DAJ CYNK

NFC w iPhone'ach 6 tylko do płatności Apple Pay

16.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4428

Ważne 5

3

Jak donosi serwis Cult of Mac NFC w nowych iPhone'ach będzie służyć tylko do płatności w ramach Apple Pay.

Jak donosi serwis Cult of Mac NFC w nowych iPhone'ach będzie służyć tylko do płatności w ramach Apple Pay.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Apple ogranicza łączność w swoich smartfonach. Bardzo dobrze pamiętamy jak wszyscy szydzili z modułu Bluetooth, przez który nie można przesyłać plików, co było jedną z najczęściej wytykanych cech pierwszy modeli iPhone'a. Tym razem podobna sytuacja spotyka NFC. Z tego rodzaju łączności będzie można korzystać tylko podczas płatności za pomocą Apple Pay.

Ograniczenie modułu NFC nie jest kwestią sprzętową, a jedynie systemową. Jest on w stanie bezproblemowo parować się z innymi urządzeniami, jak np. głośniki bezprzewodowe. W przyszłości możemy więc zapewne liczyć na rozszerzenie funkcjonalności NFC. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Touch ID z poprzednich modeli. Apple udostępniło deweloperom tworzenie aplikacji wykorzystujących czytnik linii papilarnych niecały rok od premiery iPhone'a 5S.

Zobacz: Apple iPhone 6 i 6 Plus zaprezentowane

Źródło tekstu: Cult of Mac; wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~Loram
0

2014-09-17 10:37:00

Apple jest jak Doda, każdy mówi, że to k, a i tak chciałby ją puknąć.

Odpowiedz

23. ~tata
0

2014-09-17 10:02:49

Bogaty czlowiek jest chory gdy za cos nie moze zaplacic,firma Apple daje mu te satysfakcje i na dodatek dobrze z tego zyje.Trudno jest zrozumiec biednemu bogatego i na odwrot.Mysle ze telepolis powinien kasowac posty opluwajace ludzi zamoznych czasy komunizmu dawno mamy za soba.,

Odpowiedz

22. PLANET
0

2014-09-17 01:40:49

@17: no zobacz, a ja myślałem że NFC służy bardziej do parowania niż przesyłania danych.. ;) Chodzi Ci raczej o Wi-Fi Direct, prawda? Akurat przesyłałem tak plik z S2 na Z1C i odwrotnie za pomocą File Commandera, który doinstalowałem na S2 (Z1C nie wspiera "natywnie" WiFi Direct, ale z powodzeniem pomaga mu domyślnie zainstalowany powyższy program). Prędkości były na moje oko co najmniej dobre, jak nie bardzo dobre (dokładniejsze wartości mogę sprawdzić i podać jak ktoś chce), szczególnie przy porównaniu z BT 3.0, przy którym... zasnąłem podczas transferu pliku (i nie, to nie żart - robiłem test przed snem).

Odpowiedz

21. ~Leopold
0

2014-09-17 01:04:02

Czy aby z ApplePay firma Apple nie ma dochodu? Głupio by zostawić NFC tak, że ktoś inny zrobi swoją aplikację do płatności i Apple nic nie zarobi... A za rok Apple zrobi słuchawki Beats i sprzeda je jako emejzing ficzer!

Odpowiedz

20. Hose
0

2014-09-16 20:35:28

Nie ma się czym przejmować, za jakiś czas w sklepie Apple pojawią się aplikacje w których moduł zadziała, co pewnie będzie kosztowało kolejne nic nie znaczące kilkanaście bądź kilkadziesiąt dolarów. Jeśli na kliencie można zarabiać oferując to samo co dostaje klient konkurencji za darmo to to robią, bycie amazing musi kosztować ;-)

Odpowiedz

19. ~JustMe
0

2014-09-16 19:48:03

HahahahahahahahahahaBuahahahahahahahahahahBrak mi słów!!!!!Padlem na pysk ze śmiechu!!!!

Odpowiedz

18. l3p
0

2014-09-16 19:17:49

Juz w piatek wybieram sie do Apple w moim miescie, zeby zobaczyc jak to cudo wyglada.

Odpowiedz

17. ~Felipe
0

2014-09-16 18:10:22

Ja akurat używałem wszystkich iPhonów oprócz 4S, ale też i LG, Sony Xperia i Galaxy S2. Akurat NFC poza tagami jest przereklamowane. Owszem do przesłania zdjęcia, wizytówki to owszem, ale już do filmów to tragedia. Sprawdzałem na swojej Nokii 808 i Sony Xperia Z1 Compact i prędkość transferu pliku 170MB jest po prostu tragiczna.

Odpowiedz

16. ~rrrrr
2

2014-09-16 17:52:49

Problemem nie jest wielkość karty SIM w zasadzie od początku powinna ona być wielkości złącza, problemem jest to że do ręki dostajemy produkt okrojony lub niepełnowartościowy i płaci się grubą kasę , a potem okazuje się że to jest,ale..... , tamto działa, ale..... , niedługo dowiem się że kupię samochód który skręca , ale tylko w prawo, a żeby skręcał w lewo to trzeba go zrootować i odblokować bootloader i wtedy będzie skręcał też w lewo... ale stracę gwarancję :/

Odpowiedz

15. Rogi
-1

2014-09-16 17:10:07

@2 Reszta czołówki też już poszła w nanoSIM.

Odpowiedz

14. orson_dzi
1

2014-09-16 15:56:41

@11 poprawa takiej literowki z poziomu telefonu chwile zajmuje ;) ale juz jest ok

Odpowiedz

13. ~
4

2014-09-16 15:43:04

@12hahha nie dawaj im nowych pomysłów. w końcu posiadacze iPhone to wyższa klasa społeczna i po co mają rozmawiać z plebsem z Samsungami/LG/Sony itp. :D

Odpowiedz

12. ~Zakrza
12

2014-09-16 15:37:14

Cudem jest, że z tego można dzwonić nie tylko na inne iPhony.

Odpowiedz

11. ~Kuzyn1920
0

2014-09-16 15:27:33

@orson_dzi popraw ten Play na pay. nie wiem czy chodzi Ci o linki sponsorowane ale to racz//ej tak się nie robi

Odpowiedz

10. PLANET
7

2014-09-16 15:26:18

Nawet nie o to chodzi, że NFC głównie służy do płatności - tylko to, że pozwala na inne funkcje, łatwiejszą identyfikację urządzeń i tak dalej. A Apple tradycyjnie to zamyka - analogia do BT i WiFi jest bardzo dobra. Ja tam płacę od czasu do czasu telefonem bezpośrednio przez NFC i nie uważam tego za coś szczególnego (aczkolwiek jest to fajne i ratuje dupę czasem), natomiast w najbliższym czasie planuję używać NFC do innych celów - mogę. Tak, jest to Android - zaiste straszne.

Odpowiedz