DAJ CYNK

Netia: Chmura w telewizorze

08.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3856

Ważne 3

3

Do set-top boxa Netii - Netia Playera trafiła nowa funkcja - dostęp do usługi Chmury Osobistej, którą operator oferuje nieodpłatnie swoim klientom.

Do set-top boxa Netii - Netia Playera trafiła nowa funkcja - dostęp do usługi Chmury Osobistej, którą operator oferuje nieodpłatnie swoim klientom.

Dzięki aplikacji stworzonej przez Insys, abonent zyskuje dostęp do wszystkich swoich plików, które wcześniej zapisał w Chmurze Osobistej Netii, z poziomu telewizora i może nimi zarządzać przy użyciu telewizyjnego pilota. Ma możliwość przeglądania zdjęć, oglądania filmów i odtwarzania plików muzycznych na telewizorze bez korzystania z nośników zewnętrznych.

Chmura Osobista to usługa Netii przygotowana we współpracy z F-Secure. Abonenci zyskują 20 GB przestrzeni, w której mogą przechowywać swoje pliki.

Zobacz: Netia startuje z Chmurą Osobistą

Źródło tekstu: Insys

Komentarze
Zaloguj się
16. ~k
0

2014-10-11 12:28:54

Normalna kopia zapasowa, to na kilku dyskach. Do chmury za wolno się wysyła, ale nawet gdyby było szybciej, to na pewno nie można tego traktować jako jedynej kopii. Wiatr zawieje, deszcz spadnie i chmura znika ;)Konto e-mail 30 GB z załącznikami 100 MB spokojnie mi wystarcza na drobiazgi.Przerzucanie czegoś na telewizor przez chmurę netia niby mogłoby być, choć może lepiej wziąć pendrive lub ustawić dysk sieciowy.Więc szału nie ma, nie wiem po co tak to limitują, że tylko dla nowych i przedłużających umowę.Ale postęp jest, "wirtualny dysk" netia miał darmowe tylko 1 GB.

Odpowiedz

15. ~Adam M.
0

2014-10-09 11:37:55

Ja mam komercyjną chmurę u wujka Googla - brak limitu prędkości i brak limitu danych :)

Odpowiedz

14. ~Adam
0

2014-10-09 11:18:33

@3 - Twój komentarz został ukryty, więc trudno odnieść się do niego. Z odpowiedzi @4 Sig chyba domyślam się kontekstu. Zdjęcia robię poczciwym Nikonem D60. JPG dla podglądu, RAW do obróbki i "wywołania" i obróki na - cyfrowo JPG i do druku. Mam sentyment do klaserów. Niejednokrotnie bez kompresji zdjęcia mają po 10MB i więcej (chociaż podglądowe ostro kastruję). Podczas dwóch tygodni urlopu aktywnej objazdówki, trzy karty nie powinny dziwić.@9 toms - wiesz ile ja miałem takich zdygitalizowanych, zapomnianych zdjęć? kiedyś bez sentymentu, szukając miejsca na zrobienie obrazu konającego laptopa, oczyściłem 1TB dysk. I uświadomiłem sobie że większości i tak nigdy nie oglądałem, nawet nie wiedziałem co i skąd mam. Po co? Od tamtej pory staram się jak najwięcej drukować (zlecam, sam nie mam sprzętu) i trzymać "dla potomnych". Na prawdę warto. Wspomnienia odżywają, a o to chyba chodzi by je na zdjęciach zatrzymać.@10 Wiksa11 - WOW! Zazdroszczę. Jeżeli mówimy o prywatnej ofercie to złapałeś kogoś tam za nogę ;-) U mnie niestety nie mam takich luksusów. Po za tym pewnie cena... Po za tym jak słusznie zauważa Kolega poniżej Twojej wypowiedzi, ograniczeniem mogą być parametry usługi z której się korzysta. Tak czy siak, 60 mbit/s dla wysyłania to już jest coś.@12 darkangel - owszem, uważam że te 5Mb/s to standard czy raczej minimum, do płynnej pracy. Szczególnie jeżeli strumieniujemy dane DO siebie - radio, filmy, etc. Gorzej kiedy wysyłamy duże ilości danych OD siebie - czyli publikujemy, zapisujemy w "chmurze". Tu liczy się upload. Dla łącz z magicznym dopiskiem "do" 5Mb/s, upload z reguły to "do" 1Mb/s, a w lokalnych sieciach nawet 512kbps... I tu jest problem. W parametrze którym dostawcy internetu się nie chwalą tak ochoczo czyli jaka jest prędkość OD klienta.Nie mówię że rozwiązanie Netii jest złe. Fajne. Ale dla

Odpowiedz

13. ~Staszi
1

2014-10-09 08:37:52

Przerost formy nad treścią. Poproszę stabilne 10 mega w telefonie i hd voice.Bez skoków i rwania prędkości.

