DAJ CYNK

Nowy Zestaw Internetu Domowego 300 w Plusie i Cyfrowym Polsacie

19.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9066

Ważne 7

5

W najbliższych dniach do oferty Plusa i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300, obsługujący LTE-Advanced i szybkość do 300 Mb/s.W najbliższych dniach do oferty Plusa i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300, obsługujący LTE-Advanced i szybkość do 300 Mb/s.

Zestaw Internetu Domowego 300 składa się z zewnętrznego modemu LTE (ODU-300) i routera Wi-Fi (IDU-300). Taki sprzęt sprawdza się szczególnie na obszarach o trudnych warunkach geograficznych lub urbanistycznych, na granicy zasięgu oraz tam, gdzie nie ma dostępu do Internetu stacjonarnego, zarówno w blokach, jak i domach jednorodzinnych. Jak podaje operator, jest to pierwszy na polskim rynku sprzęt tego typu, który obsługuje szybkość pobierania danych do 300 Mb/s.

Nowa wersja Zestawu Internetu Domowego 300 wprowadza szereg ulepszeń w stosunku do poprzednika, czyli modelu ODU/IDU-200:

  • modem zewnętrzny ODU-300 jest modemem LTE kategorii 6 i pozwala na obsługę agregacji pasm, umożliwiając korzystanie z nowszej, szybszej i bardziej efektywnej technologii LTE-Advanced o szybkości do 300 Mb/s,
  • obsługuje więcej częstotliwości: LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz,
  • ma dwa gniazda antenowe, co pozwała na ewentualne podłączenie dodatkowej anteny zewnętrznej wzmacniającej sygnał,
  • nowszy router Wi-Fi ac (IDU-300) umożliwiający szybsze przesyłanie danych wewnątrz sieci lokalnej.

Umieszczenie modemu LTE na zewnątrz budynku pozwala zwiększyć siłę odbieranego sygnału poprzez wyeliminowanie tłumienia przez ściany i inne elementy konstrukcyjne, a tym samym znacznie poprawić zasięg działania usługi. Montaż na wysokości może też zmniejszyć wpływ niektórych przeszkód terenowych, na przykład wysokich budynków lub wzniesień w okolicy. Poprawia to komfort korzystania z Internetu LTE w danej lokalizacji. Urządzenia ODU/IDU można zainstalować niezależnie lub zintegrować z istniejącą instalacją antenową telewizji satelitarnej lub naziemnej, co ogranicza liczbę przewodów doprowadzonych do domu. Za pośrednictwem kabla koncentrycznego sygnał trafia z modemu ODU-300 do znajdującego się w mieszkaniu routera Wi-Fi IDU-300, a ten rozprowadza go po wszystkich pomieszczeniach, zapewniając bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Zestaw Internetu Domowego 300 zapewni klientom sieci Plus i Cyfrowego Polsatu nawet do trzech razy większy obszar zasięgu wokół stacji bazowej, większą moc obieranego sygnału, a tym samym jeszcze większą wygodę i komfort korzystania z usług w sieci.

Źródło tekstu: Plus/Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się