DAJ CYNK

Nvidia rezygnuje z rynku smartfonów

23.05.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 20

Ważne 7

2

Szef Nvidii, Jen-Hsun Huang przekazał w wywiadzie dla serwisu CNET, że jego firma nie jest już zainteresowana segmentem smartfonów. Nie będzie nowych chipów Tegra.

Szef Nvidii, Jen-Hsun Huang przekazał w wywiadzie dla serwisu CNET, że jego firma nie jest już zainteresowana segmentem smartfonów. Nie będzie nowych chipów Tegra dedykowanym smartfonom.

Po kolejnym fiasku z chipsetem Tegra 4i, Nvidia daje za wygraną. Firma doszła do wniosku, że rynek smartfonów bardziej niż na samej wydajności, skupia się na minimalizowaniu kosztów. Jen-Hsun Huang nie mówi nie ultrawydajnym, prestiżowym sprzętom, ale Nvidia zdecydowanie rezygnuje z walki cenowej w segmencie średniej i niskiej półki. Być może jeszcze zobaczymy chipset Nvidii w "Porsche wśród tabletów lub smartfonów", ale nie w tanich urządzeniach dla rynku masowego.

Nvidia zdecydowanie wie jak projektować ekstremalnie wydajne procesory, co potwierdza istotna rola firmy na rynku komputerów czy... samochodów. To właśnie procesory Tegra stosowane są przez takie marki aut jak Tesla, Audi czy Lamborghini. Teraz, zamiast ponownie próbować sił w walce z Qualcommem, Samsungiem czy Mediatekiem, firma chce skupić się na rozwiązaniach dla konsol do gier i dla aut.

Źródło tekstu: CNET, wł

Komentarze
Zaloguj się