DAJ CYNK

Norwegowie nie spodziewali się końca marki Lumia

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8263

Ponad 100 norweskich gmin przygotowuje się do kosztownego przejścia z mobilnego Windowsa na Androida. Nie mają już możliwości zakupu wystarczającej liczby smartfonów Lumia.Ponad 100 norweskich gmin przygotowuje się do kosztownego przejścia z mobilnego Windowsa na Androida. Nie mają już możliwości zakupu wystarczającej liczby smartfonów Lumia.

Norweskie gminy korzystały ze smartfonów z systemem Microsoftu głównie ze względów bezpieczeństwa, choć nie bez znaczenia były też ich relatywnie niskie ceny. Po tym gdy większość innych producentów niż Microsoft zrezygnowało z mobilnego Windowsa, wycofanie się Microsoftu z produkcji smartfonów Lumia okazało się bardzo bolesne dla norweskiej administracji.

To właśnie na bazie takich telefonów jak Microsoft Lumia 640 LTE zaprojektowano mobilny dostęp do informacji medycznych. Natomiast takie telefony jak HP Elite X3 nie są w stanie sprostać wymaganiom Norwegów zarówno z powodu wysokiej ceny, jak i ograniczonej ich dostępności.

Microsoft próbuje przekonać 3-4 producentów do kontynuowania prac nad nowymi telefonami z mobilnym Windowsem. Mówi też, że nie zamierza kończyć prac nad rozwojem tej platformy. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia i Opieki Zdrowotnej rozpoczyna rozmowy nad planem B, czyli zupełną przebudową systemów informatycznych pod kątem Androida.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Digi.no, MSPoweruser, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu