DAJ CYNK

Nokia wraca na rynek, a Microsoft szykuje kolejne zwolnienia

25.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6265

Ważne 9

1

Przejęcie od Microsoftu działu prostych telefonów przez FIH Mobile miało nie odbijać się negatywnie na dziale smartfonów. Microsoft szykuje jednak kolejne zwolnienia.

Przejęcie od Microsoftu działu prostych telefonów przez FIH Mobile miało nie odbijać się negatywnie na dziale smartfonów. Microsoft szykuje jednak kolejne zwolnienia.

W ramach restrukturyzacji Microsoft chce zwolnić 1850 pracowników, w tym 1350 w samej tylko Finlandii. Wygląda więc na to, że kolejne Lumie będą projektowane przede wszystkim w USA.

Dla przypomnienia, FIH Mobile to spółka za którą stoją Nokia (za pośrednictwem HMD Global) i Foxconn. Za 350 mln dolarów FIH Mobile przejmie od Microsoftu dział prostych telefonów wraz z kompletem praw do marki Nokia, wietnamską fabrykę telefonów i przetransferuje do siebie 4500 pracowników. We współpracy z Foxconnem HMD Global chce przywrócić dawną świetność marki Nokia oferując wysokiej klasy urządzenia z Androidem.

Zobacz: Microsoft sprzedaje dział prostych telefonów
Zobacz: Wracają smartfony Nokii

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~hopla
0

2016-05-27 12:21:01

Jak zrobią porządny sprzęt i wycenioną go odpowiednio względem ofert konkurencji to bardzo chętnie kupię Nokię z Androidem. Po porzuceniu MeeGo i Symbiana miałem nadzieję, że Nokia wypuści fajne modele z Androidem, bo mobilne kafelki od początku były słabe. Teraz ten czas wreszcie nadszedł i będziemy mieli jakąś alternatywę z myślą techniczną pochodzącą z Europy, bo mam nadzieję, że jednak projektem to zajmą się sami, a tylko w Azji będą produkowane nowe modele. Microsofcie ze swoim Windowsem żegnaj! Nigdy już nie kupię modelu z tym systemem po tej niby super aktualizacji Lumii do W10M, której mój modele nadal nie ma a jest przewidziany do aktualizacji.

Odpowiedz

25. ~Ki
0

2016-05-27 11:48:12

4 calowa nokia z androidem o fajnych bebechach i kupuje bez względu na cenę.

Odpowiedz

24. ~mnm
1

2016-05-26 18:54:07

Mam nadzieję że produkować nie będą tylko smartfonów z androidem ale i klasyki...

Odpowiedz

23. motov3
0

2016-05-25 21:34:35

Zobaczycie ze "NOKIA CONNECTING PEOPLE" nabierze nowego wymiaru na Androidzie. Nokia wroci do gry. Gadka ze to bedzie tylko brand Nokii mozna wlozyc miedzy bajki. Tak samo trzeba by powiedziec o Apple, w koncu Foxconn produkuje iPhony. Nokia wspiera holding swoimi ludzmi.

Odpowiedz

22. ~
-1

2016-05-25 18:34:36

Nokia już nie żyje, nic tego nie zmieni, wskrzeszanie jej nic nie pomozże

Odpowiedz

21. ~
-1

2016-05-25 18:31:57

wole oryginalnego Huawei, ZTE niż udawaną Nokie

Odpowiedz

20. ~r
1

2016-05-25 17:36:21

Zobaczymy, ja chetnie coś Nokii kupię. Bo mam sentyment do tej marki. Jak nie wypuszczą jakiejś lipy to biorę :-)

Odpowiedz

19. kwistas
0

2016-05-25 17:16:46

Tak podsumowując te ich działania, po co im to było? Jeśli ktoś chciał zniszczyć jedną z najlepszych marek na świecie to mu się udało, ale po co te powroty jak już najlepszy czas już za nimi, rynek nasycony w pewnym zastoju, więc by musieli dopłacać do interesu by się ludzie tym zainteresowali.

Odpowiedz

18. ~
0

2016-05-25 16:38:43

Dobra nowina

Odpowiedz

17. 800000
0

2016-05-25 16:10:09

To powinno być kilka lat temu gdzie nokia była liderem lecz zabrakło wtedy oczywistego posunięcia tj. wypuszczenia fona z /''królem os/'' czyli androida. Dziś pewnie mało kto by zwracał uwagę na /''sama/''.

Odpowiedz

16. ~CaIm7.
0

2016-05-25 16:05:03

HURRRRA!!! NOKIA powraca!!! 15). Spadaj pacanie!!!

Odpowiedz

15. ~Calm7
0

2016-05-25 15:48:21

NOKIA...moje ulubione telefony :-D

Odpowiedz

14. ~xytras
1

2016-05-25 14:47:47

nokia z andkiem... czyli kolejny chinski klon iphone`a w okazyjnej cenie...

Odpowiedz

13. ~pino inowroclaw
-1

2016-05-25 14:37:48

fajnie nokia to nokia

Odpowiedz

12. ~mm
1

2016-05-25 13:46:29

@11Microsoft nadal będzie robił Lumie z Windows pod swoim logo.Z logo Nokii będą proste telefony albo smartfony z Androidem.@9Tak ale Ci ludzie nie pracują w Nokii. Odeszli z niej i zalożyli osobną firmę. Nokia jako firma nie ma z tymi telefonami nic wspólnego poza udostępnieniem logo.

Odpowiedz