DAJ CYNK

Nokia EOS - coraz więcej przecieków

06.06.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4554

Ważne 8

0

Do sieci trafia coraz większa liczba przecieków na temat Nokii EOS - nowej Lumii wyposażonej w aparat 41 Mpix znany z Nokii 808 PureView.

Do sieci trafia coraz większa liczba przecieków na temat Nokii EOS - nowej Lumii wyposażonej w aparat 41 Mpix znany z Nokii 808 PureView.



Najpierw pojawiły się zdjęcia tylnego panelu z wielkim, okrągłym otworem na moduł fotograficzny. Potem pojawiły się zdjęcia całej obudowy, wreszcie mamy też kilka informacji na temat specyfikacji. Urządzenie będzie miało okrągły sensor 41 Mpix (maksymalna rozdzielczość zdjęć do 38 Mpix) o wielkości 1/1.2", wyposażony w filtr szary (ND), optykę Carl Zeiss i ksenonową lampę błyskową.

4,5-calowy wyświetlacz telefonu ma mieć rozdzielczość 768 x 1280 i być wykonany w technologii ClearBlack AMOLED (332 ppi). Do dyspozycji użytkownika będą 32 GB pamięci wewnętrznej, bez możliwości rozbudowy oraz typowe dla tej generacji urządzeń z Windows Phone 8 dwa rdzenie Krait 1,5 GHz.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się
0

2013-06-08 00:31:47

Nie wiem skąd redakcja wzięła informacje o wielkości sensora, bo nawet ludzie testujący ten telefon tego nie wiedzą (http://vizileaks.blogspot.co.uk/2013/06/first-hands-on-mini-rev iew.html). Poza tym to o ile wiadomo snapdragony obecnie stosoane w WP8 nie obsługują rozdzielczości o której wspomina redakcja... @51 już są filmy na yt (http://www.youtube.com/watch?v=fBaOuHMugb8) pokazujące działanie mechanicznej migawki i stabilizacji optycznej, więc na pewno są to dwa rożne moduły, więc początek artykułu jest bardzo mylący.

Odpowiedz

51. ~Adam
1

2013-06-07 12:23:39

@LuiN - Warto przypomnieć deklarację Nokii że EOS od 808 będzie się zasadniczo różnił w budowie modułu foto dzięki dodaniu stabilizacji optycznej.

Odpowiedz

50. ~Calm7
1

2013-06-07 11:04:04

49). Jak Ci tak drętwo i nudnawo, to idź do lunaparku, cyrku itp. i nie drażnij ludzi na portalu takimi wypowiedziami jak z 47. A swoim gadaniem o aple, to Ty robisz antyreklamę tej firmie, nie umiesz nikogo zachęcić do ich produktów :-P

Odpowiedz

49. applefan_
-2

2013-06-07 10:42:58

@48 przynajmniej coś się dzieje, bo było drętwo i nudnawo :)

Odpowiedz

48. ~Calm7
2

2013-06-07 10:17:34

46). Może ta Jolla, czy jak jej tam - da radę, to będzie wybór? Jeśli nie.. to koniec. Zwolennicy Symbiana będą mieli ciężki żywot (wybór) bo w końcu każdy, nawet najlepszy fonik przestanie działać.. ** 47). Ale Ty pirtolisz jak potłuczony! Nudzi Ci się najwyraźniej, bo przez kilka miesięcy był na portalu spokój. Niestety - znów wypełzłeś z nory :(

Odpowiedz

47. applefan_
-1

2013-06-07 10:12:08

@46 ja już dawno przerzuciłem się z symbiana. Nokie 7650, 9300, 9500 i E72. Jaka to ulga że już ten shit znika z rynku, bo nie dało się na tym nic zrobić. Najgorsze były te zwiechy i wyładowany tel rano, bo przecież symbian systematycznie wieszał fona, włączał się niekontrolowanie, zawieszał podczas bootowania na odpalonym ekranie na biało. Cała nocka i bateria padała. Ja się nie dziwię, że ta firma pada na pysk. Najważniejszy jest produkt, a oni bazowali na marketingu i haśle, które w PL jest nieśmiertelne czyli "tylko Nokia" hahaha

Odpowiedz

46. ~pazzyrra
1

2013-06-07 09:45:23

@45. Po IPhona ustawia się próżna gawiedź amerykańska. Taki szpan i już. Skąd wiesz że Symbian jest zły, skoro tylko skubiesz ogryzek. Ja uwielbiam Symbiana i żałuję że znika, teraz będę miał dylemat co wybrać. W sumie to żaden z pozostałych mi nie pasuje. Trzeba przerzucić się na bezsystemowy i kropka.

Odpowiedz

45. applefan_
0

2013-06-07 08:04:47

@44 nawet jeśli te fotki są super to nie jest to coś co powoduje, że po ten tel ustawiają się kolejki i sprzedaje się w ilościach przy których moce fabryk nie dają rady, a o to chodzi. Z Nokii schodzą tylko małe proste prymitywne badziewka za 1 PLN, na których marża jest żadna. Co do systemów i zarzutu, że większość przydatnych aplikacji na iOS jest płatna to fakt, popularność tego systemu w PL jest mała, bo nie da się na nim tak łatwo kraść jak np na Androidzie - typowa mentalność polaka, wszystko musi być za darmo, a jak nie to i tak ukradnę. Dlatego Android święci u nas triumfy, ale jest to czynnik odstraszający devów i potem nie ma co się dziwić, że jest za darmo, ale jakość też badziewna.

