DAJ CYNK

Następne mobilne urządzenie Microsoftu to nie Surface Mobile

09.07.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4257

Ważne 1

0

Chociaż zdążyliśmy poznać dwie nowe nazwy kodowe urządzeń z serii Surface (i dowiedzieć się, że powstanie Surface Mobile zamiast Surface Phone'a) oraz nabrać pewności, że Microsoft pracuje nad kolejnym urządzeniem mobilnym - te dwie informacje nie dotyczą jednak tego samego przedmiotu.Chociaż zdążyliśmy poznać dwie nowe nazwy kodowe urządzeń z serii Surface (i dowiedzieć się, że powstanie Surface Mobile zamiast Surface Phone'a) oraz nabrać pewności, że Microsoft pracuje nad kolejnym urządzeniem mobilnym - teraz wiemy, że te dwie informacje nie dotyczą jednak tego samego przedmiotu.

Skąd to wiemy? Prototyp nowego urządzenia mobilnego jest już testowany przez pracowników Microsoftu, ale nie jest to zespół odpowiedzialny za linię produktów Surface. Za nowy smartfon odpowiedzialna jest grupa pod przewodnictwem Alexa Kipmana, który jednocześnie kieruje rozwojem projektu HoloLens. To każe nam przypuszczać, że nadchodzący telefon będzie ukierunkowany na rzeczywistość wirtualną.

Do premiery dojdzie najprawdopodobniej w 2018 roku. Nowy produkt będzie egzemplarzem z segmentu premium, ma być jednak tańszy niż HoloLens. Pasuje to do ostatniej strategii Microsoftu, którą widać w linii Surface: firma ze stanu Waszyngton odpowiada za segment premium oraz oprogramowanie, a partnerzy zajmują się urządzeniami z niższej półki.

Zobacz: Microsoft się nie poddaje i pracuje nad nowym wcieleniem mobilnego Windowsa

Zobacz: Surface Mobile zamiast Surface Phone'a. Znamy nazwy kodowe dwóch nowych urządzeń

Źródło tekstu: softpedia.com, wł

Komentarze
Zaloguj się