DAJ CYNK

Nowe "zegarki" Samsunga - Gear 2 i Gear 2 Neo

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5978

Samsung zaprezentował naręczne urządzenia Gear 2 i Gear 2 Neo, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu komfortu codziennego korzystania z rozwiązań Samsung Galaxy.

Samsung zaprezentował naręczne urządzenia Gear 2 i Gear 2 Neo, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu komfortu codziennego korzystania z rozwiązań Samsung Galaxy.

Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo to niezwykle lekkie konstrukcje, które jak zapewnia producent charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykończenia, odzwierciedlają współczesne trendy.

Aparat fotograficzny (2 Mpix z autofocusem) w modelu Gear 2 wbudowany jest w korpus urządzenia, a nie - jak wcześniej - w pasek, nadając całości eleganckiego wyglądu. Jego pasek występuje w kolorach: czarny, brązowy i pomarańczowy. Model Gear 2 Neo nie ma aparatu, a dostępny jest w kolorach czarnym, szarym i pomarańczowym. Tło ekranu głównego, tarczę zegarka oraz czcionki można dostosować do indywidualnych upodobań.

Gear 2 i Gear 2 Neo wspomagają użytkownika, umożliwiając odbieranie lub pomijanie połączeń i wiadomości, czy też błyskawicznie przekazując różnorodne powiadomienia, w zależności od preferencji i przyzwyczajeń. Oba urządzenia zwiększają codzienną aktywność użytkownika, udostępniając mu wiele niezależnych funkcji, takich jak sterowanie domowymi urządzeniami elektronicznymi (np. telewizorem czy dekoderem cyfrowym) za pomocą aplikacji WatchON Remote i wbudowanego sensora IrLed. Korzystając z funkcji niezależnego odtwarzacza muzycznego i zestawu słuchawkowego typu Bluetooth, można zostawić smartfon w domu i nadal słuchać ulubionych utworów. Oba urządzenia można również traktować jak osobistego trenera fitness w czasie rzeczywistym, wykorzystując do monitorowania swojej aktywności.

Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo wykorzystują platformę Tizen i umożliwiają połączenie z kilkudziesięcioma smartfonami z serii Galaxy. Zegarki posiadają 1,63-calowy wyświetlacz Super Amoled o rozdzielczości 320x320pix, dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 1 GHz, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Znajdziemy w nim także moduły Bluetooth, IrLed, przyspieszeniomierz, żyroskop i pulsomierz. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 300 mAh zapewnić ma przeciętnie 2-3 dni działania, a przy sporadycznym użytkowaniu do 6 dni.

Gear 2 posiada wymiary :36,9x58,4x10,0 mm i masę 68g, a Gear 2 Neo 37,9x58,8x10,0 mm i masę 55g.

Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo będą dostępne w sprzedaży na całym świecie od kwietnia. Kosztować mają ok. 300 dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu