DAJ CYNK

Odebrana wiadomość może zmusić iPhone'a do wykonania połączenia premium

25.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4607

Ważne 3

4

Użytkownicy iPhone'ów powinni uważać na wiadomości zawierające numery telefonów. Złośliwie zakodowane linki mogą spowodować automatyczne nawiązanie połączenia głosowego z wysokopłatnym numerem.

Użytkownicy iPhone'ów powinni uważać na wiadomości zawierające numery telefonów. Złośliwie zakodowane linki mogą spowodować automatyczne nawiązanie połączenia głosowego z wysokopłatnym numerem.

Szkodliwe wiadomości do telefonu dostać mogą się wieloma kanałami - poprzez Facebook Messenger, Google+, Gmaila czy jakąkolwiek inną aplikację. O ile przeglądarka Safari najpierw poprosi o zgodę na nawiązanie połączenia, to w innych programach połączenie nawiązywane jest już w czasie przeglądania wiadomości.

Apple wie już o problemie i prawdopodobnie szybko przygotowana zostanie łatka, która wprowadzi konieczność potwierdzenia chęci nawiązania połączenia w aplikacjach innych producentów. Do czasu aktualizacji warto zachować ostrożność.

Źródło tekstu: Algorithm.dk

Tagi: apple iOS iPhone
Komentarze
Zaloguj się
22. Maniiiek
0

2014-08-29 09:16:14

@21 a skąd możesz to wiedzieć?

Odpowiedz

21. Marucins
0

2014-08-27 17:36:40

U mnie ten problem nie występuje.

Odpowiedz

20. mlb
0

2014-08-26 00:58:41

@19 to prawda - patrzę na to z perspektywy użytkownika 5S. Posiadacze 4S faktycznie mogą otrzymać okrojoną wersję. Ale patrząc na historię iOS7 w iPhone4 - też było bardzo korzystnie. Początkowe wersje muliły, późniejsze były całkiem znośne.

Odpowiedz

19. tMati
0

2014-08-25 22:17:06

@15, @17 Nigdy aktualizacja starszych iPhone/''ów nie dała im wszystkich funkcji najnowszego modelu. Zawsze były okrojone. W dodatku standardową polityką Apple jest zmuszanie do aktualizacji do najnowszej (mulącej) wersji OS-u, przez brak poprawek dla starszej. Nieważne czy chodzi o iOS, czy OSX, poprawki bezpieczeństwa wychodzą tylko na najnowszą dostępną wersję systemu.

Odpowiedz

18. ~JustMe
0

2014-08-25 16:43:55

Ja czekam od paru lat na podobny artykuł dotyczący BlackBerry, jakoś cisza...hmmm

Odpowiedz

17. Maniiiek
1

2014-08-25 14:16:06

@15 szybkość i płynność działania to zły powód? No i nie wszystkie urządzenia pełny wachlarz nowych funkcji dostaną.

Odpowiedz

1

2014-08-25 13:51:42

mlb - Będzie można wkońcu wykonywać połączenia i pisać wiadomości tekstowe?

Odpowiedz

15. mlb
0

2014-08-25 13:06:54

@14 Niekoniecznie trzeba zachęcać do aktualizacji - nowa wersja ma przynieść tyle ciekawych usprawnień że trzeba mieć naprawdę dobry powód by pozostać przy iOS7.

Odpowiedz

14. Tuldor88
2

2014-08-25 12:24:19

Myślę, że wątpię mlb, wszak trzeba /''zachęcić/'' ludzi do aktualizacji jakie zamulą starsze modele by pokazać jak /''super cót miut/'' działa nowszy, różniący się odcieniem obudowy i jest o 0,001 cala wiekszy/mniejszy... więc jak już to chyba na IOS8 cos wypuszczą a 7... /''shit happens/'' :)

Odpowiedz

13. Tuldor88
4

2014-08-25 12:21:34

Już wpadło Stachu i zaczęło minusować jak szalone, niech cię dzieci bawią :)

Odpowiedz

12. mlb
0

2014-08-25 12:20:46

Blokowanie numerów premium na poziomie operatora to tak oczywista sprawa że naprawdę nie rozumiem ludzi którzy tego nie robią. Sama dziura - nic przyjemnego. Mam nadzieję że będzie łatka do iOS7 - bo iOS8 tuż za progiem.

Odpowiedz

2

2014-08-25 11:49:37

Tuldor88 uważaj, bo za takie słowa wpadnie do Ciebie ABW(Apple Best Workers) ;p ale w firmie z nadgryzionym *** od dawna robi się coraz większy burdel :)

Odpowiedz

10. Tuldor88
0

2014-08-25 11:28:59

"Apple wie już o problemie i prawdopodobnie szybko przygotowana zostanie łatka" Baju baju, chciałaby dusza do raju a tu "c... d... i kamieni kupa". Już widzę, jak się zajmą łataniem systemu, tylko żeby im kapcie w biegu nie pospadały :)

Odpowiedz

9. wlo
0

2014-08-25 11:14:52

Upsss... Zapomniałem że możesz mieć rok darmo za 5 złotych ;-)

Odpowiedz

8. wlo
-3

2014-08-25 11:14:15

No ale masz iPhone/''a! To się liczy - mieć ;-)

Odpowiedz