DAJ CYNK

Nokia z Androidem trafiła na rynek

11.03.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6951

Ważne 6

0

Zaprezentowana dwa tygodnie temu w Barcelonie pierwsza Nokia z Androidem trafiła na rynek w Indiach.

Zaprezentowana dwa tygodnie temu w Barcelonie pierwsza Nokia z Androidem trafiła na rynek w Indiach.

Jak informuje The Economic Times, Nokia X dostępna jest w cenie 8599 rupii, tj. 101 euro. W ciągu dwóch miesięcy dostępne mają być także modele Nokai X+ oraz Nokia XL, a ich cena ma nie przekroczyć 12 tys. rupii, czyli 142 euro.



Seria X nie działa pod kontrolą znanego systemu Android. System oznaczony jako "Nokia X platform" został przerobiony, a stworzony interfejs jest podobny do tego z Windows Phone. W telefonach nie będzie dostępu do sklepu Google Play, a zamiast niego Nokia będzie promowała swój własny sklep.

Wszystkie trzy urządzenia wyposażone są w chipset Qualcomm Snapdragon 8225 z dwoma rdzeniami 1 GHz, oferują łączność 3G i mają czytniki kart pamięci. To, co odróżnia poszczególne modele to przede wszystkim wielkość wyświetlacza i wielkość pamięci RAM. Najprostsza Nokia X ma 4-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 512 MB pamięci RAM i aparat fotograficzny 3 Mpix bez funkcji autofocus. Bliźniaczo podobna Nokia X+ ma ten sam wyświetlacz i aparat, ale producent zaoferował więcej pamięci RAM - 768 MB.

Zobacz: Nokia XL w rękach TELEPOLIS.PL

Znacznie większa jest Nokia XL, która posiada 5-calowy ekranem IPS LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli i 768 MB pamięci RAM. Wraz ze wzrostem przekątnej ekranu, urosły też możliwości fotograficzne telefonu - główny aparat fotograficzny ma matrycę 5 Mpix, funkcję autofocus i diodową lampę, pojawia się też przednia kamerka 2 Mpix.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia X w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia X+ w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia XL w katalogu.

Źródło tekstu: BGR, The Economic Times, wł

Tagi: Android nokia
Komentarze
Zaloguj się
30. ~ostropolis
0

2014-03-15 18:25:22

Co oni uczepili sie tych kafelek ?!

Odpowiedz

29. ~Nick
1

2014-03-12 20:37:19

jesli ktoś zna forum xda to tam jest cos opisane o tej nokii. juz zainstalowali na nim google play i inne aplikacje wiec nie dokońca sie nokii udalo sie obejsc tych apikacjii

Odpowiedz

28. ~
0

2014-03-12 19:05:21

@22 błysnąłeś jak przepalona żarówka. I trochę kultury w rozmowie z damą.

Odpowiedz

27. ~marrcus
1

2014-03-12 17:41:03

Jest S3 9305 jest z LTE i 2GB

Odpowiedz

26. Morvius
0

2014-03-12 16:45:21

dla applefana minus, tak z przyzwyczajenia za pisanie głupot publicznie, @25 przeglądając dziś oferty internetu mobilnego ciekawie wyglądają propozycje od T-mobaj i Orżnąć :)

Odpowiedz

25. ~Lalunia
0

2014-03-12 16:33:03

Dzięki Wam koledzy za kulturalną dyskusję. Doradzcie mi co mam kupić męźowi na urodziny źeby miał tani internet.

Odpowiedz

24. Lukasz88
-2

2014-03-12 15:39:02

@23 Racja - o tej nie pomyślałem.

Odpowiedz

23. ~Olek
2

2014-03-12 15:29:33

@22 Zależy która wersja. Ta z LTE ma 2GB RAM.

Odpowiedz

22. Lukasz88
-2

2014-03-12 15:19:08

@21 Kogo obchodzą te twoje pierdoły ? S3 Ma 1 GB Ramu.

Odpowiedz

21. ~niki1990
2

2014-03-12 14:23:47

wiecie co? ja kupię xl, zrobię root, dodam ramu, wrzucę. czystego androida 4.3 i będzie całkiem porządny sprzęt. albo lepiej, za te same pieniądze będę miała prawie nowego samsunga s3 na gwarancji, w którym będę mogła przynajmniej wymienić baterie na większą. a do tego jeszcze 4 rdzenie procesora i ze 2 gb ramu na dzień dobry.

Odpowiedz

20. wlo
1

2014-03-12 13:43:55

No 5 cali to dla mnie zdecydowanie za dużo, ale tę X+ może nawet kupię - żeby się przyzwyczajać do tego typu telefonów... Bo jeszcze rok, dwa i nie będę miał wyboru niestety ;-(

Odpowiedz

19. ~cyanoone
0

2014-03-12 13:37:21

@15 Sorry stary ale ta Nokia kosztuje 500 zł... Ile Iphone/''ów za to kupisz i jakich? Ja na przykład widzę w tej Nokii potencjał. Jeśli chodzi o upośledzenie przez brak usług Google/''a i zastąpienie usługami M$ i Nokii to nie wiem o co Ci chodzi. W sklepie Nokii są darmowy aplikacje, które nie są darmowe w Google Play. Ekipa CyanogenModa ma już tą Nokię, więc... może by tak ją kupić ;) (Jeśli ktoś jest zainteresowany)

Odpowiedz

18. ~Adam M
0

2014-03-12 13:06:42

@15 - niech sobie lśni jak gwiazda, ale już powoli widać że zbliża się do etapu kiedy zamieni się w czarną dziurę. :)

Odpowiedz