DAJ CYNK

Nokia C1 - Finowie nie porzucają Androida

23.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14570

Ważne 12

0

Wszystko wskazuje na to, że Nokia nie zamierza bezczynnie czekać do 2016 roku i zaprezentuje kolejne smartfony z Androidem.

Wszystko wskazuje na to, że Nokia nie zamierza bezczynnie czekać do 2016 roku i zaprezentuje kolejne smartfony z Androidem.

Umowa zawarta pomiędzy Nokią, a Microsoftem zakazuje Finom produkcję smartfonów. Wszystko jednak wskazuje na to, że Nokia nie zamierza bezczynnie czekać do czasu wygaśnięcia umowy i korzystają z zawartych w niej nieścisłości planuje wprowadzić na rynek kolejne, po tablecie Nokia N1, urządzenia z systemem Android.

Oczywiście Nokia nie może wyprodukować smartfonu, ale przecież może to za nią zrobić ktoś inny. W tym konkretnym przypadku z pomocą na przyjść chiński Foxconn. Finowie zajmą się tylko projektem. W ten sposób ma powstać Nokia C1. Smartfon z 5-calowym ekranem o rozdzielczości 720p, procesorem Intela, 2 GB pamięci RAM, aparatami o rozdzielczości 8 Mpix (z tyłu) i 5 Mpix (z przodu) oraz Androidem 5.0 z nakładką Nokia Z Launcher. Przewiduje się, że smartfon mógłby zostać zaprezentowany w I kwartale 2015 roku.

Źródło tekstu: TechWeb; wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~tata
0

2014-12-25 08:36:52

Po Noki został jakiś android ktory kupuja ludzie w dużej promocji dlatego Kanadyjczycy sa pany na rynku komorek z klawiatura i niech tak pozostanie.

Odpowiedz

31. ~
0

2014-12-24 13:01:36

@18. "Osobiście bardziej ucieszyłaby mnie wersja smartphona z systemem CyanogenMod. To byłby strzał w dziesiątkę."Ale czysty Android jest naprawdę w porządku, gorzej z nakładkami, które są jakie są. Ja mam nadzieję, że Nokia podejdzie do tematu po prostu bardzo mądrze i to wystarczy.

Odpowiedz

30. ~Darek
2

2014-12-24 11:23:40

Będzie ciekawie.

Odpowiedz

29. ~ziomal
0

2014-12-24 10:30:54

Nokia zrobiła błąd pozbywając się działu telefonów i fabrykiEfekt brak wsparcia dla obecnych wyłącznie usług, telefony już nie będą miały dobrej jakości , ludzie przerzucili się na BlackBerry ze względu na klawiaturę oraz wsparcie, część poszła w stronę androida, wg mnie nokia całkowicie przestała się już liczyć na rynku, bo po co komu telefon bez wsparcia. Sam mam 4 nokie w domu i ze smartfonu zrobił mi się telefon. Od pół roku mam bb z10 i juz dostałem 3 aktualizacje ,a do noki żadnych.

Odpowiedz

28. ~Calm7
0

2014-12-23 23:42:49

21). Xxx. Dla nas jest to duża liczba wśród znajomych, etc., ale nie dla producenta, który woli iść na łatwiznę, czy po prostu masówkę.

Odpowiedz

27. ~Partyzant
-2

2014-12-23 20:52:31

Kolejny nie wypał Nokii...Lepiej by wyszli gdyby robili zwykłe telefony z fizyczną klawiaturą typowe "do roboty" na budowie itp.To im akurat wychodziło,najlepiej...

Odpowiedz

26. alias
0

2014-12-23 20:13:45

Atutem będzie pełna (trafic + radary + socjal) i darmowa wersja nawigacji z mapami całego świata w wersji offline. Do tego bardzo dobra jakość wykonania i klientela się znajdzie.

Odpowiedz

25. wlo
-1

2014-12-23 19:30:16

Ci co powinni pracują i to intensywnie., Mają z pewnością coś lepszego niż sprzedają... Pytanie - czy Ty zapłacisz za coś lepszego cenę jaką to kosztuje? Nie sądzę ;-)

Odpowiedz

24. wlo
0

2014-12-23 19:29:03

O producentów telefonów mi oczywiście chodzi ;-)

Odpowiedz

23. wlo
0

2014-12-23 19:28:37

7 - uważasz, ze to producenci pracują nad bateriami? Dobre, dobre...

Odpowiedz

22. ~
-1

2014-12-23 19:23:05

@20 ja bym wolał tradycyjną klawiaturę. Niestety obsługa dotykiem nie jest dla mnie wygodna.

Odpowiedz

21. ~xxx
-1

2014-12-23 19:21:29

Calm7, wcale nie taki mały. Jak ostatnio rozmawiałem z paroma osobami, to chętnie by kupili coś z fizyczną zapewniając im przy tym wszystkie pozostałe funkcje, które mogą dostać w innych smartfonach.

Odpowiedz

20. ~Calm7
1

2014-12-23 17:03:56

19). Zbyt mały % odbiorców takowej klawiatury..

Odpowiedz

19. ~
-1

2014-12-23 15:55:34

Oby znowu nie wypuszczono kolejnego badziewia z aparatem bez lampy i autofocusa. A tak w ogóle to dlaczego Nokia nikt nie zrobi smartfona z fizyczną klawiaturą.

Odpowiedz

18. toms
2

2014-12-23 15:53:50

No cóż, mądrość przychodzi czasami dość późno. Dobrze, że Nokia stara się prowadzić samodzielną politykę i ma gdzieś zakazy Microsoftu. Osobiście bardziej ucieszyłaby mnie wersja smartphona z systemem CyanogenMod. To byłby strzał w dziesiątkę.

Odpowiedz