DAJ CYNK

Nokia 5 otrzymuje Androida Pie. Smartfon zadebiutował w 2017 roku z Androidem 7,1 Nougat na pokładzie

24.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3782

Ważne 1

0

Niespełna dwa lata temu swoją premierę miała Nokia 5 - jedno z pierwszych urządzeń tej fińskiej marki pod skrzydłami HMD Global. Teraz smartfon zaczął otrzymywać aktualizację do najnowszej wersji Androida.

O rozpoczęciu aktualizowania oprogramowania Nokii 5 do Androida 9.0 Pie poinformował na Twitterze Juho Sarvicas, CTO w HMD Global. Smartfon, wyposażony między innymi w 5,2-calowy wyświetlacz HD oraz chipset Snapdragon 430, zadebiutował w lutym 2017 roku i pracował pierwotnie pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat. W późniejszym okresie na pokład urządzenia trafił Android Oreo.

HMD Global aktualizował już wiele smartfonów Nokii do najnowszej wersji systemu mobilnego Google'a, a kilka kolejnych modeli czeka w kolejce. Miło z ich strony, że oferują tego typu wsparcie nie tylko dla flagowców, ale także dla tańszych modeli. Z pokazanego ostatnio harmonogramu wynika, że nawet Nokia 1 otrzyma Androida Pie. Inni producenci urządzeń z Androidem mogliby brać z nich przykład.

Zobacz: HMD Global publikuje terminarz aktualizacji smartfonów marki Nokia do Androida Pie
Zobacz: Aktualizacja smartfonu do Androida 9.0 to nie bułka z masłem. Infografika HMD Global wyjaśnia jak wygląda cały proces
Zobacz: Test telefonu Nokia 5

Źródło tekstu: Juho Sarvicas (Twitter)

Komentarze
Zaloguj się