DAJ CYNK

Nie stać cię na Jollę? Wgraj Sailfish OS samodzielnie

02.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6175

Ważne 6

0

Jak się okazuje nie trzeba wydawać 399 euro na smartfon Jolla, by móc cieszyć się Sailfish OS. Tomi Pienimäki, szef Jolla ogłosił plany dotyczące umożliwienia instalacji Sailfish OS na smartfonach z Androidem.

Jak się okazuje nie trzeba wydawać 399 euro na smartfon Jolla, by móc cieszyć się Sailfish OS. Tomi Pienimäki, szef Jolla ogłosił plany dotyczące umożliwienia instalacji Sailfish OS na smartfonach z Androidem.



Nie ma takiego zwyczaju w tej części świata (Finlandia), ale i tutaj są ludzie instalujący samodzielnie systemy operacyjne na swoich urządzeniach. W Chinach jest to główny nurt. Około połowa nabywców smartfonów instaluje w starszych i tańszych urządzeniach nowe wersje Androida - mówi Tomi Pienimäki.



Szef Jolla dopatruje się w bezpłatnej dystrybucji Sailfish OS szansy dla szerszego dotarcia platformy do końcowych klientom. Firma nie zamierza przy tym zarabiać na samej aktualizacji - system zgodny z różnymi smartfonami będzie dystrybuowany bezpłatnie. Zarobki firmie przynieść mają reklama, sprzedaż aplikacji i dedykowanych smartfonów. Na Sailfish OS działa ponad 85 tys. aplikacji z Androida.

Zobacz: Jolla, pierwszy smartfon z Sailfish OS trafił do sprzedaży [wideo]

Źródło tekstu: talouselama, wł

Tagi: Jolla sailfish
Komentarze
Zaloguj się
18. ~dd
0

2014-02-26 00:23:46

jakim cudem zrobia oni ten system na Galaxy? Przeciez Samsung nie dal dokumentacji Exynosa. To nie moze dzialac. Chyba ze bedzie to jakas nakladka na samsungowego Androida, ale wtedy to lipa bedzie.

Odpowiedz

17. ~Speedster2000
0

2014-02-17 12:46:51

a co z seria wave ? czy bedzie mozliwosc instalacji zamiast bada ? moze jednak nie bede wyrzucal tego telefonu... :)

Odpowiedz

16. ~pabloki
0

2013-12-02 15:26:10

jak jestem w stanie wskazującym na spożycie to też na nokie mówie coś w stylu " jolla"

Odpowiedz

15. ~
0

2013-12-02 15:05:45

@12 pewnie na xdevelopers :)

Odpowiedz

14. ~
0

2013-12-02 15:04:58

no to rewelacja. bede instalowal na swoim galaxy s2 i w koncu uwolnie sie od googlowej inwigilacji.

Odpowiedz

13. ~muzzy
0

2013-12-02 14:33:19

Ktoś się orientuje jakie są minimalne wymagania sprzętowe?

Odpowiedz

12. ~biku
0

2013-12-02 12:18:07

ok ale gdzie to dostac?

Odpowiedz

11. ~Teofilon
0

2013-12-02 12:11:44

@belciu. Miałem kiedyś dziewczynę Monikę i powiem krótko, już nie chce :)

Odpowiedz

10. ~lol
0

2013-12-02 10:53:00

wszystko fajnie tylko dlaczego on ma brudne łapy?? :)

Odpowiedz

9. FRGZ
0

2013-12-02 10:15:46

Ciekawe. Na pewno spróbuję. Już dawno wrzuciłem CMG zamiast standardowego Andka do S2, ciekawe jakie możliwości da Jolka. Jakby była możliwość dualboota, będę wniebowzięty. Czekam na ten powiew z Finlandii.

Odpowiedz

8. ~Red
0

2013-12-02 10:15:32

No to pojechali z pomysłem udostępnienia softu :) Fajnie, nie każdy musi lubić rozwiązania Google.

Odpowiedz

7. LuiN
0

2013-12-02 09:41:49

3, tMati - dzięki!

Odpowiedz

6. ~
0

2013-12-02 09:40:01

No i hd2 dostanie kolejny system... :)

Odpowiedz

5. ~wania
0

2013-12-02 09:28:09

I bardzo dobrze, niedługo ten system zawita na mojej N9 :) , a potem i tak zakupię telefon od Jolli, jak tylko będzie dostępny w wolnej sprzedażny.

Odpowiedz

4. Kamil_K
0

2013-12-02 09:23:42

Jolka, Jolka, pamiętasz... :)

Odpowiedz