DAJ CYNK

Nowy procesor Qualcomm 205

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4264

Qualcomm zaprezentował dziś w New Delhi nowy procesor z serii 205. Jest to model przewidziany dla podstawowych urządzeń i rynków rozwijających się.Qualcomm zaprezentował dziś w New Delhi nowy procesor z serii 205. Jest to model przewidziany dla podstawowych urządzeń z półki cenowej około 50 dolarów, sprzedawanych na rynkach wschodzących, takich jak Azja Południowo-Wschodnia, Indie czy Ameryka Łacińska.

Procesor wykonany w 28-nanometrowym procesie litograficznym wyposażono w dwa rdzenie, o taktowaniu 1.1 GHz każdy. Całość uzupełnia grafika Adreno 304. Kontrowersyjnym jest fakt, że urządzenia oparte o tę platformę będą mogły obsługiwać nagrywanie filmów jedynie w rozdzielczości VGA (480p) i wspierać kamery o rozdzielczości do trzech megapikseli. Obsługiwana rozdzielczość ekranu to także VGA. Platforma oferuje standard łączności 4G LTE z prędkością pobierania danych do 150 Mb/s i wysyłania do 50 Mb/s oraz obsługę dwóch kart SIM.

I wszystko było by pięknie i ładnie, gdyby nie fakt, że dużo starszy Snapdragon 200 oferował lepsze parametry techniczne, bo obsługiwał ekrany o rozdzielczości 720p i nagrywał filmy HD (720p).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Qualcomm

Źródło tekstu: phonearena, Qualcomm

Przewiń w dół do następnego wpisu