DAJ CYNK

Nowe smartfony Nokii: Lumia 1520 oraz Lumia 1320

22.10.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16073

Ważne 12

3

Podczas konferencji Nokia World w Abu Dhabi, Nokia zaprezentowała nowe smartfony - Lumia 1520 i Nokia Lumia 1320.

Podczas konferencji Nokia World w Abu Dhabi, Nokia zaprezentowała nowe smartfony - Lumia 1520 i Nokia Lumia 1320.

W smartfonie Nokia Lumia 1520 wykorzystano najnowsze innowacje fotograficzne - aparat PureView z matrycą o rozdzielczości 20 Mpix, optyczną stabilizacją obrazu zapewniającą ostrość zdjęć nawet w słabym świetle oraz technologiami oversamplingu i zoomu podobnymi do zastosowanych w modelu Nokia Lumia 1020. Nokia Lumia 1520 oferuje nie tylko nowe aplikacje Nokia Camera i Nokia Storyteller, ale dzięki dużemu wyświetlaczowi o przekątnej 6 cali, gwarantuje ostrość obrazu dzięki rozdzielczości Full HD (1920x1080pix). Użytkownicy mogą też ożywiać filmy dzięki rozwiązaniu Nokia Rich Recording - funkcji nagrywania głosu z czterema wbudowanymi mikrofonami. Instalowany fabrycznie pakiet Microsoft Office zapewni natomiast łatwość i maksymalną efektywność edycji oraz udostępniania dokumentów.

<: F1476 :>

<: F1477 :>

Po raz pierwszy też w urządzeniu z aparatem PureView połączono zdjęcia oraz mapy Here -aplikacja Nokia Storyteller. Aplikacja automatycznie integruje zdjęcia z danymi o lokalizacji z usług Here, tworząc dynamiczną, interaktywną i chronologiczną podróż po mapie, która pozwolić ma użytkownikom ponownie przeżyć wspaniałe wspomnienia. Po zmniejszeniu skali wyświetlane są natomiast informacje o zaznaczonych na mapie interesujących miejscach wraz z informacjami kontaktowymi, recenzjami użytkowników, a nawet wskazówkami dojazdu.Lumia 1520 będzie oferowana w kolorach żółtym, białym, czarnym oraz błyszczącym czerwonym, a sugerowana cena bez podatków wynosi 749 dolarów. Na polskim rynku dostępna będzie w nadchodzących tygodniach w cenie 2999 zł.

W smartfonie Nokia Lumia 1320 zastosowano sześciocalowy ekran o rozdzielczości 1280x720pix i po raz pierwszy zaoferowano w tej klasie cenowej aplikację Nokia Camera. Nokia Camera łączy w sobie najpopularniejsze tryby fotografowania - Pro, Smart i wideo - w ramach jednej, zintegrowanej funkcji robienia zdjęć. Aplikacja Nokia Storyteller sprawia natomiast, że historie ożywają na sześciocalowym. W aplikacji Creative Studio można z kolei łatwo edytować zdjęcia, tworząc kolaże i ożywiając fotografie zróżnicowanymi filtrami lub efektami kolorystycznymi.

Najnowsze aplikacje łączą w sobie rozwiązania firm Nokia i Microsoft, pozwalając użytkownikom wykorzystać potencjał dużego ekranu i łączności LTE. Xbox umożliwia dostęp do najnowszych gier, Flipboard oferuje połączenie mediów społecznościowych i tradycyjnych witryn internetowych w przyjaznym dla czytelnika formacie czasopisma, a seriale i filmy z wypożyczalni Netflix będą dobrze prezentować się na sześciocalowym wyświetlaczu. Obszerną kolekcję multimediów można przechowywać na bezpłatnym dysku SkyDrive o pojemności 7 GB lub na karcie microSD mieszczącej do 64 GB danych. Po powrocie na ekran główny użytkownicy z pewnością docenią trzecią kolumnę kafelków, dzięki której zyskują łatwiejszy i szybszy dostęp do ważnych informacji.

Zestaw aplikacji dopełnia Nokia Muzyka umożliwiająca strumieniowe odtwarzanie bezpłatnej i wolnej od reklam muzyki, a także usługi map i lokalizacji Here.

Lumia 1320 będzie dostępna w kolorach pomarańczowym, żółtym, białym i czarnym. Ma zostać wprowadzony do sprzedaży w I kwartale 2014 r. w sugerowanej cenie (bez podatków) cenie 339 dolarów. Na polskim rynku kosztować ma 1499 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 1520 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 1320 w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się