DAJ CYNK

Nokia szuka partnera do produkcji smartfonów

14.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3471

Ważne 10

2

Nokia oficjalnie ogłosiła poszukiwania partnera biznesowego, który pomoże powrócić firmie na rynek smartfonów.

Nokia oficjalnie ogłosiła poszukiwania partnera biznesowego, który pomoże powrócić firmie na rynek smartfonów.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Nokią, a Microsoftem w 2014 roku, Finowie nie mogą wypuścić na rynek żadnego smartfonu aż do IV kwartału 2016 roku. Nokia jednak nie zamierza czekać i chociaż w przedstawionym komunikacie firma zapowiada, że obecnie skupia się na budowie sieci, aplikacjach nawigacyjnych i licencjonowaniu produktów, to mimo wszystko nie zamierza bezczynnie czekać przez najbliższej 1,5 roku.

W obecnej sytuacji Nokia chce, podobnie jak w przypadku tabletu Nokia N1, zlecić tworzenie smartfonów innej firmie, która zajmie się produkcją, sprzedażą, marketingiem i obsługą klienta w zakresie wsparcia produktu. Finowie zajęliby się prowadzeniem projektu i dostarczeniem odpowiedniej technologii.

Źródło tekstu: Nokia; wł

Tagi: nokia smartfon
Komentarze
Zaloguj się
23. ~applefan_
1

2015-07-14 22:13:33

#17 Zapomniałem hasła bo uderzyłem się swoim ukochanym iPhonem w głowę , a on się troszkę skrzywił, więc o co Ci chodzi ? Ale za to polecam Ci wyżej wymienioną czynność

Odpowiedz

22. ~
0

2015-07-14 16:02:19

A największe jajka to by były gdyby naniesli design Symbian Belle na Androida 5.1 :D

Odpowiedz

21. ~Już zaczynają!
0

2015-07-14 16:00:02

Czyli Nokia po akcji z MS teraz zacznie działać w formie w jakiej funkcjonuje srApple. Wezmą androida zoptymalizują go za pomocą własnego interfejsu, dodadzą świetny aparat z Pure View ale wykonanie zleca u Foxconna. Tak będą działać do września 2016 a później rozważą czy opłaca im się produkcja czy zlecanie u OEMa czytaj Foxcona. Jest jeszcze możliwość wykożystania MeGoo ale nie wiem kto w końcu ma na to licencję i jego dostosowanie do dzisiejszych standardów może być droższe niż tuning Androida...

Odpowiedz

20. ~Saczi
1

2015-07-14 13:42:26

Akurat jakość ogryzkow od czasu 4s dramatycznie się pogorszyła...To takie aluminiowe plastik -fantastik.

Odpowiedz

19. ~pabloki
0

2015-07-14 13:09:33

niech szuka. dali sie wypalić micro , choć może sie wybiją.

Odpowiedz

18. ~Calm7
0

2015-07-14 13:00:29

Kupię nową Nokię (i to chyba z kilka) pod warunkiem że będą instalowali w niej symbiana.

Odpowiedz

17. applefan_
-3

2015-07-14 12:15:01

@5 obawiam się mój imienniku, że po takim abstrakcyjnym połączeniu (niemożliwym do zrealizowania, bo Apple również zleca najbardziej prymitywne i podstawowe procesy jak produkcja podwykonawcom np Samsungowi, Sony czy LG) Apple przestałby by być absolutnym gigantem, a stałby się tylko potężny. Druga sprawa, że jakość iPhonów drastycznie by spadła do poziomu Nokii z czasów kiedy sama produkowała swoje telefony, bo od kiedy MS ją częściowo przejął ich jakość dramatycznie się polepszyła.

Odpowiedz

16. ~MRX
-1

2015-07-14 11:57:05

kto chce powrotu Nokii niech da plusa na komentażu!

Odpowiedz

15. applefan_
-1

2015-07-14 11:40:17

Pytanie czego oczekujecie po nowych modelach Nokii, E72, E52? Nowego zbugowanego communicatora, nowego niedorobionego symbiana (z tym mi się niestety Nokia kojarzy)? Jakie są wasze oczekiwania? Może po prostu powinni w 100% sprzedać się chińczykom co spowodowałoby pojawienie się telefonów z logo Nokii, pytanie tylko po co Chińczycy mieliby to kupować jak w tej chwili xiaomi czy huawei jest potężniejsze jak Nokia w czasach swojej świetności. Ta marka jest nikomu już do niczego nie potrzebna, może tylko Wam, którzy z sentymentu tęsknicie, no właśnie za czym? Na portalach aukcyjnych nie brakuje starych modeli tej marki w idealnym stanie - nic tylko KUPOWAĆ, zrobicie w końcu to czego nie robiliście kiedyś przez co ta firma padła :)

Odpowiedz

14. ~
0

2015-07-14 11:33:48

Meizu byłaby dobra lub Lenovo.

Odpowiedz

13. ~XIX
0

2015-07-14 10:30:13

@1 trollu przeciez wiemy zes applefap

Odpowiedz

12. ~Partyzant
-1

2015-07-14 10:29:19

Nokia niech się nie bierze za smartfony bo im nie wychodzą....Niech pozostaną przy klasycznych aparatach,prostych takich na budowe,to akurat robią najlepiej.

Odpowiedz

11. nemo2009
0

2015-07-14 10:14:01

@8.Gdzieś tych zwolnionych pracowników trzeba upchnąć,a w kolejce czekają następni.

Odpowiedz

10. cyanoone
1

2015-07-14 10:04:07

Mogliby z jakąś chińską firmą np. Xiaomi, Meziu, Lenovo.

Odpowiedz