DAJ CYNK

Nokia 10: smartfon z pięcioma obiektywami na plecach

22.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 39

Ważne 1

6

Premiera flagowej Nokii 9 wciąż przed nami, a tymczasem HMD Global myśli już o Nokii 10 z głównym aparatem fotograficznym złożonym z 5 obiektywów.Premiera flagowej Nokii 9 wciąż przed nami, a tymczasem HMD Global myśli już o Nokii 10 z głównym aparatem fotograficznym złożonym z 5 obiektywów.

Jak podają chińskie źródła, podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie (31 sierpnia - 5 września) HMD Global, który posiada prawa do marki Nokia, może pokazać nietypowy smartfon. Nokia 10 będzie się wyróżniać tym, że główny aparat nie będzie się składał z 2 obiektywów lub trzech, ale aż z pięciu. Razem z podwójną lampą LED i czytnikiem linii papilarnych, który także ma się znaleźć na tylnym panelu, obiektywy aparatu utworzą układ widoczny na rysunku powyżej.

To samo źródło wspomina również o chipsecie Qualcomm Snapdragon 845, który teoretycznie może obslużyć do 7 różnych aparatów o rozdzielczości do 32 Mpix i z nagrywaniem wideo 4K. Do tego "bezramkowy" wyświetlacz o proporcjach 9:18, z powodu którego z przodu zabraknie miejsca dla skanera odcisków palców.

Zobacz: Nokia 9: certyfikacja FCC i nowe informacje na temat specyfikacji
Zobacz: Nokia 9 już w drodze, a z nią Nokia 8 (2018)

Źródło tekstu: Baidu, wł

Komentarze
Zaloguj się