DAJ CYNK

Nowe centrum multimedialne SmartThinQ Hub od LG

31.12.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7860

Ważne 1

1

Na targach CES 2016 LG zaprezentuje najnowszy element swojego ekosystemu IoT (ang. Internet rzeczy) - centrum multimedialne SmartThinQ Hub.

Na targach CES 2016 LG zaprezentuje najnowszy element swojego ekosystemu IoT (ang. Internet rzeczy) - centrum multimedialne SmartThinQ Hub.

Urządzenie oprócz tego, że komunikuje się z inteligentnymi czujnikami oraz innymi urządzeniami w domu, może także wyświetlać przypomnienia z osobistych kalendarzy, a dzięki wbudowanemu głośnikowi odtwarzać przesyłaną strumieniowo muzykę. Dodatkowo SmartThinQ Hub wyposażono w 3,5-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD, który komponuje się z eleganckim designem urządzenia. Centrum multimedialne LG współpracuje także z dedykowaną aplikacją na smartfon, dzięki czemu możliwa jest dwukierunkowa łączność z inteligentnymi urządzeniami i czujnikami w domu.SmartThinQ Hub poszerza możliwości stworzonej przez LG platformy SmartThinQ, która pozwala na monitorowanie i sterowanie sprzętem AGD, takim jak pralki, lodówki, piekarniki, roboty odkurzające, klimatyzatory oraz różnego rodzaju czujniki. SmartThinQ Hub jest centralnym elementem platformy Smart Home firmy LG, który odbiera informacje nie tylko z inteligentnych urządzeń, ale także konwencjonalnych domowych sprzętów podłączonych do sensorów SmartThinQ poprzez interfejsy Wi-Fi, Zigbee, czy Bluetooth. Dane są wyświetlane w postaci powiadomień na ekranie LCD lub przekazywane dźwiękowo poprzez wbudowany głośnik.

Urządzenie posiada metaliczną obudowę, która oferowana jest w dwóch wersjach kolorystycznych: złotej oraz czarnej. Wyświetlacz LCD został wbudowany pod odpowiednim kątem, tak by był jeszcze bardziej czytelny, a korzystanie z niego wygodniejsze. Głośnik, w który wyposażono centrum multimedialne LG pozwala na odtwarzanie dźwięku przesyłanego z darmowych stacji dostępnych w serwisie iHeartRadio lub ze smartfonu, tabletu podłączonego poprzez Bluetooth.

Źródło tekstu: LG

Komentarze
Zaloguj się
12. pacman
0

2016-01-04 14:17:25

@atomfx Niektóre rzeczy są przydatne, ale jeśli nie wiem co mam w lodówce to znaczy, że ja jako człowiek zaczynam być coraz głupszy lub praca i obowiązki zaczynają taką osobę za bardzo przygniatać. Możesz nie pamiętać czy masz szafran lub czy skończyła się bazylia, ale do lodówki zagląda się raczej prawie codziennie. Na razie to takie sprzedawanie gadżetów bogatym co wykorzystają 5 razy i o tym zapomną, nawet jak na zachodnie standardy.U nas skończy się to jak eWUŚ, awarią i pralka ruszy pusta, nie otworzysz garażu ;)

Odpowiedz

11. ~Logan
0

2016-01-02 14:00:29

to sa durackie wymysły te ...internetowe lodówki czy miksery. nic nowego tu widze nie ma. zadnych nowosci od swiąt. najwyrazniej redachtory jeszcze jak koty pijane i nie chce im sie pisać

Odpowiedz

1

2016-01-02 13:59:41

Też mnie jakoś nie przekonują te lodówki i pralki. Tym bardziej piekarniki i odkurzacze. Jeśli już, to powinno to iść w stronę integracji z videodomofonami i monitoringiem domu.

Odpowiedz

9. ~
1

2016-01-02 02:48:03

@7, dalej twierdzę, że to jest nie tylko niepotrzebne ale i śmieszne i żałosne. Nie przekonałeś mnie, a mi się nie chce już komentować tych pseudointeligetnych komentarzy na temat pseudointeligentnych maszyn...

Odpowiedz

7. ~atomfx
1

2016-01-01 22:02:31

do 4 właśnie, że może mieć. Np. odkurzacz włączy się tylko wtedy, kiedy nie ma nikogo w domu. Jeśli byłeś w markecie spożywczym, a w tym czasie nie ma nikogo w domu, trafiłeś na promocję jakiegoś produktu i zastanawiasz się czy kupić a może w lodówce już leży kilka takich rzeczy. to czy nie milo by było wiedzieć co masz w lodówce. Wczoraj zapomniałeś wrzucić i wyprać koszule. Rano zorientowałeś się, wrzucasz do pralki ustawisz program i wychodzisz do pracy. w pracy sprawdzasz i zapomniałeś wcisnąć start. Robisz to w dogodnym dla ciebie momencie.Dalej twierdzisz że to jest nie potrzebne?

Odpowiedz

4. ~
1

2016-01-01 06:53:06

Określenie "inteligentny" jest dziś nadużywane. Inteligencja w pierwotnym znaczeniu to kreatywne rozwiązywanie problemów, a maszyny tego jeszcze nie potrafią. Maszyny nie tworzą a odtwarzają to co zaprogramował im człowiek, dlatego śmieszy mnie przypisywanie im tej cechy.Poza tym jaki sens ma "sterowanie sprzętem AGD, takim jak pralki, lodówki, piekarniki, roboty odkurzające, klimatyzatory oraz różnego rodzaju czujniki", skoro i tak trzeba podejść do pralki, żeby wyjąć pranie?

Odpowiedz

2. ~taka prawda
0

2015-12-31 16:43:22

Nie dość że o włamie to potem będziesz jeszcze info że złodziej wykradł wszystkie jajka.

Odpowiedz

1. Hose
1

2015-12-31 16:30:11

Ciekawe kiedy pierwszy raz usłyszymy o wirtualnym "włamie" do lodówki lub pralki ;-)

Odpowiedz