DAJ CYNK

Nexus 6 szósty w rankingu DxOMark Mobile

13.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5001

Ważne 4

6

Renomowany serwis DxOMark przetestował pod kątem możliwości fotograficznych najnowszy smartfon Google Nexus 6. iPhone'y nadal niepokonane.

Renomowany serwis DxOMark przetestował pod kątem możliwości fotograficznych najnowszy smartfon Google Nexus 6. iPhone'y nadal niepokonane.Google Nexus 6 (wyprodukowany przez Motorolę) nie urzekł specjalistów z DxOMark. Pierwszy phablet Google'a wdrapał się na szóstą pozycję zestawienia, zbierając negatywne noty za problemy z zaróżowionymi zdjęciami, znaczny spadek ostrości na brzegach zdjęć i powolny autofocus zarówno w dobrych, jak i słabych warunkach oświetleniowych.

Z kolei przy nagrywaniu filmów Nexus 6 okazuje się, że optyczna stabilizacja obrazu zastosowana w aparacie nie sprawdza się podczas chodzenia, widoczne są zniekształcenia obrazu przy szybkim panoramowaniu i poruszających się obiektach (tzw. efekt rolling shutter), a ostrość często się gubi.

Nie zabrakło też szeregu pochwał m.in. za wysoki poziom odwzorowania detali przy dobrych warunkach oświetleniowych, bardzo dobre odwzorowanie kolorów i detali w czasie korzystania z lampy błyskowej czy powtarzalną pracę automatyki ustawiania ostrości. Z kolei w nagraniach wideo plusy złapał niski poziom szumów, dobre kolory i bogate w szczegóły tekstury.

Szóste miejsce w rankingu stawia Nexusa 6 o jedną pozycję wyżej niż legendarną Nokię 808 PureView. Pierwsza piątka to kolejno: Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z2.


Zobacz: Google Nexus 6 oficjalnie - znamy ceny

Źródło tekstu: DxOMark, wł

Komentarze
Zaloguj się