DAJ CYNK

Nokia 3 pominięta przy aktualizacji Androida

25.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3668

Ważne 6

0

Firma HMD Global pominęła Nokię 3 przy aktualizacji Androida. Wersja 7.1.2 trafiła tylko do Nokii 5 i 6.



Firma HMD Global pominęła Nokię 3 przy aktualizacji Androida. Wersja 7.1.2 trafiła tylko do Nokii 5 i 6.

Android w wersji 7.1.2 miał być tymczasowym przystankiem przez planowaną aktualizacją systemu do wersji 8.0. Aktualizacji nie dostała jednak Nokia 3. Z bardzo prostej przyczyny.

W przeciwieństwie do pozostałych modeli, Nokia 3 jest napędzana przez procesor MediaTek, zamiast Qualcommu. Z powodu problemów z dopasowaniem sterowników aktualizacja została przesunięta na listopad.

Zgodnie z zapowiedziami, do końca roku wszystkie tegoroczne Nokie z Androidem mają dostać aktualizację systemu do wersji 8.0.

Źródło tekstu: nokiapoweruser; wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~Jest ok.
0

2017-10-25 18:35:43

Mimo wszystko nokia 3 całkiem dobrze działa. !!!

Odpowiedz

9. ~Radek
0

2017-10-25 17:27:25

@2: Nokia ma tylko kilka modeli w ofercie, Samsung kilkadziesiąt... To chyba musi dłużej trwać.

Odpowiedz

8. ~tata
0

2017-10-25 16:08:43

..jest silnik benzynowy i jest silnik disla to tak jak bys mial androida i apple..wybor zalezy od polityka albo koniuktury paliw...reszta to hejt na forum bez echa...

Odpowiedz

7. Dideq
-1

2017-10-25 15:15:31

A tymczasem Nokia uruchomia Beta Labs: Na Nokii 8 już można instalować Andka 8. Zapowiedziane też są modeli dla 3, 5, 6. :)

Odpowiedz

0

2017-10-25 13:55:14

MediaTek robi glupote za glupota. Juz dawno ukroiliby sobie przynajmniej 40% rynku gdyby dali porzadne wsparcie, a tak sa krolami jednorazowek, ktorych ludzie beda kupowac coraz mniej i mniej. Powodem sa dziury bezpieczenstwa, niedwano pokazal to blad z wpa_supplicant, znakomita wiekszosc chinczyjkow-jednorazowek zadnej latki nigdy nie dostanie i strach tego uzywac.

Odpowiedz

5. ~tomek
0

2017-10-25 13:53:14

Mam Xaomi na MediaTeku i niestety... Na Spandragony na ten sam model wychodzi Android a na MediaTek nie.Także warto zwracać uwagę nawet na producenta procesora.

Odpowiedz

4. ~Prawda
-1

2017-10-25 13:44:39

40 % androidów to jednorazówki pozbawione wsparcia już w dniu zakupu.

Odpowiedz

3. ~~
1

2017-10-25 13:36:26

"Nokia 3 jest napędzana przez procesor MediaTek, zamiast Qualcommu. Z powodu problemów z dopasowaniem sterowników aktualizacja została przesunięta na listopad"To po co projektowali ten telefon, wiedząc, że Mediatek nie daje sterowników? chcieli zrobić jednorazówkę.

Odpowiedz