DAJ CYNK

Nokia Lumia 1020 wkrótce skończy żywot

14.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6095

Ważne 9

2

Wygląda na to, że jeden z najlepszych fotograficznych smartfonów w historii wkrótce zakończy swój cykl życia. Status End of Life Nokia Lumia 1020 uzyska 14. września.

Wygląda na to, że jeden z najlepszych fotograficznych smartfonów w historii wkrótce zakończy swój cykl życia. Status End of Life Nokia Lumia 1020 uzyska 14. września.

Nokia Lumia 1020 przejęła rekordowe 41 Mpix od innego smartfonu Nokii - modelu 808 PureView, ostatniego urządzenia Nokii z Symbianem. Nie było to idealne przejęcie, bo tak naprawdę inżynierowie Nokii stworzyli zupełnie nową, mniejszą matrycę. Słabszą niż u symbianowego poprzednika.

Teraz, jak donosi evleaks, Nokia przygotowuje się do końca produkcji urządzenia i stopniowej wyprzedaży zapasów. Ostatni egzemplarz telefonu opuści linie produkcyjne 14. września.

Status End of Life nie oznacza przy tym zakończenia wsparcia programistycznego i serwisowego. Tak szybkie zakończenie produkcji smartfonu (debiutował w lipcu zeszłego roku) to efekt niskiej sprzedaży, której zdecydowanie nie pomagały wysokie ceny urządzenia.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Test telefonu Nokia Lumia 1020

Źródło tekstu: evleaks, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~km
0

2014-07-16 03:16:11

Telefon mam od paru dni i mogę stwierdzić, że aparat lepszy niż w niektórych lustrzankach :) polecam

Odpowiedz

11. ~TNT
1

2014-07-15 13:11:59

Niestety, ale w paru kwestiach jeśli idzie o aparat względem Nokii 808 wyszło im na minus. Do tego w telefonie do zdjęć mogli dać lepszą baterie i na pewno wymienialną, 32GB to nie jest zbyt dużo jeśli robimy sporo zdjęć czy coś nakręcimy. Szkoda że taki telefon nie pojawił się z MeeGo czy ewentualnie Androidem...właśnie czy Nokia/MS chwalili się ilością sprzedanych egzemplarzy ?! Przeważnie robią to z low endową 520, a czy ktoś zna poziom sprzedaży typowych modeli z serii Lumia ?

Odpowiedz

10. ~RE
0

2014-07-15 09:58:35

Za poniżej 1000 zl to można używaną kupić. Jest to pewnego rodzaju szczególny model, więc cenę trzymał. Chociaż teraz już sporo jego cena spadła :)

Odpowiedz

9. ~Mirek
2

2014-07-15 09:20:09

@6.Nie umiemy czytać ze zrozumieniem,szkoła podstawowa się kłania.

Odpowiedz

8. ~
-1

2014-07-15 08:47:29

@6 a co robi konkurencja? Co rok nowy iPhone, nowa galaktyka...a wsparcie- kto powiedział,że to koniec wsparcia? Koniec produkcji nie oznacza zostawienia klienta samemu sobie.

Odpowiedz

7. Blank
0

2014-07-15 00:21:26

@5, niestety się da

Odpowiedz

6. ~piyoter
-1

2014-07-15 00:12:00

no przecież wszyscy obiecali 3 lata wsparcia??więc jak to jest z tymi aktualizacjami w windowsphonie? top model po ledwo roku juz jest trupem??

Odpowiedz

5. ~wat
0

2014-07-14 23:11:21

Sorry za poprzedni komentarz, sprawdzałem czy da się komentować bez konta. W każdym razie niedawno kupiłem na Allegro Lumię 1020 z Wielkiej Brytanii z 64GB pamięci (2x więcej niż w Polsce) w okazyjnej cenie i bardzo sobie chwalę. :)

Odpowiedz

3. ~Jak
0

2014-07-14 22:53:35

Ja ten telefon chciałem kupić ale cena była zawsze za wysoka. Dałbym 999zł, a nie 1500-2000zł...

Odpowiedz

2. ~MQ
1

2014-07-14 22:50:38

A gdzie można sprawdzić ten status dla poszczególnych modeli?

Odpowiedz