DAJ CYNK

Nokia 8 jest już dostępna w Finlandii

28.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 27

Ważne 2

2

Choć sprzedaż Nokii 8 miała się rozpocząć w przyszłym miesiącu, telefon jest już dostępny w Finlandii, kolebce marki, za 579 euro.Choć sprzedaż Nokii 8 miała się rozpocząć w przyszłym miesiącu, telefon jest już dostępny w Finlandii, kolebce marki, za 579 euro.

Nokia 8 to obecnie flagowy smartfon fińskiej marki, wyprodukowany przez HMD Global. Smartfon charakteryzuje się parametrami porównywalnymi z topowymi smartfonami innych producentów, a więc w środku znalazł się najwydajniejszy procesor firmy Qualcomm, Snapdragon 835, współpracujący z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci masowej. Jest też podwójny aparat fotograficzny, sygnowany - jak przystało na flagową Nokię - logiem Carla Zeissa. 5,3- calowy wyświetlacz ma rozdzielczość QuadHD i jest chroniony szkłem Corning Gorilla Glass 5.

Dane telefonu Nokia 8

Pierwszym krajem, do którego nowy smartfon trafił fizycznie, jest Finlandia, z której marka Nokia się wywodzi. Telefon już można kupić online bez karty SIM za 579 euro (niecałe 2500 zł) albo z umową z jednym z tamtejszych operatorów komórkowych. Do sklepów stacjonarnych Nokia 8 trafi 8 września. Lepszej daty być nie mogło.

Zobacz: Nokia 8 oficjalnie zaprezentowana
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: nokiapoweruser.com, wł

Komentarze
Zaloguj się