Odpowiedz

12. darkangel
0

2014-10-09 01:40:57

5 Mbitów/s do przeglądania zdjęć czy słuchania muzyki starczy jak najbardziej :)

Odpowiedz

2014-10-08 19:16:51

@10 w jakiej chmurze dostępny jest transfer 60 mbps ? Ja ostatnio parę testowałem i max to 5 mbps w Orange Cloud. Mam upload do 20 mbps.

Odpowiedz

10. Wiksa11
0

2014-10-08 18:49:28

1@ chyba że ktoś ma łącze symetryczne. Np. u mnie przy downloadzie 50mbit/s upload przekracza nawer 60 mbit/s ;)

Odpowiedz

9. toms
0

2014-10-08 16:43:30

Żadnych chmur i tym podobnych bzdur. ;-) Operator oferuje tę usługę na pewno nieodpłatnie? A co z naszą prywatnością? W życiu nie skorzystam z takiego badziewia chyba, że zostanę do tego zmuszony przez niespodziewane okoliczności. Dla mnie na dzień dzisiejszy jedynie zewnętrzne HDD zapewnia w miarę bezpieczne archiwizowanie danych. A jeśli chodzi o karty pamięci- posiadam kilkadziesiąt sztuk z zapisanymi zdjęciami, które traktuję jak dokumenty. Przed całkowitym wyczerpaniem pojemności dokonuję szczegółowej selekcji i usuwam mało udane fotki, zostawiając jedynie te moim zdaniem wartościowe. Po ich skopiowaniu na HDD zamykam w mojej tajnej skrytce i sięgam tylko w razie niezbędnej konieczności. Trochę drogi to sposób przechowywania zdjęć, ale bardzo się dobrze sprawdza.

Odpowiedz

8. ~Jakubson
0

2014-10-08 15:22:47

Ooo, muszę to sprawdzić. Z chmury aktywnie korzystam, ale jeszcze w moim tv jej nie widziałem. Przyda się do opalania rzeczy z kompa. Dzięki Netia!

Odpowiedz

0

2014-10-08 15:12:30

Gdyby dali możliwość nagrywania oferty telewizyjnej na chmurę, czyli taki PVR w chmurze to by było coś. No, ale wtedy 1TB byłby całkiem miły. Mogło by to działać nawet tak, aby wielokrotnie nie dublować treści, że nagrywa się ramówkę (konkretne programy), a nie na czas, wtedy treść wcześniej zapisana przez innego użytkownika była by udostępniona kolejnemu zapisującemu ten sam zasób (program). Materiał uległ by wykasowaniu, po usunięciu ze swojej chmury przez ostatniego użytkownika.

Odpowiedz

6. ~K
1

2014-10-08 14:58:41

Bądźcie bardziej rzetelni: " którą operator oferuje nieodpłatnie swoim klientom" trzeba dodać z nowo podpisaną lub przedłużoną umową. Starzy klienci muszą płacić.

Odpowiedz

5. ~pabloki
2

2014-10-08 14:35:50

ja mam netie i u mnie w telewizorze pogodny obraz. brak zachmurzenia.

Odpowiedz

4. Sig
1

2014-10-08 14:09:30

@3 - nie twoja sprawa. Nie napisał jak długie to były wakacje, nie napisał też czego to były zdjęcia itd. Ponadto miał rację, upload 1Mbps nie nadaje się do poważnego traktowania chmury. Tak, można sobie robić archiwum, sam tak robię na Dropboxie, ale wysłanie jakiegokolwiek pliku o większym rozmiarze po prostu za długo trwa, dlatego nadal np. bardziej opłaca się w niektórych sytuacjach wysłać/zanieść kartę pamięci/płytę/pendrive niż czekać godzinami/dniami na upload...

Odpowiedz

3. ~vojtas
-6

2014-10-08 13:46:53

@1 Hehe, ostatnio byłem w Tabie i był taki łysy lamus który pływał w basenie i kręcił sobie filmy go pro,i tak przez cały okrągły tydzień. Jeszcze żeby swoją kobietę nagrywał - nie, praktycznie tylko siebie.Ty też tak robisz, że z wakacji przywozisz 90GB?

Odpowiedz

2. ~pabloki
0

2014-10-08 13:46:49

Z dużej chmury mały deszcz.

Odpowiedz