DAJ CYNK

Niestandardowe dzwonki dla SMS znowu dostępne w Samsungach

17.06.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5138

Ważne 1

2

Wiele można mówić o smartfonach Samsunga, nie można im jednak odmówić mnogości funkcji, ułatwiających życie. Jedną z nich była możliwość przypisania dzwonka do numeru z listy kontaktów. Funkcja ta dostępna od dawna, dostępna była dla wszystkich smartfonów koreańskiego producenta działających z Androidem Nugat i starszych, została usunięta z Androida Oreo a następnie przywrócona po licznych wpisach zdenerwowanych użytkowników.



Wiele można mówić o smartfonach Samsunga, nie można im jednak odmówić mnogości funkcji, ułatwiających życie. Jedną z nich była możliwość przypisania sygnału otrzymanego SMS-a do numeru z listy kontaktów. Funkcja ta, znana od dawna, dostępna była dla wszystkich smartfonów koreańskiego producenta, działających z Androidem Nugat i starszych. Nagle została usunięta z Androida Oreo, a następnie przywrócona po licznych wpisach zdenerwowanych użytkowników.

Możliwość personalizacji dźwięków wiadomości zniknęła z telefonów z fabrycznie wgranym Androidem Oreo (Galaxy S9 na przykład), ale również z pozostałych urządzeń korzystających z ósmej wersji Androida, po ostatniej aktualizacji. Forum Samsunga zostało zalane skargami, których uzbierało się ponad 150 stron, po czym producent zamknął możliwość dalszego komentowania tematu.

Po tak licznym odzewie użytkowników została udostępniona nowa (4.4.30.5) wersja aplikacji Wiadomości, która posiada ponownie możliwość ustawienia spersonalizowanego dźwięku SMS-a. A Wy korzystacie z tej funkcji, czy mogłaby dla Was nie istnieć?

Źródło tekstu: androidauthority.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
78. t r o i p
-1

2018-06-18 10:49:08

Iphoneski iPhone, ma 5 tysięcy razy przyjemniejsze dla ucha dźwięki w stosunku do stockowych dźwięków telefonów z androidem.A jednak mimo to zmieniłeś dźwięk SMS-a.Więcej chyba tłumaczyć nie muszę.

Odpowiedz

77. t r o i p
-1

2018-06-18 10:45:08

Iphoneski, sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.O tu np? "Na SMS mam ten od play bo te z iOS mi się jakoś nie podobały"

Odpowiedz

76. iphoneski
-1

2018-06-18 10:38:19

@troip ja akurat wiem jak zrobić sobie dzwonek i nawet kiedyś robiłem, nawet w necie są stronki na których możesz przerobić dźwięk na dzwonek do iPhone. Na SMS mam ten od play bo te z iOS mi się jakoś nie podobały a ten jest dość głośny. Tylko nie rozumiem dlaczego ktoś kto tego nie robi to wg ciebie nieogar. Może ktoś uważa tak jak ja, że ten dzwonek ma sygnalizować tylko nadejście połączenia albo smsa i żadna różnica co tym dzwonkiem jest.

Odpowiedz

75. wlo
0

2018-06-18 10:36:19

74 - coś mi się wydaje, że nie ja a Ty masz z tym większy problem...No ale to także nie jest mój problem ;-)

Odpowiedz

74. t r o i p
0

2018-06-18 10:35:17

Wlo, sam swoimi komentarzami ciężko pracujesz na takie wyobrażenie o sobie.

Odpowiedz

73. wlo
0

2018-06-18 10:29:42

A w kwestii księgowej realizującej przelewu mobilnie z parku zupełnie nie miałem na myśli kwestii bezpieczeństwa...No ale Ty wiesz lepiej co miałem na myśli ;-)

Odpowiedz

72. wlo
0

2018-06-18 10:27:41

71 - ja wiem! Bankowości elektronicznej, w każdej postaci, używam odkąd pamiętam (od dyskietek 3,5" to się zaczynało - przekazywanie podpisanych certyfikatem przelewów do banku).Twoje wyobrażenie o mnie jest... Nawet nie ma co komentować ;-)

Odpowiedz

71. t r o i p
0

2018-06-18 10:24:05

Właśnie mówię, że zacofany jesteś.Aplikacje bankowe są zabezpieczone, do tego jeszcze można sobie ustawić jednorazowe kody przy jedzące SMS-em.Przelew z telefonu robisz w każdym miejscu i czasie.Ideą smartfona jest pokonywanie ograniczeń.

Odpowiedz

70. wlo
0

2018-06-18 10:20:22

69 - musisz zaapelować do redakcji - sorry... kazać redakcji - zeby grzecznie lub siłą się mne pozbyła, skoro nie spełniam podstawowych kryteriów, które wprowadziłeś do regulaminu...

Odpowiedz

69. t r o i p
0

2018-06-18 10:17:55

Wlo sam masz coś z głową.To tak jak byś wchodził na forum rajdowe, z komentarzami mam Skodę, z silnikiem 1,0, 60kmI jeżdżę bezpiecznie nie przekraczając 50 km/h.Tylko kogo to obchodzi na forum poświęconym rajdom samochodowym?

Odpowiedz

68. wlo
0

2018-06-18 10:15:35

66 - właśnie tlatego podastawowy numer mam w E52 - bo telefon służy mi głónie do dzwonienia.Komputera używam do "rozszerzonej" komunikacji ;-)Nie - z pewnością nie zlece usług biuru księgowemu, którego księgowe - jak to w jednej reklamie - w parku mobilnie realizują przelewy ;-)

Odpowiedz

67. wlo
0

2018-06-18 10:12:50

Cytat:Niby można, nie używać wszystkich udogodnień , które oferują nowe auta wyższej klasy, (przeważnie z niewiedzy jak tego używać) I jeździć jak maluchem.Co chciałeś przez to powiedzieć?Że w czasie jezdy elektrycznym lusterkiem można się pobawić - poprzestawiać, kierując w niebo? Latem właczyć podgrzewanie szyby? Bawić się nowoczesnymi ledowymi światłami?Obecnie jeżdżę 4 nowym (w sensie kupowanym w sklepie) samochodem... Malucha miałem (moje pierwsze auto - BIS)... Wszystkie służą mi wyłącznie jednemu celowi - bezpiecznemu dotarciu tam gdzie chcę. Nie muszę mieć masażera w fotelu... Ani kolorowych światełek wszędzie gdzie się da...

Odpowiedz

66. t r o i p
0

2018-06-18 10:12:28

Wlo, Ci co nie potrzebują to nie wchodzą na telepolis czytając o nowościach, które wchodzą, żeby pogłębić swoją wiedzę i móc jeszcze lepiej korzystać ze smartfona.Może od tego zacznijmy?Po co tu jesteś?Co tu robisz skoro tej wiedzy nie używasz, bo nie nie potrzebujesz, jak sam piszesz.

Odpowiedz

65. t r o i p
0

2018-06-18 10:08:12

Wlo mało mnie obchodzi, czego używasz, po twoich komentarzach widzę że idea smartfona jest ci obca, personalizacja jest ci obca.Włączyć wyłączyć coś napisać i koniec.Ty nawet jeszcze się nie nauczyłeś screenshota zrobić i wysłać na telepolis.A a chcesz dyskutować o technologi Gsm.

Odpowiedz

64. wlo
0

2018-06-18 10:04:37

63 - Ty masz coś z głową!!Czlowieku! Sprawa nie dotyczy tego czy potrafi czy nie! Tylko tego czy tego potrzebuje, albo nie!Jesteś w stanie to skumać?

Odpowiedz