DAJ CYNK

Nokia połączy się z Alcatelem-Lucentem

15.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3313

Ważne 1

1

Nokia podpisała porozumienie z Alcatelem-Lucentem, na mocy którego francuska firma zostanie włączona w struktury Nokii. Wartość transakcji to 15,6 mld euro.

Nokia podpisała porozumienie z Alcatelem-Lucentem, na mocy którego francuska firma zostanie włączona w struktury Nokii. Wartość transakcji to 15,6 mld euro.

Udziałowcy Alcatela-Lucenta otrzymają po finalizacji transakcji 0,55 akcji nowej, większej Nokii za każdy swój walor w dotychczasowej firmie. Premia dla akcjonariuszy Alcatela wyniesie 28%. Finał transakcji planowany jest na I połowę 2016 roku.

Po połączeniu z Alcatelem-Lucentem Nokia stanie się największym graczem na rynku infrastruktury sieci komórkowych, wyprzedzając Ericssona i Huaweia, z ponad 110 tys. pracowników. Obecnie Alcatel-Lucent zatrudnia na całym świecie 52,6 tys. osób, w tym 20 tys. w dziale R&D. Działy badawcze nowego tworu będą miał przeszło 40 tys. pracowników (w 2014 roku obie firmy wydały na badania łącznie 4,7 mld euro).

W oddzielnym komunikacie Nokia potwierdziła, że rozważa sprzedaż Nokia HERE, działu odpowiedzialnego za rozwiązania nawigacyjne.

Zobacz: Nokia bliska zakupu działu sieci komórkowych Alcatela-Lucenta
Zobacz: Nokia Here na sprzedaż

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
11. LuiN
0

2015-04-15 15:05:52

9, 10 pabloki - no tym razem to komunikat Nokii, a nie przecieki. Ze względu na obecność konkurencyjnego Ericssona w Europie myślę, że transakcja dojdzie do skutku.

Odpowiedz

10. ~pabloki
0

2015-04-15 14:48:00

LuiN juz wiem gdzie czytałem o kolejnym podejściu nokii do tej transakcji i nie było to telepolis. ale mam dzisiaj okropne deja vu niby troche inne ale wydźwięk ten sam.

Odpowiedz

9. ~pabloki
0

2015-04-15 14:38:21

gdzieś czytałem że nokia juz nie raz robiła takie podchody i nic z tego oraz że to dopiero wstępne ponowne rozpoznanie dlatego dałbym w tytule znak zapytania.co do tych pracowników to sie spokojnie ich zrestrukturyzuje.

Odpowiedz

8. ~4D
0

2015-04-15 11:35:32

@7.: Poważnie?? Niby w której jego fragmencie?

Odpowiedz

7. LuiN
1

2015-04-15 11:31:56

6, 4D - Twój komentarz był tak samo antysemicki, jak i pierwszy, z którego zaraz wytnę obraźliwe stwierdzenie.

Odpowiedz

6. ~4D
0

2015-04-15 11:29:28

Aha, rozumiem, że wyraźnie antysemickie komentarze mogą zostać na telepolis, natomiast zwrócenie na to uwagi jest karane usunięciem wpisu.

Odpowiedz

5. ~4D
0

2015-04-15 11:09:31

@4.: Po co komu wiklinowe koszyki skoro chińskie, z plastiku są dużo tańsze? ;-p

Odpowiedz

1

2015-04-15 11:03:49

@1 w pewnych branżach małe firmy są nieefektywne. Do badań potrzebne są wielkie nakłady. To nie te czasy, że trzech nerdów dłubało w garażu. Dobrze, że myśl technologiczna nie ucieka z europy, bo jak by w całości trafiła do chin to za 20 lat pozostała by nam produkcja wiklinowych koszyków.

Odpowiedz

2. LuiN
1

2015-04-15 10:47:35

1, Staszi - a co Ty tak z rozdwojeniem jaźni piszesz to samo pod dwiema wiadomościami? Ech... wszelkie zgody są jeszcze przed nimi. Spokojnie. Poza tym o jakim europejskim monopolu piszesz? To Ericsson nie ma siedziby w Kista?

Odpowiedz

1. ~Staszi
0

2015-04-15 10:30:00

Spore pieniądze, spora część tortu w jednyc h rękach. Antymonopolowi eurokraci przymknęli na to kaprawe [ciach] oczka :)

Odpowiedz