DAJ CYNK

Networks! powiększa zasięg szybkiego Internetu

22.10.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13197

Ważne 20

4

Networks! zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 7 tys. lokalizacji na blisko 10 tys. planowanych. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze funkcjonowanie sieci. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014.

Networks! zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 7 tys. lokalizacji na blisko 10 tys. planowanych. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze funkcjonowanie sieci. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014.

W ramach prowadzonego projektu, T-Mobile i Orange systematycznie udostępniają także sieć UMTS 900 w kolejnych regionach Polski. Po przyłączeniu obszarów Bielskiego, Chełmskiego oraz Zamojskiego sieć UMTS 900 obejmuje już 37% populacji Polski (46% powierzchni Polski) w 26 regionach (Nowosądeckie, Zielonogórskie, Gorzowskie, Tarnobrzeskie, Krośnieńskie, Przemyskie, Rzeszowskie, Białostockie, Tarnowskie, Elbląskie, Ełckie, Olsztyńskie, Kieleckie, Ciechanowskie, Radomskie, Suwalskie, Łomżyńskie, Jeleniogórskie, Legnickie, Leszczyńskie, Wałbrzyskie, Ostrołęckie a teraz już Bielskie, Chełmskie oraz Zamojskie).

Sieć UMTS 900 umożliwia transmisje danych z szybkością do 21 Mb/s. Obecnie trwa modernizacja sieci telekomunikacyjnej w kilku z największych miast Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Aglomeracjach Katowickiej i Trójmiejskiej. Zakończona została modernizacja sieci we Wrocławiu. Networks! dostarcza na tę chwilę zasięg 3G do ponad 90% populacji kraju.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
85. ~tata
1

2014-02-10 07:03:50

2G plusa dziala jak GPRS a 3G lub wyzej nieosiagalne.O tym zjawisku pisze od dawna a dotyczy przeciazonych od lat nadajnikow w okolicach Nasielska i Serocka kolo Warszawy.A plus LTE wciska jak by to byly bulki z makiem.

Odpowiedz

84. ~chris99
0

2014-02-10 01:04:23

Do 83 Tel mam ustawiony na 2G/3G i doskonale wiem jak ustawić swój telefon (aby był 2G lub 3G ewentualnie oba) Problem w tym że sieć tak została skonfigurowana w mojej miejscowości, że telefon nie korzysta z najsilniejszego sygnału i w tym jest największy problem (sprawdzałem to na kilku numerach w T-M i różnych telefonach). Jeśli telefon nie łapie zasięgu odległego nadajnika, to wybiera lokalny 3G z super zasięgiem, jeśli łapie tylko minimalny zasięg odległego nadajnika - właśnie go wybiera (nie wiadomo dlaczego). Lokalny nadajnik 3G na ok -65 dbm, a ten odległy około -113 dbm. Mam przez to problemy z połączeniami, internetem... istny cyrk, a najgorsze jest to że T Mobile twierdzi że wszystko jest ok. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy Network zajęła się siecią na moim terenie. Sieć 2G działa dobrze, a 3G beznadziejnie albo bardzo dobrze (w zależności od wybranego BTSu przez mój numer/telefon).

Odpowiedz

83. ~anonimowyyy
0

2013-12-17 00:48:22

@74 Chłopie naucz się najpierw obsługi własnego tela. Zapewne masz w ustawieniach sieci domyslnie wlączony tryb 2g/3g auto. Stąd te ciągłe przełacznia. Ustaw sobie tryb na tylko 3G. Info jak ustawić znajdziesz w instrukcji obsługi.

Odpowiedz

82. ~chris99
0

2013-11-07 23:01:36

Witam. Zainstalowałem program na Androida - 4Gmark, i mam podane potrzebne informacje (LAC / CID, Signal EC). Sieć jak działała po dziadowsku, tak nadal jest bez zmian - czyli zasięg w telefonie zmienia się nieustannie: pełny, zerowy, pełny , zerowy...i tak bez końca. Napisałem kilka reklamacji do T Mobile, ale oni twierdzą, że wszystko jest Super według ich monitoringu. Napisałem nawet z których nadajników korzysta telefon (LAC/CID) i jaki ma zasięg, oraz z jakimi prędkościami działa internet na danym nadajniku (nawet dałem screeny z ekranu telefonu) - i po tym nawet już nic nie odpowiedzieli... Czy ktoś zna jakiś sposób, jak wymusić który nadajnik na wybierać telefon? Myślę że gdybym mógł wybrać w mojej lokalizacji LAC/CID, to problemy wariowania zasięgu skończyły by się od razu.

