DAJ CYNK

Nokia Sirocco może wrócić na rynek

01.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3949

Ważne 4

1

HMD Global mocno pracuje nad wskrzeszeniem potęgi Nokii. Po serii Asha przyszła kolej na Sirocco.



HMD Global mocno pracuje nad wskrzeszeniem potęgi Nokii. Po serii Asha przyszła kolej na Sirocco.

Młodsi miłośnicy telekomunikacji mogą już nie pamiętać takich tworów jak Nokie z serii 8xxx. Były to telefony z najwyższej półki, ale nie pod względem możliwości, a wykonania. Obudowy pokryte skórą, złotem i szafirowe szkła na ekranie... To wszystko miało też swoją cenę, sięgającą nawet 3 tys. zł.

Jak się okazuje, smartfon znany do tej pory jako TA-1005 otrzymał nazwę Nokia 8 Sirocco. Pierwotnie z tym oznaczeniem miała pojawić się na rynku Nokia 9. Co wiemy o Nokii 8 Sirocco? Ma być wyposażona w ekran OLED wyprodukowany przez LG, podwójny przedni apart, podwójny główny aparat (12 i 13 Mpix), układ Qualcomm Snapdragon 835 i akumulator o pojemności 3250 mAh. Dopisek Sirocco w nazwie może sugerować, że smartfon zostanie zamknięty w nietypową, ekskluzywną obudowę.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać pod koniec lutego na targach Mobile World Congress. Będziemy obecni podczas konferencji HMD Global, więc wszystkie informacje otrzymacie z pierwszej ręki.

Zobacz: HMD Global przywróci serię Asha?

Źródło tekstu: mobielkopen; wł

Komentarze
Zaloguj się
11. ~vainglorious
0

2018-02-02 01:06:29

Niech wygląda jak 88xx tylko niech ma Androida

Odpowiedz

10. ~smakosz
0

2018-02-01 18:27:57

Nokia była potężna bo miała swój system i nie oglądała się na innych teraz jest z androidem i jest nikim

Odpowiedz

9. ~Herakles Papadokulos
0

2018-02-01 17:38:49

A ja się przymieżam do zakupu nokii Asha 302 lub nokii E6. Nie wiem który wybrać, oba podobne z wyglądu. Za 100zł można kupić w dobrym stanie

Odpowiedz

8. ~zenON
0

2018-02-01 16:51:17

@4- A co ma Vertu do serii 8xxx? Tu zupełnie inna półka cenowa. Fajna była 8210 i 8850...

Odpowiedz

0

2018-02-01 16:34:55

@6 Bywało i całkiem bez kompromisów, jak Asha 306. Ten telefon to u mnie TOP3 najgorszych telefonów w testach. Obok Motoroli Wilder i Ulefone/''a T1. To było takie cudo, że jak miałem napisać SMS-a to dzwoniłem, bo napisanie kilku zdań trwało kilka minut.

Odpowiedz

6. ~pabloki
0

2018-02-01 16:26:45

5 pamiętaj że ashe były kompromisem między jakościa , technologia i ceną. ja miałem ashe 205 i miała jeszcze lepsza klawiature od 200 była bardziej zwarta w chwycie, miał profilowane klawisze w taki sposób ze mimo ułożenia ich w jednym poziomie wypukłości ukladały sie w łagodna litere U, klawisze były niej obłe. bardzo łatwo pisało sie smsy lub cos tam na fb.

Odpowiedz

0

2018-02-01 16:14:20

@4 Też nie do końca. Używałem kilku modeli Asha i dobrze wspominam tylko 200. To jedna z lepszych klawiatur w historii. Reszta była średnia do naprawdę tragicznych.

Odpowiedz

4. ~pabloki
0

2018-02-01 15:53:50

asha -tak. sirocco-nie. przykład virtu pokazuje prawdę.

Odpowiedz

3. ~
0

2018-02-01 15:49:58

1, no właśnie kiepsko wychodzi to zarabianie. Vertu coraz słabiej przędzie, o ile ostatnio całkiem nie padło.

Odpowiedz

0

2018-02-01 15:47:35

@1 Takie telefony sprzedawały się w tysiącach sztuk, więc to trochę sztuka dla sztuki by była. A po co zarabiać na snobizmie, jak można na Ajfonach :)

Odpowiedz

1. ~DAREK
0

2018-02-01 15:31:58

Od razu odświeżyć markę VERTU i zarabiać na snobiźmie klientów.

Odpowiedz