DAJ CYNK

Nokia N1 wyprzedana w 4 minuty

08.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8891

Ważne 13

3

Tablet z Androidem - Nokia N1 pojawił się w przedsprzedaży w Chinach. Dostępne egzemplarze skończyły się po 4 minutach i 2 sekundach.

Tablet z Androidem - Nokia N1 pojawił się w przedsprzedaży w Chinach. Dostępne egzemplarze skończyły się po 4 minutach i 2 sekundach.

Przypomnijmy, że Nokia N1 posiada ekran IPS o przekątnej 7,9 cala i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli o proporcjach 4:3, pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Tablet napędza 4-rdzeniowy i 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580 taktowany zegarem 2,3 GHz, z grafiką PowerVR G6430 i 2 GB pamięci RAM (LPDDR3 800 MHz). Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0 z nakładką Nokia Z Launcher. Dla użytkownika są dostępne 32 GB wbudowanej pamięci bez możliwości jej rozszerzenia. Za zdjęcia odpowiadają aparaty o rozdzielczości 8 Mpix z tyłu oraz 5 Mpix z przodu. Tablet nie posiada gniazda na karty SIM, a łączność z Internetem zapewni Wi-Fi w standardach a/b/g/n/ac. Zasila go litowo-polimerowy akumulator o pojemności 5300 mAh.
Dodatkowo N1 posiada głośniki stereo o mocy 0,5 W oraz przetwornik audio firmy Wolfson (WM8958E) i gniazdo USB Type-C. Dzięki niemu nie trzeba specjalnie obracać wtyczki przed podłączeniem jej do tabletu. N1 została zamknięta w obudowie o wymiarach 200,6 x 138,6 x 6,9 mm i masie 318 gramów, wykonanej z anodyzowanego aluminium.

W pierwszym dniu przedsprzedaży, chiński Foxconn udostępnił 20 tys. egzemplarzy w cenie 250 dolarów, który rozeszły się w niewiele ponad 4 minuty i chyba nikt nie spodziewał się aż tak dobrego startu. Wystarczy dodać, że chętnych na zakup było ponad 500 tys. osób. Jak na razie nie był nic wiadomo na temat planów sprzedaży Nokii N1 w innych krajach, ale ogromne zainteresowanie przedsprzedażą może zachęcić Finów do dalszej ekspansji swojego tabletu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia tabletu w katalogu.

Źródło tekstu: fonearena; wł

Tagi: nokia Nokia N1
Komentarze
Zaloguj się
39. WitekT
0

2015-01-12 16:04:18

moldovva: ja się z Tobą zgadzam, że inni robią większe preordery, ale myślę, że liczba urządzeń na sekundę i tak jest zacna i podobna. Dalej uważasz, że tytuł to nadużycie? :-)

Odpowiedz

38. moldovva
0

2015-01-12 16:00:19

WitekT inni duzi producenci jak wyprzedają przedsprzedaż to liczba preorderów sięga kilkuset tys./kilku mln sztuk. Fakt 20tys. w 4min to poprawny wynik. Ciekawe czy gdyby była większa dostępność w preorderach to czy wynik byłby tak samo dobry :)

Odpowiedz

37. WitekT
0

2015-01-12 09:48:26

moldovva: dlaczego nadużycie? Była skończona liczba telefonów, jest krótki czas. IMHO 20 tys. w 4 minuty to bardzo dobry wynik.

Odpowiedz

36. moldovva
0

2015-01-12 09:47:24

Ten tytuł to nadużycie, kiedy doczyta się że dostępnych było tylko 20tys. egzemplarzy...

Odpowiedz

35. ~
0

2015-01-11 01:32:40

@34, sloneczny to chyba kolejny troll, wszystkie jego komentarze to szczyt głupoty. Chcesz o TV teraz, a było o Nokii?! O TV również prowokujesz?! "... budżetowy TV 42-50 cali za niewielkie pieniądze. I jest to już raczej standard. Podobnie z monitorami. ..." Jak dla mnie troll i prowokator, może nawet z redakcji (?), bo trudno uwierzyć w taką głupotę?

