DAJ CYNK

Nokia powróci na rynek smartfonów

23.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4897

Ważne 13

5

Dyrektor wykonawczy Nokii Rajeev Suri potwierdził, że Nokia zamierza wrócić na rynek smartfonów. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Dyrektor wykonawczy Nokii Rajeev Suri potwierdził, że Nokia zamierza wrócić na rynek smartfonów. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Podczas konferencji prasowej na targach Mobile World Congress dyrektor wykonawczy Nokii enigmatycznie potwierdził powrót fińskiej firmy na rynek smartfonów. Rajeev Suri powiedział, że Nie ma żadnego konkretnego terminu i nie ma pośpiechu. Może to nastąpić w 2016 roku, ale równie dobrze może to być później.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową zawartą między Nokią, a Microsoftu, Finowe nie mogą sami wyprodukować smartfonu i wypuścić go na rynek. Mogą jednak zlecić produkcję urządzenia innej firmie i sprzedać jej licencję na wykorzystanie logo firmy. Tak było w przypadku tabletu Nokia N1.

Źródło tekstu: CNET; wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się
41. ~GOST
0

2016-08-27 00:53:46

taka ciekawostka że ios zostało zgapione od symbianapo drugie to źle poprowadzona firma leczma duży potencjał gdyby chciała to mogła być nawed dużą konkurencją dla aplla i androida ale to zależy od nich ...

Odpowiedz

40. ~Darek
0

2016-02-24 20:05:01

A ja jestem sympatykiem tej firmy. Wiem z tego portalu, że NOKIA jest aktywna w innych obszarach telekomunikacji. Jestem przekonany, ze jesli wrócą to z czym fajnym i oby było to na innym systemie niż te znane i,dostępne. Może ożywiony i udoskonalony Symbian, może ożywiony MeeGoo, a może cos zupełnie innego. Jestem ciekaw i trzymam kciuki za sukces. Będę klientem tej marki.

Odpowiedz

39. ~NokNok
0

2016-02-24 17:15:08

@23 gumofilce produkowali później, jakiś czas po założeniu firmy. Radzę dobrze doczytać

Odpowiedz

38. ~
0

2016-02-24 13:13:13

@31: Symbian działał płynnie nawet na CPU 600mHz i 128MB RAM :)

Odpowiedz

37. ~Misiek
0

2016-02-24 08:10:53

@35 - nowe wcielenie E72 oraz 9300. Zwłaszcza tego drugiego. Coś musi zasypać dziurę w biznesie po BlackBerry, a do tego modelu nie pasuje ani iOS ani Android.

Odpowiedz

36. ~
0

2016-02-23 23:48:09

Oby wrócili z MeeGooooooo :P

Odpowiedz

35. Angemona
0

2016-02-23 21:55:26

@34 wielu by takie chciało. Nikt by się pewnie nie obraził na jakiegoś dobrego qwerciaka w dobrej cenie. Idealny telefon służbowy z dobrą pocztą, baterią przeglądarką i bez kupy badziewi. Mógłby tam być jakiś przerobiony android, linuks, idealny wydaje się tizen. Nie musiało by być tam milionów aplikacji, wystarczyłoby kilkaset potrzebnych. Producenci uwielbiają ataki klonów, a nie widzą gigantycznej niszy.

Odpowiedz

34. ~nokia fan
0

2016-02-23 19:24:00

wznowić serię E. Czekam z moja E66 na jakiś podobny telefonik chromowany. Może mieć i 2 karty sim. Nie musi mieć wodotrysków ale dostęp do netu, wideorozmowy po sieci 3g/4g dostep do poczty i niech ma dobra baterie.

Odpowiedz

33. ~Calm7
0

2016-02-23 18:49:13

Już nie mogę się doczekać powrotu Nokii , moja siedemsetdwudziestka już długo nie pociągnie, a teraz nie mam żadnego wyboru na rynku smartfonów.

Odpowiedz

32. ~asf
0

2016-02-23 18:17:39

Nokia powróci na rynek, a kiedy ona była poważnym graczem na rynku smartfonów? Powróci w 2049r :-D

Odpowiedz

31. xander21
1

2016-02-23 17:43:13

Symbian płynnie działa na procku 1GHz i 256MB Ram.

Odpowiedz

30. mac
-1

2016-02-23 17:41:37

Telefon Nokia? To old fasion, taki dla dziadków, kto by kupił takiego smartfona?

Odpowiedz

29. ~qwter
1

2016-02-23 17:39:38

Symbian to najleprzy system jaki powstał

Odpowiedz

28. ~
0

2016-02-23 17:34:53

może ktoś kupi?

Odpowiedz