DAJ CYNK

Nokia nadal pracuje nad smartfonem z Androidem

19.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5895

Ważne 11

1

CTechnology dotarło do zaskakujących informacji - Nokia wyprodukowała już ponad 10 tys. sztuk prototypowych smartfonów z Androidem, trwają testy i dalsza produkcja.

CTechnology dotarło do zaskakujących informacji - Nokia wyprodukowała już ponad 10 tys. sztuk prototypowych smartfonów z Androidem, trwają testy i dalsza produkcja.

Plan B Nokii, czyli przejście na Androida, wydawać by się mogło, że legł w gruzach wraz z ogłoszeniem planów Microsoftu dotyczących przejęcia działu mobilnego fińskiego producenta. Tymczasem w Nokii prace nad smartfonem z Androidem nadal trwają i trwać będą przynajmniej do listopada.

W listopadzie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Nokii, podczas którego transakcja z Microsoftem zostanie ostatecznie zatwierdzona... lub odrzucona. Do tego czasu Nokia nie zamierza z Androida rezygnować. Nic nie wskazuje na to, by ostatecznie miało nie dojść do transakcji z Microsoftem, wciąż jednak wszystko jest możliwe.

Prototypowe smartfony "Mountain View" z Androidem dostarcza Nokii Foxconn. Do tej pory pekiński oddział badawczy Nokii otrzymał do swojej dyspozycji ponad 10 tys. sztuk urządzenia i prace są już na bardzo zaawansowanym etapie. Mało tego, Foxconn nadal produkuje kolejne partie smartfonu.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie chodzi tu o urządzenie z górnej półki (póki co), lecz o tani smartfon, oparty o niezbyt wydajny chipset Qualcomm Snapdragon 200 8225Q.

Zobacz: Nokia testowała Androida na swoich Lumiach

Źródło tekstu: CTechnology, wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się