Odpowiedz

0

2015-01-10 19:59:54

@31 Jakie to ma znaczenie, gdy dziś możesz kupić budżetowy TV 42-50 cali za niewielkie pieniądze. I jest to już raczej standard. Podobnie z monitorami. A tablety i smartfony mają z reguły 16:10 bo przy tych proporcjach lepiej lezą w dłoni i w kieszeni. Nie mówię, że 4:3 jest złe, ale tez nie dam sobie wmówić, że 16:9 jest do doopy. Porównywałem sobie kiedyś jakiś tablet CA 4:3 z tradycyjnym 16:9 i nie specjalnie mi ten pierwszy leżał.

Odpowiedz

33. ~Darek
0

2015-01-09 22:35:23

Podoba mi się. Czekam na więcej ze strony NOKIA. Wierze, że będzie się działo.

Odpowiedz

32. ~Calm7
0

2015-01-09 19:30:24

28). Proszę się od..czepić od formatu 4:3 w CRT. Z chęcią bym drugi taki kupił, a nie LCD, LCD...

Odpowiedz

31. Zakath
0

2015-01-09 19:29:07

Dla dokładniejszego porównania ekranów 4:3 vs. 16:9 dodam, że ekran 16:9 ma 89% powierzchni ekranu o tej samej przekątnej. Oznacza to, że konkurencją pod względem dostępnej powierzchni dla urządzenia 7,9" 4:3 jest urządzenie 16:9 o przekątnej - 8,9" - taka delikatna różnica.Z punktu widzenia producentów naprawdę warto wmówić klientom, że panorama jest lepsza (bo filmy itd) - w końcu to wymierna oszczędność.

Odpowiedz

30. ~
0

2015-01-09 19:01:14

28, a potrafisz jakoś uzasadnić wyższość 16:9 nad 4:3 poza hasłami typu "przeżytek"? Na marginesie, uwaga o kineskopach jest nie na miejscu, bo pamiętam sporo LCD o takich proporcjach - również tych najwyższej klasy.Filmy - tu OK, kręcone są panoramicznie. To wyjaśnienie przyjmuję, chociaż mnie oglądanie filmów na czymś mniejszym niż 50" nie przekonuje.Gry - na iPadzie mam 4:3 i jakoś zajmują cały ekran bez rozciągania. Przy jednym z komputerów mam monitor 4:3 i gry można uruchamiać w jego rozdzielczości - argument o grach, które "przeszły na panoramę" leży.Programy użytkowe, przeglądanie internetu - zdecydowanie wolę 4:3.Prozaiczna prawda jest taka, że za promowaniem formatów panoramicznych stoi marketing i księgowość producentów - wyświetlacz 16:9 ma o kilkanaście procent mniejszą powierzchnię niż wyświetlacz 4:3 o takiej samej przekątnej - czyli jest tańszy w produkcji.

Odpowiedz

29. ~
0

2015-01-09 18:37:12

16:10 niestety nie jest normalne, wszędzie te szitowane 16:9

Odpowiedz

28. ~
0

2015-01-09 18:25:19

@27, może dlatego, że większość mediów i gier dawno przeszła na panoramę. 4:3 to przeżytek z czasów kineskopów.

Odpowiedz

27. ~
0

2015-01-09 14:43:54

26, a dlaczego akurat 16:10 jest "normalne", a 4:3 już nie?

Odpowiedz

26. ~R.Mandano
0

2015-01-09 14:33:47

Szkoda, że proporcje ekranu idiotyczne, 4/3 zamiast normalnego 16/10. Poza tym na pokładzie słabszy Atom (35xx) zamiast 37xx.No i cena - w naszym grajdołku pewno nie 250 usd tylko ze 2 000 zł, żeby mogli się napaść pośrednicy i operatorzy (marża) oraz budżet (VAT).

Odpowiedz

25. ~tomaszk
0

2015-01-09 14:05:23

taaaaa, 32GB, a ile zabierze system ?

Odpowiedz