DAJ CYNK

Nowy sposób ładowania smartwatcha Samsung Gear

19.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 114

Ważne 1

1

Samsung opatentował etui na smartfon, które bezprzewodowo ładuje inteligentny zegarek Samsung Gear, korzystając przy tym z energii akumulatora telefonu.Samsung opatentował etui na smartfon, które bezprzewodowo ładuje inteligentny zegarek Samsung Gear, korzystając przy tym z energii akumulatora telefonu.

W dokumencie z 15 czerwca Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych USPTO (ang. United States Patent and Trademark Office) opublikował uzyskany w grudniu 2016 roku przez firmę Samsung patent na etui do smartfonu, które potrafi bezprzewodowo naładować położone na nim urządzenie ubieralne, jakim jest zegarem Samsung Gear. Akcesorium wykorzystuje technologię fal milimetrowych, która pozwala nie tylko na zasilanie, ale także na przesyłanie danych pomiędzy smartfonem i smartwatchem.

W etui znajduje się cewka transmisyjna oraz złącze USB-C, dzięki któremu etui łączy się ze smartfonem. Frontowa część zawiera procesor kontroli ładowania bezprzewodowego oraz konwerter DC-AC, zamieniający prąd stały z akumulatora telefonu na prąd zmienny.

Jak informuje portal phonearena.com, podobny patent uzyskała firma Apple, jednak w tym przypadku etui ma bezprzewodowo naładować iPhone'a i nie ma tu mowy o kompatybilności z Apple Watch.

Zobacz: Apple opatentował skaner linii papilarnych na przycisku zasilania

Źródło tekstu: USPTO, PhoneArena, wł

Komentarze
Zaloguj się