DAJ CYNK

Nokia 9 będzie miała większy ekran niż Nokia 8

18.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7146

Ważne 5

0

HMD Global przy okazji premiery Nokii 8 wspomniał, że firma pracuje nad urządzeniem z większym ekranem, niż w Nokii 8. Czyżby prawdziwy flagowiec dopiero nadchodził?HMD Global przy okazji premiery Nokii 8 wspomniał, że firma pracuje nad urządzeniem z większym ekranem, niż w Nokii 8. Czyżby prawdziwy flagowiec dopiero nadchodził?

Jeszcze kilka miesięcy temu wiele się mówił i pisało na temat Nokii 9, która miała być flagowym modelem marki pod nowymi skrzydłami. Jak się jednak okazało, topowy smartfon okazał się być Nokią 8. Czy to znaczy, że Nokii 9 nie będzie? Okazuje się, że HMD Global nie pokazał jeszcze wszystkiego, co przygotowuje. Podczas premiery ostatniego smartfonu przedstawiciel firmy napomknął, że HMD przygotowuje jeszcze jeden model telefonu, z ekranem większym, niż ten zastosowany w Nokii 8. Być może oznacza to, że prawdziwy flagowiec Nokii z Androidem dopiero nadejdzie.

Większy ekran w Nokii 9 wcale nie musi oznaczać większych wymiarów zewnętrznych. Być może, tak jak oczekują niektórzy, HMD Global stworzy urządzenie, które dołączy do grupy smartfonów "bezramkowych", w których wyświetlacz zajmuje bardzo dużą część przedniej powierzchni, a ramki wokół niego są minimalne (poniżej przykładowy szkic).Oczekuje się, że nowy smartfon, podobnie jak Nokia 8, będzie miał Snapdragona 835 na pokładzie, 6 lub 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci masowej. Do tego skaner iris (tęczówka oka) i certyfikat IP68 (odporność na pył i wodę). Tylna kamera będzie podobna do tej z "Ósemki". Przewidywana cena to 749 euro (prawie 3200 zł).

Zobacz: Nokia 8 oficjalnie zaprezentowana
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 8 w katalogu.

Źródło tekstu: 4pda.ru, wł

Komentarze
Zaloguj się