DAJ CYNK

Nowy iPad mini jeszcze w tym roku

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1498

Apple iPad Pro 2021

Apple jeszcze nie powiedział w tym roku ostatniego słowa na rynku tabletów. W drugiej połowie roku pojawi się nowy iPad mini.

Apple nie tylko utrzymał swoje panowanie na rynku tabletów, ale w minionym kwartale sprzedał prawie drugie tyle tych urządzeń co w analogicznym kwartale roku poprzedniego. Niedawno amerykański producent zaprezentował swoje nowe tablety z układami M1 i wyświetlaczami mini LED. Niestety, zabrakło w tym gronie nowego iPada mini. Na szczęście nie znaczy to, że takiego urządzenia już wcale nie zobaczymy.

Znany analityk rynkowy Ming-Chi Ko mówi w swoim raporcie, że według jego informacji Apple wprowadzi ten tablet na rynek w drugiej połowie trwającego roku. Wyświetlacz do niego ma wyprodukować Samsung i będzie to końcowy sprawdzian współpracy między obiema firmami przed wyprodukowaniem wyświetlacza dla składanego iPhone'a w 2023. Nowy tablet powinien co prawda dostać nowszy układ, nie powinniśmy się jednak spodziewać wyświetlacza mini LED. W tym przypadku nadal będzie to klasyczny LCD. W przyszłości jednak Apple chce wprowadzić w tabletach wyświetlacze OLED. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami ma to się stać w przyszłym roku.

Zobacz: Apple iPad Pro 12,9 cala miał dotrzeć do klientów w maju, a będzie w lipcu
Zobacz: IDC: Rynek tabletów nadal rośnie jak na drożdżach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5mac, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu