DAJ CYNK

Nokia 6 (2018) oficjalnie zaprezentowana

05.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3575

Ważne 3

1

HMD Global pokazał dzisiaj Nokię 6 drugiej generacji. Niespodzianek brak, ponieważ specyfikację poznaliśmy wcześniej.



HMD Global pokazał dzisiaj Nokię 6 drugiej generacji. Niespodzianek brak, ponieważ specyfikację poznaliśmy wcześniej.

W porównaniu z ubiegłoroczną Nokią 6, nowy model ma lepszy procesor Qualcomm Snapdragon 630 oraz więcej pamięci: 4 GB RAM-u i 32 lub 64 GB przestrzeni na dane. Nokia 6 2nd Gen potrafi też nagrywać i odtwarzać dźwięk przestrzenny dzięki funkcji OZO Audio oraz robić zdjęcia i rejestrować filmy za pomocą dwóch aparatów jednocześnie, dzięki funkcji Bothie. Aparaty fotograficzne są takie same, jak w modelu z 2017 roku - 16 Mpix z tyłu i 8 Mpix z przodu.

Nowa Nokia 6 ma też zmienione położenie czytnika linii papilarnych, który trafił na tył z powodu braku przycisków nawigacyjnych pod ekranem. Sam wyświetlacz ma przekątną 5,5 cala i rozdzielczość FullHD z tradycyjnymi proporcjami 9:16. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat, jednak HMD Global obiecuje, że wkrótce zostanie zaktualizowany do Androida Oreo. Za dostarczanie energii odpowiada akumulator o pojemności 3000 mAh.

Na wyposażeniu znalazło się między innymi LTE Cat4, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS/GLONAS/Beidou, cyfrowy kompas, radio FM z RDS-em oraz gniazda audio 3,5 mm i port USB-C.





Nokia 6 drugiej generacji jest już dostępna w przedsprzedaży w Chinach za 1499 juanów (795 zł). Tyle kosztuje wersja z 32 GB pamięci wewnętrznej, natomiast wariant 64 GB wyceniono na 1699 juanów (902 zł). Dostępne kolory to czarny i srebrny. Sprzedaż smartfonu ma się rozpocząć 10 stycznia.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: nokia.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Darek
0

2018-01-08 20:02:20

Ładna, ale mam N6 pierwszej "generacji" więc na ta tylko sobie popatrzę i poczekam na kolejna wersje za rok :)

Odpowiedz

11. ~
0

2018-01-06 15:57:04

@ 10 do osób które mają czytniki lepsza wersja z przodu czy w tyłu? mój telefon w budżetowej wersji nie ma czytnika wiec stąd te pytanie.Natomiast co do ceny to chyba wygląda to lepiej od Huawei ale pewnie na rynek Polski cena będzie kilkaset złoty większa od ceny Chińskiej///..

Odpowiedz

10. ~vainglorious
1

2018-01-05 18:56:02

Przeniesli czytnik z przodu na tyl?! PO CO???

Odpowiedz

9. Grzmotoruchacz2000
0

2018-01-05 15:23:20

@8 nadal jest fińska. Tylko bardzo głęboko współpracują z Chińczykami.

Odpowiedz

8. ~QQQ
0

2018-01-05 14:36:41

@5 - Była fińska a obecnie jest chińska ;) Dlatego.

Odpowiedz

7. YyyYyy
0

2018-01-05 12:02:33

@6, czy ja wiem, mamy tu 4GB RAM (to jak wiekszosc desktopow dzis) oraz SD630, ktory co prawda zapewnia jedtynie licencyjne rdzenie A53, czyli bieda z nedza lecz taktowane wysoko bo az 2,2GHz i w ukladzie 8. To by bez problemu dalo rade ... ale opracowanie takiego UI byloby kosztowne i to jest glowny hamulec dla nich. Poza tym boja sie brakuz wrotu tej inwestycji jesli Booble zapragnie wrpowadzic cos swojego i ich roziwazanie z automatu leci do kosza. Niemniej jednak Samsung i Huawei probuja.

Odpowiedz

6. Grzmotoruchacz2000
0

2018-01-05 11:57:15

@5 przy tych parametrach zabawa w DEX to by był jednak marny pomysł.

Odpowiedz

5. YyyYyy
0

2018-01-05 11:51:06

Yyyyyy ...1. Dlaczego na materialach marketingowych sa chinole? ;p Nokia byla finska ...2. Obecnie jest trend by zapewniac telefony zdolne do transformacji swojego UI do formy desktopowej po podpieciu do TV/monitora (dex, czy wynalazki Huawei Mate 10). HMD tkwi w klasyku czystego Androida, nie tedt droga.Jak znam zycie to ten telefon ebdzie strasznie drogi jak na specyfikacje i mozliwosci.

Odpowiedz