DAJ CYNK

Nokia 9 już w drodze, a z nią Nokia 8 (2018)

04.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7114

Ważne 1

0

19 stycznia HMD Global organizuje konferencję, podczas której możemy zobaczyć dwa flagowe smartfony.



19 stycznia HMD Global organizuje konferencję, podczas której możemy zobaczyć dwa flagowe smartfony.

Jak informują chińskie media, HMD Global szykuje się do oficjalnej premiery dwóch smartfonów - długo wyczekiwanej Nokii 9 oraz odświeżonej edycji Nokii 8 (2018). Wygląda na to, że firma nie chce komplikować nazewnictwa swoich urządzeń i wzorem innym producentów do istniejących nazw będzie dodawać rok premiery.

Smartfony mają w pierwszej kolejności trafić na rynek chiński i ich oprogramowanie będzie się różnić od światowego. Chodzi tutaj o zastąpienie usług Google'a lokalnymi odpowiednikami.

Nokia 9 ma być wyposażona w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD i proporcjach 18:9, układ Qualcomm Snapdragon 835, podwójny aparat Carl-Zeiss, a obudowa ma być wodoszczelna zgodnie z normą IP67. Smartfon ma kosztować 560 dolarów za wersję z 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej i 635 dolarów za wersję 128 GB.

Źródło tekstu: mydrivers; wł

Komentarze
Zaloguj się
12. Crismon
0

2017-12-05 21:03:27

Poza tym Nokia to nie tylko smartfony ale przede wszystkim firma produkująca urządzenia do przesyłania danych, producent serwerów i innych urządzeń z których korzystamy na co dzień ale nawet o tym nie wiemy. Ja bardzo kibicuje HMD i Nokii żeby odzyskała swój blask i pozycję lidera na rynku Smartfonów.

Odpowiedz

11. ~Darek
1

2017-12-05 13:11:20

@5 - Sam skrzypisz :) a tak serio to chyba nie miałeś fanów z antkiem na pok ładzie w rekach.@8 - malkontent - ta marka jeszcze bedzie długo żyć@9 - kolejny marudzący. HMD Global zarządzają finowie i projektuja fony finowie. Nokie sa klepane w Foxconn, tam gdzie inne "oryginalne" marki. Więc o co Ci chodzi?@10 - po czym wnosisz , że to nie ta sama marka ? Wszystko ewoluuje. Ty tez umiesz pisac, a kiedys nie umiałeś :)Ciekaw jestem modelu 9 .

Odpowiedz

10. ~Gigi
0

2017-12-05 08:24:11

To już nie ta nokia co kiedyś, teraz to tylko brandowany chiński wyrób. Cena ma przypomnieć o wielkości nokii kiedyś ale jest zupełnie nieuzasadniona

Odpowiedz

9. ~Prawda
0

2017-12-05 01:03:16

A dzisiaj nie ma czegoś takiego jak Nokia, Nokia to była kiedyś, dzisiejsza Nokia to zwykły Chińczyk, normalny zwykły smartfon, a oni oszaleli wyceniając te telefony tak drogo. Daje Nokii jeszcze rok, czy dwa, jak będzie bardzo obniżać ceny albo zakończy swoją historię produkcja smartfonów w takich cenach wysokich jak obecnie.

Odpowiedz

8. ~Telefoniarski knur
-1

2017-12-04 22:52:56

Miedy tefinitywnie umrze ta marka.Zdycha za długo i żyć też nie chce.Mam i żałuje romans z microsoftem tylko pogrążył tą marke.Wszystko przez tyk jankesów co mają europe w d......

Odpowiedz

7. ~Ja
0

2017-12-04 18:10:23

Powiem tak jestem posiadaczem noki8 w pierwszej chwili nie ujęła mnie ale po 2 miesiąca lubię ją fajnierobi zdjęcia mogli by poprawić głośniki ale jest fajna warto ją kupić

Odpowiedz

6. ~
0

2017-12-04 16:28:17

Dopiero co w sierpniu wydali Nokię 8 i już kolejna

Odpowiedz

5. ~
0

2017-12-04 16:03:11

Skrzypiącym nokiom mówimy nie!

Odpowiedz

0

2017-12-04 15:03:05

@3 Zapatrzyłem się na Huaweia na biurku. Poprawione.

Odpowiedz

3. ~Nokia-user
0

2017-12-04 14:53:32

Czy na pewno podwójny aparat Leica? a nie czasem Carl Zeiss?

Odpowiedz