzedaży

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4317

Jedną z nowości w Galaxy Note9 jest tryb DeX, z którego można skorzystać bez konieczności podłączania stacji dokującej DeX. W najnowszym flagowcu Samsunga wystarczy użyć do tego przewodu USB-C - HDMI. Odpowiednia przejściówka właśnie koreańskiego producenta właśnie trafiła do sprzedaży w Amazonie.

Tryb DeX pozwala zamienić flagowy smartfon firmy Samsung w namiastkę komputera stacjonarnego. W smartfonie Galaxy Note9 wystarczy w tym celu użyć odpowiedniego przewodu USB-C - HDMI do podłączenia zewnętrznego monitora oraz, opcjonalnie, dodać (przez Bluetooth) klawiaturę i mysz. Na stronie Amazon.com pojawiła się właśnie oficjalny adapter z USB-C - HDMI, wyprodukowany przez koreańskiego giganta.

Produkt Samsunga jest w pełni kompatybilny z trybem DeX, oferując przy okazji obsługę telewizorów UHD i 4K, a także częstotliwość odświeżania 60 Hz oraz technologię HDMI 2.0 i Display Port 1.2. Adapter jest zgodny także z innymi flagowcami Samsunga z 2017 i 2018 roku (podstawowe dublowanie ekranu): Galaxy S8Galaxy S8+Galaxy Note8Galaxy S9 i Galaxy S9+. Najlepszym jednak sposobem na wykorzystanie możliwości przejściówki jest użycie Note9 i monitora z portem HDMI.

Cena adaptera, z jaką trafił do serwisu Amazon, to 50 dolarów (185 zł), jednak szybko została ona obniżona (promocja) do 31 dolarów (115 zł).

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy Note9, czyli najwyższa jakość i... cena. Ale kto bogatemu zabroni?
Zobacz: Fotopojedynek: Galaxy Note9 vs Galaxy S9+

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Amazon, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu