DAJ CYNK

Nokia wraca z modelem Nokia 6

08.01.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10364

Ważne 8

9

HMD Global, która obecnie posiada prawa licencyjne do marki Nokia w telefonach, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego smartfonu Nokia 6.



HMD Global, która obecnie posiada prawa licencyjne do marki Nokia w telefonach, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego smartfonu Nokia 6. Niestety na razie jest to model ze średniej półki, który trafi na rynek chiński. Na oficjalną wersję globalną trzeba jeszcze poczekać.

Nie ma się chyba co dziwić, że wybrano ten rynek. Jak zaznacza sam producent, jest to dla niego rynek strategiczny z 552 mln użytkowników smartfonów, który w 2017 r. wzrosnąć ma do 593 mln użytkowników.



Ale co wiemy o nowym modelu? Obudowa utworzona jest z jednolitego bloku aluminium (serii 6000) z podwójnym procesem anodowania. Ma to dać wysoką jakość strukturalną oraz wizualną.

Telefon wyposażono w 5,5-alowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD, pokryty szkłem Gorilla Glass. Wspomnieć trzeba, że wyświetlacz wykonany jest w technologii in-cell, co oznaczy, że warstwa dotykowa oraz szkło z filtrem polaryzacyjny tworzą z wyświetlaczem jedną warstwę, co ma zapewnić cieńszą formę oraz bardzo dobrą czytelność w słońcu.



Nokia 6 napędzana będzie przez chipset Qualcomm Snapdragon 430 (osiem rdzeni Cortex-A53, układ graficzny Adreno 505) wsparte przez 4 GB pamięci RAM. Znajdziemy w niej także główny aparat 16 Mpix z PDAF (autofocus z detekcją fazy) i obiektywem F/2.0 oraz przedni 8 Mpix. 64 GB pamięci wbudowanej zapewnić ma wystarczającą ilość miejsca na wszystkie aplikacje i multimedia. Całość działać będzie pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat



Telefon zadebiutuje w Chinach na początku 2017 r. poprzez stronę JD.com w cenie ok. 246 dolarów.

Zobacz: Microsoft sprzedaje dział prostych telefonów

Źródło tekstu: Nokia, HMD Global, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. pacman
0

2017-01-09 21:00:39

Chiński szajs ? Sorry, ale czym to się różni od innych telefonów ? Wszyscy robią w Chinach, ale czym ten telefon się wróżenia ? Może na początku parę osób kupi przez wzgląd na markę, ale potem ? Przecież na miejscu na chińczyka wcale nie jest super tanio, a ma masę marek lokalnych do wyboru.Liczyłem, że będzie coś z wyżej półki w miarę szybko, że będzie dobra nakładka, super aparat jak w Lumii 950, 930, 1020 czu Nokii 808 PV. Każdy może wsadzić 3-6GB Ramu i któregoś Snapdragona. Liczy się wykonanie, nakładka, jakieś rozwiązanie odróżniające od konkurencji. A to...kolejna zabawka dostępna w Chinach.

Odpowiedz

25. ~
0

2017-01-09 19:51:21

nie, zaraz powie że Apple szajsfon nie muli a Android zamula po czasie

Odpowiedz

24. ~
0

2017-01-09 17:39:58

20 za chwile wylecisz, ze apple zrewolucjonizowal tablety.. nie osmieszaj sie. Nowy system to nie rewolucja.

Odpowiedz

23. motov3
0

2017-01-09 17:15:05

@15 i @17 - jeden z was nie ma pojecia o kosztach, co to znaczy stworzyc na nowo, zoptymalizowac system do obecnych warunkow sprzetowych - bo chyba nie sadzicie ze mozna kontynuowac na starym jadrze Meego ?A drugi - telefony trzymajace tydzien. Pelno tego na rynku, roznych marek i jakos sprzedaz jest marginalna. Co to znaczy mieliby zbyt zapewniony ? Bo tak powiedziales ? Nie zartuj. Obecnie sprzedaz feature phonow to ma sens jedynie w krajach 3 Swiata.

Odpowiedz

22. ~karol
0

2017-01-09 14:13:41

Fizyczne przyciski na dole ekranu. Mnie to przekonuje. Jeszcze tylko niech zrobią kolejny model z top specyfikacją a kupuję! :)

Odpowiedz

21. ~Darek
0

2017-01-09 13:01:40

A mnie się ten fon podoba i jak sie pojawi na rynku to sobie go kupie. Myślę, że jak trafi do nas będzie kosztował ok. 1000 zł.

Odpowiedz

20. matteo
-2

2017-01-09 12:33:36

Gdzie informacja o 10-leciu iPhone, który zrewolucjonizował smartfony? Nie mówcie następnym razem, że jesteście obiektywni, bo po prostu NIE jesteście.

Odpowiedz

19. ~amigo
1

2017-01-09 12:03:35

Microsoft utopił nokie i też sam się utopił w smartfonach. Jak to mówią chytry dwa razy traci. Szkoda, że w tamtym czasie nokia zaprzestała rozwijanie swojego systemu i poszła w tego windowsa co doprowadziło do upadku noki. Potem akcja z androidem była już spózniona....

Odpowiedz

18. Danek_S
0

2017-01-09 11:50:14

chyba nic specjalnego. z wyglądu podobny do samsunga (chyba Galaxy s - czyli nic ciekawego)

Odpowiedz

17. ~ppp
0

2017-01-09 11:43:59

@15Dlaczego uważasz, że nokia tworzyła telefony z "baterią trzymającą tydzień" ? Obecne telefony "trzymają" nawet dłużej, pod warunkiem, że robisz z telefonem to, co robiłeś z "tamtymi" telefonami: dzwonisz od czasu do czasu i odczytujesz SMSa.Prawda jest taka, że obecne duże ekrany (a raczej ich podświetlenie) są nieco prądożerne... a ich wielkość i funkcjonalność sprawia, że bateria ledwo wytrzymuje dzień ;-)Co do reszty komentarza - zgodzę się... kopiują powszechne, zamiast zrobić coś swojego... kibicowałem po cichu projektowi jolla... odgrzebaniu meego itd... ale chyba google wiedział co robi... Świat nie ma miejsca na wiele systemów mobilnych, Obecna święta trójca niestety rządzi. Nie wiem, co musiałby oferować kolejny system, żeby ludzie/programiści go "pokochali".

Odpowiedz

16. ~Krzysztof
0

2017-01-09 11:21:46

Słaby procesor rzuca się w oczy, mogli dać serię 6xx

Odpowiedz

15. ~eg777
2

2017-01-09 11:10:24

Nokia?, zamiast produkować kolejne srajfony z syfoidem - jak robi to już milion innych firm - wróciłaby do klasycznych telefonów, z baterią trzymającą tydzień i własnym, nie syfiącym się systemem operacyjnym. Zbyt zapewniony.

Odpowiedz

14. ~boncio
0

2017-01-09 10:45:33

@17 a obejrzałeś chociaż zdjęcia? Aparat (całość wraz z diodą) wystaje bardziej niż w S7.Jest w miarę ładny, ale czemu przyciski pod ekranem są za nisko, a nie symetrycznie na tej przestrzeni? Poza tym 5,5" go wyklucza dla mnie :)

Odpowiedz