DAJ CYNK

Nowe telefony Sony - Xperia Z oraz Xperia ZL

08.01.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Sony zaprezentował na targach CES 2013 dwa nowe, topowe modele - Xperia Z oraz Xperia ZL.

Sony zaprezentował na targach CES 2013 dwa nowe, topowe modele - Xperia Z oraz Xperia ZL.

Sony Xperia Z wyposażona została w 5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 1920x1080pix z technologią Mobile BRAVIA Engine 2, a jego sercem jest czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064+MDM9215M pracujący z częstotliwością 1,5 GHz i dysponujący 2 GB pamięci RAM. Pamięć flash to 16 GB, ale można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Całość działa pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean (będzie szybka aktualizacja do wersji 4.2), a konstrukcja jest odporna na zachlapania i kurz (standard IPX5/7 oraz IP5X, czyli do 30 minut, 1 metr pod wodą + silne strumienie wody).

<: F1072 :>

W telefonie zastosowano aparat cyfrowy 13 Mpix z przetwornikiem obrazu Exmor RS, umożliwiającym nagrywanie filmów FullHD. Aparat posiada lampę LED oraz szereg funkcji, takich jak HDR, wykrywanie twarzy, geotagowanie, rozpoznawanie scenerii, samowyzwalacz i punkt ostrości. Jako przednią kamerę zastosowano aparat 2,2 Mpix.

Xperia Z pracuje w sieciach 2G oraz 3G wraz z HSPA+ i LTE. Posiada także moduły GPS+Glonass, WLAN b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC oraz radio FM. Zasilanie zapewni bateria o pojemności 2330 mAh.

<: F1073 :>

Drugi z modeli, czyli Xperia ZL jest bliźniakiem. Różni się obudową oraz , brakiem odporności na zachlapanie i kurz oraz zakresami LTE.

Oba modele mają być dostępne na różnych rynkach jeszcze w pierwszym kwartale.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia Z w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia ZL w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się