DAJ CYNK

Nokia prezentuje model 515

28.08.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 43

Ważne 18

2

Nokia zaprezentowała kolejny model z rodziny klasycznych telefonów - 515. Będzie on dostępny w dwóch wersjach, na jedną lub dwie karty SIM.

Nokia zaprezentowała kolejny model z rodziny klasycznych telefonów - 515. Będzie on dostępny w dwóch wersjach, na jedną lub dwie karty SIM.

Korpus nowej Nokii wykonano z jednego kawałka anodyzowanego aluminium, dzięki czemu telefon ma tylko 11 mm grubości. Telefon został wyposażony w 2,4-calowy ekran QVGA, chroniony przez szkło Gorilla Glass 2 oraz aparat cyfrowy 5 Mpix obsługiwany komendami głosowymi. Znajdziemy w nim jeszcze radio FM, Bluetooth 3.0, a szybką transmisję danych zapewni technologia 3G i HSPA. W telefonie zastosowana akumulator o pojemności 1200 mAh, który zapewnić ma prace w stanie czuwania do 38 dni.Nokia chwali się, że dzięki kompresji danych w chmurze przeglądanie stron internetowych jest nawet o 90% bardziej efektywne i pozwala zaoszczędzić na pakiecie danych. W telefonie są zainstalowane popularne aplikacje, takie jak Facebook, Twitter i Nimbuzz, a Mail for Exchange umożliwia sprawdzanie poczty służbowej i synchronizację kalendarzy oraz kontaktów. Telefon można również podłączyć do komputera stacjonarnego lub laptopa kablem USB i używać go jako modemu. Telefon wspiera technologię HD voice, zapewniając znakomitą jakość połączeń nawet w głośnym otoczeniu.

Bliźniaczy model na dwie karty dzięki technologii Easy Swap Dual SIM pozwala na szybką wymianę drugiej karty SIM bez wyłączania telefonu. Pierwszy slot dla kart microSIM umieszczony jest pod baterii, a drugi na standardowe karty dostępny jest z zewnątrz.

Nokia 515 dostępna jest w kolorach białym i czarnym. Do sprzedaży na całym świecie trafi od września, początkowo w Rosji, Niemczech, Szwajcarii i w Polsce. Cena bez podatków i dopłat wyniesie 115 euro.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 515 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 515 Dual SIM w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się