DAJ CYNK

Nokia: Inteligentne zestawy Bluetooth z NFC [wideo]

27.08.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4202

Ważne 0

0

Na polskim rynku dostępne są już dwa nowe zestawy Bluetooth - Nokia Reaction oraz Nokia BH-310. Oba wyposażone są w technologię NFC i gwarantują wielogodzinne rozmowy nie tylko w samochodzie, ale i biurze czy domu.

Na polskim rynku dostępne są już dwa nowe zestawy Bluetooth - Nokia Reaction oraz Nokia BH-310. Oba wyposażone są w technologię NFC i gwarantują wielogodzinne rozmowy nie tylko w samochodzie, ale i biurze czy domu.

Nokia Reaction (BH-907) to słuchawka Bluetooth, która praktycznie nie wymaga obsługi. Urządzenie samo wykrywa, że jest w uchu użytkownika i co więcej - zwiększa poziom głośności w przypadku hałasu w otoczeniu rozmówcy, dzięki czemu może on skupić się jedynie na konwersacji. Najwyższą jakość rozmów zapewnia wykorzystana w słuchawce 3 mikrofonowa technologia redukcji szumów oraz WBS (Wided Band Speech) odpowiedzialna za czystość dźwięku.

Funkcje te dostępne są w małej obudowie o wymiarach 14 x 66,4 x 27,2 mm. Co ważne, urządzenie zapewnia do 6 godzin rozmów i aż 3 miesiące czuwania. Użytkownik ma możliwość kontroli poziomu naładowania baterii, dzięki informacjom widocznym na wyświetlaczu. Wygodny uchwyt na ucho, klips do noszenia oraz ergonomiczne wkładki douszne w trzech rozmiarach pozwalają dostosować słuchawkę do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W opakowaniu znajduje się także uchwyt ładujący do USB z regulacją położenia oraz ładowarka samochodowa USB co pozwala na wygodne używanie słuchawki w samochodzie. Nokia Reaction dostępna jest w kolorze czarnym w sugerowanej cenie detalicznej 400 zł.Zestaw Nokia Bluetooth BH-310 prócz słuchawki zawiera ładowarkę samochodową, kabel USB, uchwyt do deski rozdzielczej, uchwyt na ucho, klips do noszenia oraz ergonomiczne wkładki douszne w trzech rozmiarach. Urządzenie to stanowi kompleksowe rozwiązanie dla osób spędzających dużo czasu w samochodzie zapewniające obsługę połączeń na światowym poziomie.

Technologia DSP redukująca szumy w tle, np. podczas jazdy autem, dwa mikrofony zbierające głos użytkownika oraz niewielka masa urządzenia (8,9 g) czynią z niego akcesorium sprawdzające się w każdej sytuacji. Zestaw Nokia Bluetooth BH-310 jest dostępny w białym i czarnym kolorze w sugerowanej cenie detalicznej 149 zł.

Obie słuchawki nie wymagają skomplikowanej procedury parowania z telefonem. By je połączyć z telefonem z NFC wystarczy zetknąć oba urządzenia.

Źródło tekstu: Nokia

Tagi: nokia
Przewiń w dół do następnego wpisu