DAJ CYNK

Nexus 6 już w tym miesiącu

10.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10164

Ważne 5

8

Jak donosi The Wall Street Journal, premiera Nexusa 6 będzie miała miejsce już w tym miesiącu.

Jak donosi The Wall Street Journal, premiera Nexusa 6 będzie miała miejsce już w tym miesiącu.

Choć na temat Nexusa 6 jeszcze nie wiemy zbyt wiele, źródła donoszą, że jego premiera będzie miała miejsce w październiku. Nowy smartfon ma zostać wyprodukowany przez Motorolę, a jego kodowa nazwa, to Shamu.

Smartfon ma posiadać wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala o rozdzielczości 1440 x 2392 piksele. Czterordzeniowy Snapdragon 805 taktowany zegarem 2,65 GHz ma być wspierany przez 3 GB pamięci RAM i grafikę Adreno 420. Aparat z dwoma diodami LED ma wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix, a za zasilanie ma odpowiadać akumulator o pojemności 3200 mAh.

Nexus 6 ma oferować jakoś obrazu porównywalną z iPhone'm 6 Plus, ale w niższej cenie. Nie należy się jednak spodziewać ceny tak niskiej jak w przypadku Nexusa 5 (349 dolarów). Ma ona oscylować w granicach 720 dolarów, co i tak daje mu przewagę pod tym względem na wspomnianym iPhone'm 6 Plus (749 dolarów).

Źródło tekstu: The Wall Street Journal; wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~Adam M.
0

2014-10-13 09:40:54

@26 - błąd w cenie, ma kosztować $420 a nie 720.

Odpowiedz

26. ~Tomi
0

2014-10-12 23:01:00

Jeśli nowy Nexus bedzei kosztował rzeczywiście więcej niż 500 $ za podstawową wersję kupię Motorole X 2 gen. Obecnie jeden z szybszych smart na rynku w cenie 500 $

Odpowiedz

25. ~Cdd
0

2014-10-12 19:08:48

@23 dzieki za pomoc.

Odpowiedz

24. tMati
0

2014-10-12 18:15:11

@16 Też mogę to robić w swojej Xperii M2. Problem dotyczy zablokowania możliwości edytowania plików poza domyślnym katalogiem użytkownika np. używając Poweramp nie mogę teraz poprawić tagów w pliku mp3, ani go usunąć by zwolnić miejsce. Nie działa też możliwość usuwania, przenoszenia, czy kopiowania plików na/z karty SD przez inne niż domyślny manager plików np ES file explorer.Google tłumaczy to tym, że niektóre niechlujnie napisane aplikacje przechowujące dane użytkownika (np. bankowe) trzymają dane na karcie SD w sposób niewystarczająco bezpieczny i inna aplikacja może przechycić te dane.Gdyby było tak na prawdę to Google wprowadziłoby format ext lub inny obsługujący uprawnienia dostępu, podobnie jak robi to np. link2sd

Odpowiedz

23. MikoT
0

2014-10-12 17:05:18

@21 on-the-go o jeśli się nie mylę. Nie prościej zapytać wujka Google?

Odpowiedz

22. ~dav
0

2014-10-12 14:40:32

to już nie jest smartfon tylko phablet... Jak dla mnie Nexus 5 to jest maksimum wielkości ekranu.

Odpowiedz

21. ~Cdd
0

2014-10-12 04:16:11

@20. Co oznacza skrot. otg?

Odpowiedz

20. ~Syn Ksiedza.
0

2014-10-11 21:43:30

16: co zrobilo? w moto g 2nd na 4.4.4 dziala otg i mozna przenosic i instalowac apki na sd.

Odpowiedz

19. RadkoR
0

2014-10-11 19:10:21

Miałem Nexusa 4, zamieniłem na Nexusa 5 i raczej na N6 już nie zamienię. Zbyt duży ekran jednak. 4,95" w N5 to dla mnie obecnie maximum jakie mogę zdzierżyć.

Odpowiedz

18. ~S5
3

2014-10-11 15:27:22

Ale jaja! 29 dolarów ma nexusowi niby dawać przewagę nad iPhone/''m 6 Plus?? buaaaahahaha... Co oni myślą, że ajfoniarze dla tych marnych 29 dolarów porzucą swoje "ogryzki" i grzecznie ustawią się w kolejce po te nexusy?? Ehh, totalni frajerzy w tej chińkiej motoroli pracują.

Odpowiedz

17. Lukasz88
0

2014-10-11 13:58:14

Jakoś bardziej jestem skłonny uwierzyć w to co pisze gsmarena o cenie 419$ za wersję 32GB.

Odpowiedz

16. tMati
0

2014-10-11 13:40:16

Chyba coś jest na rzeczy z tą teorią, że Google chce obrzydzić Nexusy zwykłym użytkownikom i zrobić z nich platformę wyłącznie dla deweloperów.P.S. To kogoś jeszcze dziwi brak gniazda microSD w Nexusie? Wystarczy zobaczyć co Google zrobiło w 4.4. z uprawnieniami. Nawet przez otg muszę używać domyślnego managera plików.

Odpowiedz

15. ~
0

2014-10-11 12:53:01

W podobnej cenie Nexus nie ma szans konkurować z iphonem

Odpowiedz

14. ~xxxx
1

2014-10-11 12:28:03

i co mi xiaomi jak padnie a gwarancji brak?

Odpowiedz

13. ~xxxx
0

2014-10-11 12:26:20

wazne ze meczyki dzalaja na dolphinie. Czekałem na nexusa 6 a tu taka cena. Nic trzeba będzie nexusa 5, albo zostać na nexusie 4 i wydac kasę na cos innego.

Odpowiedz