DAJ CYNK

Nike+ Running w zegarkach Samsunga

01.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1859

Ważne 0

1

Samsung we współpracy z Nike wprowadził na rynek aplikację Nike+ Running przeznaczoną na nowe urządzenie Samsung Gear S. Rozwiązanie wykorzystuje moduł łączności Bluetooth i 3G wbudowany w nowy Samsung Gear S, umożliwiając użytkownikom urządzenia dostęp do usług Nike dla biegaczy.

Samsung we współpracy z Nike wprowadził na rynek aplikację Nike+ Running przeznaczoną na nowe urządzenie Samsung Gear S. Rozwiązanie wykorzystuje moduł łączności Bluetooth i 3G wbudowany w nowy Samsung Gear S, umożliwiając użytkownikom urządzenia dostęp do usług Nike dla biegaczy.Użytkownik dysponujący inteligentnym zegarkiem Samsung Gear S może zostawić telefon w domu i nadal rejestrować przebieg przemierzanych tras, śledzić postępy i podtrzymywać motywację do treningu. W jego trakcie biegacz może sprawdzać takie dane jak odległość, tempo, puls czy liczbę zgromadzonych punktów NikeFuel - wystarczy rzut oka na Gear S na nadgarstku.

Zobacz: Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

Aplikacja jest również wyposażona w odtwarzacz muzyczny, umożliwiający wybieranie list odtwarzania poprzez szybkie przyłożenie palca. Z kolei wbudowany moduł GPS w Samsung Gear S pozwala rejestrować trasę i szybkość. Ponadto aplikacja Nike+ Running "inspiruje biegacza" - za jej pośrednictwem i poprzez łącze 3G w urządzeniu Samsung Gear S, użytkownik może być dopingowany w czasie rzeczywistym przez znajomych z Facebooka.

Użytkownicy Nike+ Running z całego świata od 2006 roku zarejestrowali przebiegnięcie łącznie ponad miliarda mil (1,7 mld km).

Zobacz: Nokia Here w zegarkach Samsunga

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się
6. ~pabloki
0

2014-09-01 16:38:47

PLANET: wymienione funkcje są jedynie wykreowaną marketingowo ciekawostką, nie wpływaja na rzeczywiste korzyści. Przyznasz że motywacja do treningu wynika z woli a nie ze wskazania urządzenia; rejestrowanie trasy ...na co to wpływa?. Nie sądzisz że ta niby inspiracja robi z człowieka głupka który zamiast skupiać sie na treningu zajmuje sie wymienionymi funkcjami urzadzenia. Gdzieś czytałem że nie więcej niż 2 km dziennie można biegać bez szkody dla zdrowia i to nie chodziło o początkujących. Tak, to tragiczny przypadek. Poza tym jak niedawno sie dowiedzieliśmy polska istnieje tylko teoretycznie. (ja bym napisał czemu piszę polska ale było by to niestosowne)

Odpowiedz

5. PLANET
0

2014-09-01 15:59:52

pabloki: tylko co to ma do rzeczy ? Wiadomo, że na pewnym poziomie fraza "sport to zdrowie" może być traktowana raczej odwrotnie, ale zwykły amator, który ewidentnie nie przegina, więcej zyska niż straci. Można powiedzieć, że maraton czy nawet półmaraton to dla niektórych za dużo, jasne, niektórzy i dychy nie przebiegną - ale tak przypadek o którym wspomniałeś jest raczej smutnym wyjątkiem. Btw, Polska z dużej!..

Odpowiedz

4. ~pabloki
2

2014-09-01 13:48:29

ale ładny bełkot małketinkowy "Ponadto aplikacja Nike+ Running "inspiruje biegacza"", producenta też nieźle zainspirowała , ach te wszystkie funkcje to dzięki tej inspiracji może tworzyć kolejne inspiracje.Szkoda tylko że niedawno w polsce biegacz zmarł podczas maratonu.

Odpowiedz

3. ~PLANET
0

2014-09-01 13:12:28

Akurat do takiego Endo nie miałbym zbyt dużo pretensji ; )

Odpowiedz

2. ~PLANET
0

2014-09-01 13:11:34

Mówimy o łączeniu się z sensorami Nike+, czy tylko klasycznym rejestrowaniu trasy przez GPS? Nie, żeby te czujniki były rewelacyjne, trochę z nimi biegałem i efekt taki, że podczas gdy są trochę dokładniejsze (przede wszystkim nie "pływają") i siłą rzeczy mierzą trasę cały czas (GPS straci sobie sygnał od czasu do czasu w konkretnych okolicznościach, wczoraj w mocno zabudowanym moście - ot, zdarza się), tak jednak trzeba je kupować, bateria pada i kapa, kupuj nowy za kolejne parędziesiąt złotych.. To jednak skłania do myślenia o porządnych, dedykowanych zegarkach do biegania. Nie wynalazkach na Androidzie z pseudo-pulsometrem, pseudo-GPSem, pseudo-baterią iparoma innymi pseudo. :)

Odpowiedz

1. ~Staszi
3

2014-09-01 12:56:35

Bieganie stało się gadżeciarskim festynem. Już nie wystarczą w miarę wygodne buty i zwykłe, przewiewne ciuchy...Takie czasy ;)

Odpowiedz