DAJ CYNK

Nowy, stary iPad rozłożony na części pierwsze

30.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 25

Ważne 5

1

iFixit rozłożył na części pierwsze najnowszego iPada firmy Apple, który został wprowadzony do sprzedaży w zeszłym tygodniu. Dzięki temu możemy bliżej przyjrzeć się wszystkiemu, co jest w środku.iFixit rozłożył na części pierwsze najnowszego iPada firmy Apple, który został wprowadzony do sprzedaży w zeszłym tygodniu. Dzięki temu możemy bliżej przyjrzeć się wszystkiemu, co jest w środku.

Podstawową różnicą w stosunku do poprzedników jest procesor A9. Znajduje się on także wewnątrz iPhone'a 6S, 6S Plus i SE. Ale są też inne zmiany. Nowy iPad jest grubszy o 1,4 mm niż starszy model Air 2. To przynosi ze sobą wzrost pojemności akumulatora. Nowy iPad został wyposażony w baterię o pojemności 8610 mAh, podczas gdy akumulator iPada Air 2 miał pojemność 7340 mAh.

Nowy iPad wykorzystuje również ten sam typ wyświetlacza w jak był wyposażony pierwszy Air. Oznacza to, że wyświetlacz LCD i warstwa dotykowa (digitizer) są oddzielne. W iPadzie Air 2 szyba i warstwa dokowa były scalone z matrycą LCD (sklejone). Można stwierdzić że jest to zwycięstwo nad relatywną naprawialnością urządzenia po rozbiciu samej szyby ekranu. Jednak dzieje się to kosztem braku wewnątrz ekranu matowej warstwy, która eliminuje niepożądane refleksy. iPad Air 2 ją ma, stary Air jej nie ma, podobnie jak nowy iPad.

Na wyposażeniu znajdziemy także moduł TouchID znany z iPada Air 2 oraz 2 GB RAM-u. W zasadzie nowy iPad to składak cech i rozwiązań znanych z iPada Air oraz Air 2, z domieszką w postaci procesora ze starszej generacji iPhone'ów.

Całość wygląda w sumie jak stary, odgrzany iPad Air. Sam procesor A9 to także żadna rewelacja. W stosunku do A8X, który znajduje się iPadzie Air 2 różnica w mocy jest, z punktu widzenia codziennego użytkowania, mocno dyskusyjna.Zobacz: Niedługo możemy zobaczyć nowe iPady Pro
Zobacz: Apple odgrzewa iPada Air 2 i nazywa go iPad

Źródło tekstu: gsmarena, iFixit

Komentarze
Zaloguj się