DAJ CYNK

Nokia Lumia 930 - ekran FullHD i 20 Mpix

03.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9125

Ważne 9

2

Nokia zaprezentowała smartfon Lumia 930, bazujący na rozwiązaniach Windows Phone 8.1 i platformie sprzętowej Qualcomm Snapdragon 800.


Nokia zaprezentowała smartfon Lumia 930, bazujący na rozwiązaniach Windows Phone 8.1 i platformie sprzętowej Qualcomm Snapdragon 800.

Nowa Lumia ma czterordzeniowego Snapdragona 800 z rdzeniami Krait 400 taktowanymi zegarem 2,2 GHz, grafikę Adreno 330, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej (brak czytnika kart). Windows Phone 8.1 zobaczymy w niej na 5-calowym ekranie ClearBlack AMOLED o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli, szkło ochronne Gorilla Glass 3) - cały ekran jest do dyspozycji użytkownika, przyciski interfejsu są sprzętowe, umieszczone tuż pod wyświetlaczem.

Zobacz: Microsoft zaprezentował Windows Phone 8.1

Z tyłu obudowy znajdziemy aparat fotograficzny 20 Mpix (sensor 1/2.5") z obiektywem Carl Zeiss (przysłona F/2.4, ekwiwalent ogniskowej 26 mm) i podwójną, diodową lampą. Nie zabrakło HSPA+ DC (pobieranie do 42 Mb/s), jak i LTE Cat 4 (pobieranie do 150 Mb/s), jest Bluetooth 4.0, GPS z GLONASS-em i przednia kamerka HD. Funkcja Nokia Rich Recording z 4 mikrofonami umożliwia nagrywanie w Dolby Surround 5.1 i zaawansowane przetwarzanie dźwięku.

W obudowie z metalu i poliwęglanu producent zmieścił akumulator litowo-jonowy BV-5QW o pojemności 2420 mAh, który może być ładowany bezprzewodowo (standard Qi). Sprzedaż rusza w czerwcu, cenę ustalono na 599 euro (bez podatku). W Polsce Lumię 930 kupimy w cenie 2399 zł zna przełomie czerwca i lipca.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~tata
0

2014-04-21 07:01:55

Gosciu a dlaczego ty sie boisz?

Odpowiedz

29. ~Gościu
0

2014-04-20 21:54:14

Aż się boję, jak piękne zdjęcia będzie 930 robić z większą matrycą, skoro moja 920 przy odrobinie zabawy manualnymi ustawieniami i wiedzy potrafi zaskoczyć niejednego użytkownika lustrzanki :)

Odpowiedz

28. ~Xytras
0

2014-04-06 09:25:06

@14Nokia jest troche jak apple, kupujesz i uzywasz z przyjemnoscia, nie musiz sprawdzac MHz, czy Ilosc pamieci RAM... , takie zachowania cechuja uzytkownikow zamulajacych systemow...ja nie mam pojecia jakie bebechy siedza w moim ipad/''dzie, bo i po co mi to wiedziec skoro smiga....

Odpowiedz

0

2014-04-05 23:25:40

Po Nokii N73 chyba pomyślę nad zakupem na kolejne 6-7 lat....

Odpowiedz

26. ~gmo zabija
0

2014-04-04 14:22:53

Feller wszystkich noki to nietrzymanie stalego koloru podczas nagrywania soft do bani jak dla mnie

Odpowiedz

25. ~Dokeshi
0

2014-04-04 10:08:12

@24 930 ma optyczną stabilizacje obrazu. Moim zdaniem telefon bardzo dobrze się prezentuje. Win 8.1 nadrobił nieco do konkurencji. Generalnie warto zastanowić się nad zakupem.

Odpowiedz

0

2014-04-03 21:24:58

@22 podstawowe różnice to 6 cali w 1520 a nie 5, 1520 ma slot na kartę, 930 wygląda troche chyba bardziej elegancko no i nie wiem czy w tej jest optyczna stabilizacja. Bo jak nie ma to lipa. Moja żona ma w 920 i to jest mega super wynalazek. Widać to przy kręceniu filmów. Tak jakby telefon był na statywie. W moim s4 jest programowa stabilizacja ale nic to nie daje i filmy są beznadziejne.

Odpowiedz

23. ~p
0

2014-04-03 19:31:04

Przede wszystkim 1520 to phtablet

Odpowiedz

21. ~p
0

2014-04-03 17:59:41

Nawet niezla cena jak na premierę 920 kosztowała na start wiecej, a chyba względem konkurencji wtedy oferowala mniej. Wiec zmiany jak najbardziej na plus. Pewnie za rok, poltora będzie kosztowała tysiaka tak jak teraz 920 i to chyba jedna z rozsądniejszych propozycji dla lubiących WP8

Odpowiedz

0

2014-04-03 15:01:52

Haha. Sorki. Pomyliłem się ale to chyba forum dla okulistów :) A tak nawiasem to fajny telefon. Tylko jak zwykle brak czegoś czyli w tym wypadku microSD. Alternatywa dla S5 mimo to.

Odpowiedz

19. Pragmatyk
0

2014-04-03 13:14:51

@18 Proszęhttp://www.kybervision.com/Blog/files/iPadRetinaDisplay_Part1.htmlhttp://www.kybervision.com/Blog/files/iPadRetinaDisplay_Part2.htmlPo przeczytaniu ze zrozumieniem (nie tylko obejrzeniu tabelek) tych 2 części wszystko powinno być jasne.To jest dostępne w necie. Recenzowane artykuły wydawnictw naukowych są płatne, jeśli chcesz wydać 30-50$ mogę Ci podesłać linka.

Odpowiedz

18. ~Centurion
2

2014-04-03 12:44:12

@Pragmatyk zamiast wypisywać tu puste frazesy lepiej podaj link do wyników rzetelnych i miarodanych badań w kwestii percepcji ludziego oka.

Odpowiedz

17. Pragmatyk
0

2014-04-03 12:12:11

To, że z daleka widzisz dobrze, to akurat w obserwacji małych elementów z ekranu nie ma znaczenia, może masz "plusy":)To, o czym piszę nie dotyczy tylko moich doświadczeń, ale przede wszystkim badań prowadzonych w tym zakresie.Jeśli widzisz nić przędną pajęczyny, to widzisz obiekt którego średnica wynosi z grubsza tyle (~6um) co piksel matrycy FHD 5". Jeśli nie widzisz pojedynczej nici pajęczej, to do okulisty.

Odpowiedz

16. ~
1

2014-04-03 11:21:16

@Pragmatyk: Gratuluję świetnego wzroku. Sam jestem młody i wzrok mam bardzo dobry (brak okularów i potrafię odczytać wiele rzeczy z daleka, których moi znajomi nie widzą), ale różnicy pomiędzy HD i FHD na ekranie 4,7" nie dostrzegam, za wyjątkiem AMOLEDów Samsunga z PenTile, gdzie na Galaxy S3 z łatwością dostrzega się poszarpane piksele, a na S4 już nie.

Odpowiedz