Odpowiedz

81. ~tp
0

2013-10-29 20:51:38

a w bieszczadach zasiegu jak nie było tak ni ma. chociaż czasami jest - ukraiński i słowacki

Odpowiedz

80. mlb
0

2013-10-29 09:12:42

test sprzed chwili: http://www.speedtest.net/my-result/3064507487

Odpowiedz

79. mlb
0

2013-10-29 09:00:03

U mnie już wymienili (na południe od ww-y) i działa znakomicie. Poprzednio transfer przychodzący miałem na poziomie 2-3 Mbps i niestabilny, teraz od paru tygodni mam 10-13 Mbps i stosunkowo niewielkie wahania w ciągu doby, opóźnienia rzędu 45-55 ms. Wychodzący do 2Mbps, w nocy potrafi się podwoić (chyba dlatego że +DC się uaktywnia).

Odpowiedz

78. ~prot
-1

2013-10-28 12:15:42

Internet networks o kand dupy można rozbić. Co z tego że mieszkam blisko bts-a i mam zasięg skoro i tak niemoge korzystac z internetu w umts bo ciągle są problemy typu: serwer DNS nieodpowiada i tym podobne. Orange internet to totalne dno. Złodziejska firma, jak brać pieniądze za usługę to chce, ale jak ma zrealizować te usługe to juz nie. I jeszcze wymyślają 1000 różnych powodów aby odpowiedzialność za brak internetu zwalić na klienta. Wreszcie jakaś instytucja powinna wziąść sie do roboty i zrobić porządek z tym złodziejem telekomunikacyjnym. Na każdym kroku wciskaja kit jacy to oni są nowocześni i jak świetne oferują usługi. Bezczelni. Powinno sie stworzyć zrzeszenie ludzi poszkodowanych przez złodziejską orange.

Odpowiedz

77. ~
0

2013-10-24 22:33:50

#74: Najlepiej załatw sobie jakiś modem Huawei i ściągnij darmowy programik Top Net Info. Tam będziesz miał wszystkie informacje łącznie z ID i LAC nadajnika z którego korzystasz.

Odpowiedz

76. ~
0

2013-10-24 22:29:30

#75: Nie pajacuj. Przecież wiadomo, że chodzi o Aero2 ale w tej chwili jest to jedna grupa.

Odpowiedz

75. ~
0

2013-10-24 22:09:07

@66 umts900 w plusie komercyjnie? Daj adres tego cuda.

Odpowiedz

74. ~chris99
0

2013-10-24 21:33:40

Witam serdecznie. Od 17.10.2013 mam duży problem z działaniem sieci 3G T Mobile w mojej miejscowości. Od około połowy września do 17.10 miałem w mojej lokalizacji (200 metrów od nadajnika) full zasięg. (We wrześniu sieć została zmodernizowana i uzyskałem dostęp do 3G - wcześniej nie miałem wcale zasięgu 3G). Od 17.10 mam albo full albo zero zasięgu. Pisałem w tej sprawie reklamacje, ale oni na to ze wszystko u mnie działa tak jak powinno... Jaki polecacie program na Androida (Sony Xperia T) aby dokładnie przetestować działanie sieci 3G (WCDMA, bo tak to jest określone w telefonie). Chciałbym dokładnie sprawdzić z jakiego nadajnika korzysta tel w trybie 3G. Zasięg 2G zawsze mam pełny i nie spada nawet o jedna kreskę (w przypadku 3G od września było tak samo - tylko full zasięg, aż do 17.10 gdzie jest full, a najczęściej zerowy). Gdy sieć 3G działała prawidłowo uzyskiwałem transfer na poziomie 7 MB/s i odbiór około 1,2MB/s. Zasięg i działanie sprawdzałem na trzech telefonach i dwóch numerach w T Mobile. Dziwne było to, że raz na jednym telefonie był full zasięg a na drugim zerowy, i odwrotnie. Proszę o podpowiedź odnośnie wyboru programu oraz działania sieci 3G w T Mobile. Pozdrawiam

Odpowiedz

73. ~Edek
0

2013-10-24 14:23:33

Mam nadzieje ze Orange nie pociagnie na dno T-mobile z jakoscia swego internetu mobilnego

Odpowiedz

72. ~Rich
0

2013-10-24 13:49:16

Znaczna poprawa zasięgu na komórkach, nawet w domu stabilne 3/4 kreski, gdzie dawniej zdarzały się puste pola, prędkość też wskoczyła w górę. Jest OK.

Odpowiedz

71. ~
0

2013-10-24 12:41:52

#70: Więc kolego mniej czytaj a więcej dowiaduj się u źródła, bo w internecie możesz przeczytać co tylko zechcesz.

Odpowiedz