DAJ CYNK

Nokia 220 i Nokia Asha 230 - tanie telefony o długim czasie czuwania

24.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 49

Ważne 7

0

Nokia poszerza swoją ofertę telefonów komórkowych o niedrogie modele Nokia 220 i Nokia Asha 230 - najtańszy sposób na stałą łączność z Internetem.

Nokia poszerza swoją ofertę telefonów komórkowych o niedrogie modele Nokia 220 i Nokia Asha 230 - najtańszy sposób na stałą łączność z Internetem.

Nokia 220 bazuje na platformie Series 30+, ma 2,4-calowy ekran QVGA, kurzoodporną klawiaturę, aparat 2 Mpix, czytnik kart pamięci i oferuje łączność 2G. Model oferuje dostęp do popularnych aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Yahoo Messenger. Nokia 220 posiada również opartą na chmurze przeglądarkę Nokia Xpress Browser, która wykorzystuje mniej danych i zapewnia wysoką wydajność, również przy wolniejszych sieciach. Dodatkowo Microsoft Bing ułatwi użytkownikom wyszukiwanie informacji w sieci. Nowy model przygotowano w wersji Single i Dual SIM. W specyfikacji nie zabrakło radia FM, jak i łączności Bluetooth. Akumulator telefonu pozwala na nieprzerwane odtwarzanie plików MP3 przez nawet 51 godzin, równie dobrych wyników spodziewać możemy się w kwestii czasu czuwania, który dla urządzenia Single SIM wynosi do 29 dni, a Dual SIM do 24 dni. Użytkownicy w prezencie otrzymują 6 gier Gameloftu: Block Breaker 3, Asphalt 6, Avengers, Assassin Creed, Modern Combat 2 oraz Real Football. Na polskim rynku cena telefonu nie przekroczy 175 złotych.

<: F1615 :>

Nokia Asha 230 to z kolei najtańszy telefon dotykowy Nokii, który będzie dostępny w Polsce już w nadchodzących tygodniach w cenie 249 zł. Telefon wyposażony jest w łączność 2G, Bluetooth 3.0 i Wi-Fi, ma 2,8-calowy ekran QVGA (240 x 320 pikseli), aparat fotograficzny 1,3 Mpix, czytnik kart pamięci microSD i akumulator 1020 mAh, oferujący do 33 dni czuwania lub 12 godzin rozmów. Nokia Asha 230 oferuje wszystkie najważniejsze aplikacje społecznościowe, takie jak WhatsApp, Twitter, Facebook, WeChat oraz Line. Do modelu dołączono również podarunek w postaci 10 bezpłatnych gier o wartości 27 dolarów. Można je pobrać ze Sklepu Nokia, w którym dostępne są również tysiące dodatkowych gier i aplikacji. Ponadto w Sklepie Nokia można zaopatrzyć się w aplikacje HERE. Oferują one wskazówki dla pieszych i kierowców, informacje o transporcie publicznym oraz aktualizacje o ruchu drogowym i korkach. Po kwietniowej aktualizacji oprogramowania Nokia Asha 230 umożliwi też korzystanie z usługi Microsoft OneDrive, która zapewnia użytkownikom 7 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na ulubione treści, pliki, dokumenty.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 220 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Asha 230 w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się