DAJ CYNK

Nokia zapowiada miesięczne aktualizacje bezpieczeństwa

15.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4957

Ważne 4

5

Nokia zapowiedziała, że będzie udostępniać miesięczne aktualizacje bezpieczeństwa dla swoich smartfonów. Taka informacja pojawiła się w formie odpowiedzi na zapytanie użytkownika w serwisie Twitter.Nokia zapowiedziała, że będzie udostępniać miesięczne aktualizacje bezpieczeństwa dla swoich smartfonów. Taka informacja pojawiła się w formie odpowiedzi na zapytanie użytkownika w serwisie Twitter. Dodatkowo producent zapowiedział aktualizacje samego systemu Android. Niestety nie podano żadnych konkretnych informacji, w jakich ramach czasowych oraz do jakich konkretnych modeli mają one trafiać.

Marka Nokia, ku zadowoleniu jej miłośników, powróciła na rynek, prezentując Nokię 6 oraz na targach MWC 2017 dwa kolejne modele smartfonów - Nokię 3 i Nokię 5. Niestety nie przedstawiono żadnego urządzenia z najwyższej półki. Zamiast tego Nokia, czy jak kto woli HMD Global, pokazała nam znany z dawnych czasów model 3310 w nowej odsłonie. Zamiast konkretów i rewolucji mamy zasłonę dymną oraz odwołanie do nostalgii i emocji sympatyków fińskiego producenta.

Plotki donoszą, że firma HMD Global ma niedługo przedstawić urządzenia z wyższej półki - Nokię 7 i 8 oraz prawdziwego flagowca - Nokię 9. Zastanawiając się nad nazewnictwem najwyższych modeli dawnej Nokii, to właśnie serie 8 i 9 były tymi najbardziej dopieszczonymi. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że nowe "perełki" producenta odziedziczą podobne nazewnictwo. Ale jak będzie faktycznie czas pokaże.

Flagowy model podobno ma zostać wyposażony w procesor Snapdragon 835 oraz w 4 lub 6 GB RAM-u, co w sumie nie dziwi, podczas gdy modele serii 7 i 8 mają mieć na pokładzie Snapdragona 660, który jest następcą Snapdragonów 653 i 652. Podobno model 8 ma mieć większy ekran o rozdzielczości QHD, podczas gdy model 7 ma zostać wyposażony w mniejszy ekran o rozdzielczości FullHD. Same bryły smartfonów mają być bardzo zwarte, a ramki wokół ekranu bardzo wąskie. Nokie 7 i 8 mają być wyposażone w czytnik linii papilarnych oraz szybkie ładowanie i lepszy moduł kamery w stosunku do zaprezentowanych już modeli 3, 5 i 6. Krążą także plotki, że model serii 9 może być wyposażony w kamerę z optyką firmy Zeiss.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy na pewno możemy spodziewać się nowych modeli. Plotki wskazują na maj lub czerwiec. Myślicie, że jest na co czekać?

Zobacz: Nokia 6 - wróciła dawna odporność
Zobacz: MWC2017: Nowe Nokie z Androidem
Zobacz: MWC2017: Nokia 3310 może rozczarować
Zobacz: Nowa Nokia 3310 nie będzie dotykowa
Zobacz: Znamy cenę i specyfikację Nokii 3
Zobacz: Na MWC2017 poznamy Nokie 3 i 5 oraz następcę 3310

Źródło zdjęć: HMD Global, Nokia

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu