DAJ CYNK

Nokia demonstruje pierwszą na świecie sieć "5G-ready"

01.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 54

Ważne 4

1

Nokia jako pierwsza na świecie zademonstrowała sieć 5G działającą na komercyjnych platformach, w ramach swojej prezentacji podczas 5G World.

Nokia jako pierwsza na świecie zademonstrowała sieć 5G działającą na komercyjnych platformach, w ramach swojej prezentacji podczas 5G World.

Na potrzeby pokazu wykorzystano AirScale Radio Access wspierający system dostępowy 4,5 GHz 5G. Oczekuje się, że do 2020 roku uruchomione zostaną wszystkie usługi 5G, pozwalając na niespotykane dotąd poziomy zasięgu i przepustowości oraz wzrost prędkości, poprawę efektywności energetycznej i redukcję opoźnień.

Według szacunków Bell Labs Consulting sieci 5G zapewnią powszechny dostęp ok. 46 miliardom połączonych urządzeń, zaspokajając przy tym potrzeby użytkowników i aplikacji zarówno w rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej, w obszarach zastosowania takich, jak autonomiczne samochody, automatyka przemysłowa i zdalne roboty, inteligentne miasta czy osobista opieka zdrowotna.

Wprowadzając dziś gotowe do użycia technologie 5G oparte o nasze komercyjne rozwiązania, które wspierają już istniejącą LTE-Advanced i nadchodzącą LTE-Advanced Pro / Pro II, nasi klienci mogą zgrabnie przenieść swoje sieci do 5G. Pozwoli to stworzyć i przejąć nowe biznesy, a także zaspokoić masywne zapotrzebowanie ludzi oraz internetu rzeczy na dane, powstające wraz z rozwojem sieci - powiedział Hossein Moiin, dyrektor ds. technologii w Nokia Mobile Networks.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się