Odpowiedz

44. SHIBBY
2

2013-06-06 23:27:55

applefan, odsyłam Cię do www.esato.com znajdziesz tam przykładowe zdjęcia z wielu modeli telefonów w tym Nokii 808 PureView (jest kilka w rozdzielczości 38 mpix). Wejdź, obejrzyj zdjęcia w PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI (nie miniaturki) z iPone i Nokii, porównaj, wyciągnij wnioski i wróć. U mnie aparatów wygląda tak: większość topowych smartfonów (SGS, iPhone itd.) < większość aparatów kompaktowych < Nokia 808 < kompakty z górnej półki < lustrzanki. Co do systemów operacyjnych to mogę się przyczepić do tego że na iOS znaczna większość przydatnych aplikacji jest płatna. Czasami zdecydowanie za dużo. No i oczywiście jeszcze kwestia tego czy system komuś po prostu pasuje. Ja na iPada po tygodniu nie mogłem patrzeć i czułem ulgę mogąc się go pozbyć.

Odpowiedz

43. applefan_
1

2013-06-06 22:29:57

Te modele z tym aparatami to modele niszowe. Malo kto to kupuje tylko dla pseudo super zdjec w czasach kiedy taki Chicago Sun Times wywala 28 profesjonalnych fotografow i daje do rak wlasnie IPHONY zeby nimi strzelac fotki do reportazy (http://giznet.pl/olac-fotografow-zdjecia-prasowe-robmy-iphonem/ ). Teraz na topie sa smartfony wszechstronne, dzialajace szybko i bezblednie, ktore umozliwiaja blyskawiczne przesylanie informacji i do tego maja duza baze aplikacji. Super jakosc zdjec jest na drugim planie. Nokia potrzebuje takiego wlasnie bestsellera a nie kolejne popierdolki i kolejne lumiowe niewypaly . Czego sie nie dotkniesz jest aplikacja na iOS. Ostatnio instalowalem w domu system inteligentnego domu sterowanego m.in. telefonem. Na iPhona aplikacja dziala gladko i blyskawicznie, na Androidzie tez dziala, ale jest zlagowana i czasem sie wywala, na WP - brak aplikacji. I tak ze wszystkim. System nie zaskoczyl i nawet 10000 mpix tego nie zmieni, bo aparat nie jest killer feature i tez watpie czy akurat jest taka mega roznica w fotkach. Kolejny iPhone szykuje sie z 13 mpix a to powinno 99,9% uzytkownikom starczyc, dla reszty pozostanie lustrzanka, bo ta Nokia bedzie tez dla nich za slaba. Taki ten aparat ani dobry ani zly czyli w sumie do niczego, przerost formy nad trescia.

Odpowiedz

42. ~PLANET
0

2013-06-06 21:48:14

Myślenie nie boli, kolego. Nie pisałem, ze chodzi głównie o AMOLEDa. Chodziło o rozmiar i rozdzielczość. Widoczność w słońcu sobie sam dośpiewałeś. Tak, byk i jest tragiczny, bo na podgląd zdjęć się nie nadaje z tym rozmiarem i rozdziałką. Symbian jest zaniedbywany przez producentów opramowania (devów). Nie powiesz chyba, ze dynamika rozwoju jest po jego stronie? Ja wiem, ze 808 ma rewelacyjne zdjęcia, tylko że zadaj sobie pytanie, czy do ich podglądu używasz telewizora, z którym biegasz? I jeszcze UPSem żeby prąd trzymał.. ;) Myślenie się kłania, po raz kolejny. Co do Androida, na razie myślę o S4 Active i taka jakość mobilna mi wystarczy. Przy okazji kompakt że sporym zoomem.. A do poważnych zdjęć lustro, tylko że rzadko kiedy się je taszczy. Także zluzuj zwieracze ;)

Odpowiedz

41. ~grzesiek
3

2013-06-06 21:36:31

a jeszcze wracając do symbiana. Jast zły, bo chodzi płynnie z bebechami , na których android działałby jak /''ruskie taczki (toki)/'' ?

Odpowiedz

40. ~grzesiek
2

2013-06-06 21:31:18

@35: amoled z powłoką clear black dobrze widoczny w ostrym słońcu jest według Ciebie tragiczny??? stary, umarły system?? to ciekawe, dla czego ciągle dostaje aktualizacje!!!!! Że mały ekran i niska jego rozdzielcość. A od czego jest wyjście HDMI??? jak ekran smartfona za mały to puść to sobie na 50/''/'' telewizorze fullHD. Zobaczysz co to są dobre zdjęcia

Odpowiedz

39. ~~
-1

2013-06-06 21:22:08

Dobrze ze WP android to scam

Odpowiedz

38. ~
1

2013-06-06 20:44:24

30. Ale do kogo masz pretensje, że się Nokia nie sprzedaje? Nie sprzedaje się, bo nie potrafi nawet głupich map zrobić. Jak mapy zrobił apple to dopiero był emejzing. Ludziom oczy z orbit wyłaziły. A poza tym Nokia nie ma zasięgu, bo na zasięg i emejzingowe trzymanie fona ma patent apple. Ma też patenty na złażącą farbę i pękające obudowy. Poza tym wszyscy robią te badziewne usb, a apple ma nawet port emejzing.

Odpowiedz